Гроші на війну
Для нормального забезпечення Збройних Сил України необхідно принаймні 2% ВВП, тобто майже 30 млрд. грн, наразі в бюджеті на 2014 рік на ці потреби Міністерства оборони закладено 15,2 млрд. грн.
Для нормальногозабезпечення Збройних Сил України необхідно принаймні 2% ВВП, тобто майже 30млрд. грн, наразі в бюджеті на 2014 рік на ці потреби Міністерства оборони закладено15,2 млрд. грн. Тому в березні, після оголошення часткової мобілізації,Верховна Рада для її фінансування виділила додатково Міноборони з резервногофонду близько 4,6 млрд. грн. З цього додаткового ресурсу 1,5 млрд. грн. плануєтьсяспрямувати на ремонт та поновлення озброєння, стільки ж – на придбанняпаливно-мастильних матеріалів, 656 млн. грн. – на грошове забезпечення військових, 612 млн. грн. – на придбанняозброєння та військової техніки. Таким чином, загальна сума бюджетногофінансування Міноборони збільшилася до 19,8 млрд. грн. або лише 1,25% ВВПкраїни. Але цього замало.
В пошукахнедостатньої суми в квітні парламент схвалив приватне фінансування армії,дозволивши приймати для її потреб доброчинні пожертви від юридичних та фізичнихосіб. За даними Міноборони, станом на 29 травнязвичайні українці надали арміїматеріальну допомогу у розмірі 126,7 млн. грн за допомогою SMS-повідомлень та дзвінків. З них 119,1 млн. грн. пішло наматеріально-технічне забезпечення (польове обмундирування нового зразку, новішлеми, спальні мішки, взуття тощо), а решта – на медичне забезпеченнявійськових.
У травніМіністерство фінансів почало проводити випуск казначейських облігацій«Військові» на загальну суму 1,1 млрд. грн., які можуть купити як юридичні, такі фізичні особи.
21 травня Мінфінзробив перший випуск цих цінних паперів (один сертифікат – номінальною вартістю 1000 грн.) – для придбанняфізичними особами, а Ощадбанк почав їх продаж. Де-юре ці цінні папери є зобов’язаннями, котрі держава має погаситичерез два роки. Але фактично вони більш схожі на пожертви із сертифікатом «длязасвідчення патріотизму», адже для інвестування вони не підходять. Зокрема,дохідність цих облігацій складає 7%річних, тобто вона не компенсує навіть зниження купівельної спроможності гривніза рахунок інфляції, котра очікується в розмірі 8,3% в середньому за 2014 рік,12,9% - за 2015-ий, за прогнозами Міжнародного валютного фонду. Станом на 29 травня, за даними Ощадбанку,населення придбало вже 4190 шт. військових облігацій на загальну суму 4,19 млн.грн. чекаємо на участь банків!
Загалом тренд до скорочення військових видатківспостерігався останніми роками по всьому світу. Цьому сприяла і черга криз –від іпотечної в США, яка призвела глобальної фінансової, до боргової кризи вЄвропі, і припинення війни в Іраку. Але навіть в порівнянні із скороченимобсягом військових видатків інших країн Україна помітно відстає. Наприклад, вРосії в 2008-2011 рр. на ці потреби спрямовувалося в середньому 3,7% ВВП, а в2013 р. ці видатки сягнули 4,1% ВВП. А в Сполучних Штатах – 4,7% і 3,8%,відповідно. В європейських країнах ці показники дещо менше, проте розрив всеодно вражаючий, якщо аналізувати абсолютні цифри. Наприклад, минулого рокуУкраїна витратила на військові нужди $5,3 млрд., в той час як Росія в 16 разів більше - $87,8 млрд. Крім того, військовівидатки США склали $640,2 млрд., Китаю - $188,5 млрд., Франції - $61,2 млрд.,Великобританії - $57,9 млрд., Німеччини - $48,8 млрд., Італії - $32,37 млрд., Бразилії- $31,5 млрд., Туреччини - $19,1 млрд., Канада - $18,5 млрд., Нідерланди -$10,3 млрд., Польща - $9,3 млрд. Обсяг видатків, аналогічний українському,минулого року мали такі країни як Бельгія, Греція і Швейцарія. Населення цихкраїн в 4-6 разів менше, ніж в України, так й площа їх територій менша в 4-20 разів.Цифри наглядні. Вихід один – НАТО.
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін вчора о 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука вчора о 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- З чого починати описувати бізнес-процеси? Жанна Кудрицька 24.04.2025 23:46
- Неустойка за неповернення майна з оренди: між штрафом та пенею Дмитро Шаповал 24.04.2025 13:56
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков 24.04.2025 13:11
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 457
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 127
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 111
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? 100
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 99
-
Зрадник Сальдо отримав підозру за заволодіння Херсонською нафтоперевалкою
Бізнес 8696
-
У Польщі зірвали спробу повернення російських дискаунтерів
Бізнес 7472
-
Скільки коштує стати блогером у 2025: реальні історії інфлюенсерок про старт, витрати та заробіток
Життя 4245
-
"Життя після 100 — не виняток, а нова норма": як тренд довголіття змінює наш підхід до краси
Життя 3659
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 3568