Апеляційна палата ВАКС: два роки роботи
Місце АП ВАКС у системі судоустрою.
Вищий антикорупційний суд – вищий спеціалізований суд у системі судоустрою України. Завданням Вищого антикорупційного суду, а також Апеляційної палати є здійснення правосуддя відповідно до визначених законом засад та процедур судочинства з метою захисту особи, суспільства та держави від корупційних і пов’язаних із ними кримінальних правопорушень та судового контролю за досудовим розслідуванням цих кримінальних правопорушень, дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, а також вирішення питання про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави у випадках, передбачених законом, у порядку цивільного судочинства.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (далі – Апеляційна палата) переглядає в апеляційному порядку судові рішення Вищого антикорупційного суду, а також рішення судів загальної юрисдикції, які були ухвалені до початку роботи ВАКС.
Поговоримо про минуле
11 квітня 2019 року Президент України підписав указ про призначення 11 суддів Апеляційної палати. Після обрання 24 травня 2019 року Голови Апеляційної палати почалася активна підготовка до старту роботи з відправлення правосуддя.
У короткі терміни керівництво суду мало забезпечити матеріально-технічним обладнанням та тимчасовими будівлями суд, організувати відбір працівників апарату. Будівля суду, де зараз розміщується Апеляційна палата, потребувала проведення ремонту, що стало можливим завдяки, в тому числі, роботі ДСА України та ТУ ДСА України в місті Києві.
Також не можемо недооцінювати внесок наших міжнародних партнерів, які надавали та надають підтримку суду за відсутності будь-якого втручання у здійснення правосуддя.
5 вересня 2019 року ВАКС та Апеляційна палата почали здійснення правосуддя.
Одним із викликів, що постали перед судом у 2020 році стала пандемія коронавірусної хвороби COVID – 19. Ми постійно здійснювали та здійснюємо заходи спрямовані на запобігання її виникненню та поширенню.
Наше сьогодення
За два роки судді Апеляційної палати розглянули 2168 апеляційних скарг та матеріалів, з яких: 29 апеляційних скарг на вироки, 107 апеляційних скарг на ухвали, 1734 апеляційні скарги на ухвали слідчих суддів, 1 ухвалу, подану в порядку цивільного судочинства, 297 інших кримінальних проваджень ( клопотання, подання, заяви).
Нас можуть звинувачувати в невеликому навантаженні порівняно з іншими судами. Разом з тим, хочеться звернути увагу не лише на кількість кримінальних проваджень, але і на їх складність.
Однак наша робота – це не лише сухі статистичні дані. Це і становлення суду як інституції, де захист прав і свобод громадян не порожній звук, а створення доброзичливої атмосфери в колективі та можливостей реалізації учасниками судових засідань своїх прав є пріоритетними.
Плани на майбутнє
Досі залишається актуальним питання реконструкції будівлі, переданої для постійного розміщення Апеляційної палати по вулиці Преображенській 5/2, оскільки для її початку необхідно вирішити питання щодо виділення земельної ділянки для забезпечення діяльності Апеляційної палати. Для нас є важливим виділення земельної ділянки у розмірах, достатніх для забезпечення повноцінної та належної роботи суду, а також дотримання вимог щодо безпеки, безперешкодного конвоювання. Труднощі виникають через відсутність вільної земельної ділянки біля будівлі та розміщення на суміжній земельній ділянці інших споруд. Робота в цьому напрямку триває.
А нашим завданням при розгляді кримінальних проваджень залишається забезпечення швидкого, повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура. Нашим завданням при розгляді цивільних справ - справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
- Невидимий азарт цифрового світу Михайло Зборовський 12:03
- Чому керівники перевантажені: ключові помилки делегування та як їх усунути Олександр Скнар 09:52
- Мікро-ритуали для підтримки команди: маленькі кроки великої стійкості Тетяна Кравченюк вчора о 17:16
- Вихід власника з операційки: розділення стратегії та тактики для кратного росту маржі Олександр Висоцький вчора о 15:06
- Арешт майна: коли держава заходить у двері бізнесу Анна Ігнатенко вчора о 12:17
- Енергоконтракти осені 2025: як умови постачання стали фінансовим ризиком для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 10:23
- Аннушка вже розлила масло: чому "Міндічгейт" – точка неповернення Дана Ярова вчора о 00:47
- Що означає новий статус у Резерв+ та коли він з’являється у військовозобов’язаних Віталій Соловей вчора о 00:10
- Повернення анонімності: покоління Z перетворює цифрову ідентичність Христина Кухарук 16.11.2025 17:53
- Як створити робочий простір, що знижує стрес і допомагає відновленню Олександр Скнар 14.11.2025 11:27
- Коли ви "засновник" фіктивного ТОВ, про яке навіть не чули: алгоритм дій Андрій Лотиш 14.11.2025 11:25
- Ринок грантів і фандрейзингу у 2026: конкуренція зростає, правила гри змінюються Олександра Смілянець 14.11.2025 11:18
- Відставка міністрів і санкції: чи це реальні дії чи театр для суспільства Дана Ярова 14.11.2025 10:00
- Чи можливо мобілізувати особу під час розгляду заяви на відстрочку? Віталій Соловей 13.11.2025 22:58
- Відстрочка від мобілізації для догляду за родичами: кого і за яких умов це стосується Віра Тарасенко 13.11.2025 22:25
- Після 40: як жінки обирають зрілих чоловіків, а не пристрасть і шоу 847
- Принцип суперпозиції: чи буде відновлено довіру між кандидатами та ВККС? 530
- Що означає новий статус у Резерв+ та коли він з’являється у військовозобов’язаних 240
- Від небесної війни до суверенного захисту: теологічне обґрунтування права на оборону 201
- Чи можливо мобілізувати особу під час розгляду заяви на відстрочку? 200
-
Операція "Мідас". Встановити походження доларів у пачках ФРС виявилося неможливим
Фінанси 36705
-
"Це не слабкість, а симптом": чому з’являється безсоння, як заснути та чи допоможе CBD
Життя 30008
-
Україна може отримати близько 100 літаків Rafale. Як працює ця "пташка"
Технології 24948
-
Через збій Cloudflare перестали працювати X, ChatGPT і українські сайти
Технології 9354
-
Головний прапор України приспустили: що сталося
Життя 3347
