Законодавча перешкода на шляху завершення довгобудів
У столиці є кілька історій довгобудів зі щасливим кінцем, коли об'єкт, який не спромоглася добудувати одна будівельна компанія, завершував інший забудовник. Це найвдаліший варіант вирішення проблеми недобудов. Інвестори отримують довгоочікуване житло, міст
У столиці є кілька історій довгобудів зі щасливим кінцем, коли об'єкт, якийне спромоглася добудувати одна будівельна компанія, завершував іншийзабудовник. Це найвдаліший варіант вирішення проблеми недобудов. Інвесториотримують довгоочікуване житло, місто знімає з балансу існуючий проблемнийоб'єкт, а будівельна компанія отримує прибуток і репутацію соціальновідповідальної організації. Однак з набранням чинності ряду законодавчих нормз'явилася перешкода для реалізації такого сценарію.
Як відомо, 1 січня 2015 року в повному обсязі вступили в силу частини 3 і 4ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно зякими забороняється передача (надання) земельних ділянок із земель державноїабо комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичнимособам для містобудівних потреб у разі відсутності плану зонування абодетального плану території (ДПТ), а також зміна цільового призначення земельноїділянки, яка не відповідає плану зонування та/або детальному плану території.Таким чином, відтепер для початку процедури землевідведення або зміни цільовогопризначення ділянки девелоперам необхідно розробляти ДПТ.
Крім того, важливо відзначити, що проекти ДПТ підлягають обов'язковомуобговоренню у формі громадських слухань.
В цілому це дуже позитивні зміни, однак на розробку планів потрібен час.Зокрема, під час круглого столу, який організувала Асоціація інвестор житла дляобговорення проблеми незаконного будівництва, заступник голови Департаментуземельних ресурсів КМДА Юрій Кулаковський звернув увагу, що на даний моменттільки для 10% території столиці розроблені ДПТ. Незважаючи на те, що розробкацієї документації йде активними темпами подекуди виникають складнощі на етапі обговоренняі затвердження планів з громадськістю. Проте саме погодження громади є ключовоювимогою. Останнє слово має бути за жителями міста, а не великогобізнесу. В іншому випадку плани ДПТризикують стати скандальними і в майбутньому це може призвести до конфліктнихситуацій.
У той же час результати переговорів з постраждалими інвесторами деяких ЖКта представниками будівельних компаній свідчать, що шанси і потенціал длязбільшення позитивних історій з недобудовами є. Таким чином, перед владою містав особі Департаменту містобудування та архітектури КМДА як замовником розробкидетального плану території виникає більш ніж актуальне завдання: розробити якісніДПТ в максимально стислі терміни для продовження розвитку будівельного сектору,а також можливості вирішувати проблему довгобудів та знижувати існуючусоціальну напругу.
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Як зруйнувати країну 355
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 207
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 153
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 126
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 116
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
36862
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11757
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 11643
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
11383
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 10454