Втрата бездоганної ділової репутації як підстава для звільнення
Рада Національного банку свідомо готує підґрунтя для звільнення Катерини Рожкової та Дмитра Сологуба та невдовзі Голова Національного банку Кирило Шевченко внесе відповідні подання.
Такий висновок вбачається з аналізу встановлених у законі випадків звільнення заступників Голови НБУ.
Втрата бездоганної ділової репутації – єдина підстава для звільнення, що може бути швидко реалізована за наявності наміру повного оновлення складу Правління НБУ.
Оголошення догани та висловлення недовіри та ще й з мотивуванням «за порушення розпорядчих актів НБУ, Кодексу етики працівника НБУ, правил внутрішнього розпорядку для працівників НБУ, порушення вимог КЗпП України» свідчить про опрацювання юристами Нацбанку сценаріїв судового захисту та обрання тактики можливого захисту.
До речі, висловлення недовіри – радше інформаційний привід для привернення уваги та створення враження у суспільстві про втрату бездоганної ділової репутації.
Слід виходити з презумпції бездоганності ділової репутації за відсутності ознак небездоганної ділової репутації. Такий підхід закріпив Національний банк у 2018 році у Положенні про ліцензування банків.
Інформація про розглянуті по суті судові спори про незаконне звільнення заступника Голови Нацбанку у випадку втрати бездоганної ділової репутації відсутня у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Саме тому це рівняння з багатьма невідомими і найскладніше – спрогнозувати подекуди непередбачуване майбутнє судове тлумачення поняття «втрата бездоганної ділової репутації».
Ознаками небездоганної ділової репутації можуть, зокрема, виступати:
- наявність не погашеної і не знятої в установленому законом порядку судимості;
- наявність встановлених порушень вимог законодавства про запобігання та протидію корупції та законодавства про фінансові послуги;
- застосування Україною, іноземними державами (крім держав, які здійснюють збройну агресію проти України), міждержавними об'єднаннями або міжнародними організаціями санкцій до особи;
- володіння істотною участю в банку станом на будь-яку дату протягом року, що передує даті рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних або про відкликання в банку банківської ліцензії за ініціативою Національного банку);
- істотні та/або систематичні порушення особою вимог банківського, фінансового, валютного, податкового законодавства, законодавства з питань фінансового моніторингу, законодавства про цінні папери, акціонерні товариства та фондовий ринок.
Схоже, що юристи Нацбанку також зробили ставку на обґрунтування невідповідності діяльності заступників Голови НБУ стандартам ділової практики та/або професійної етики.
Переконаний, що НБУ намагатиметься обґрунтувати відсутність відносин публічно-правового характеру та звести питання до спору з трудових правовідносин. На користь такої позиції може свідчити постанова Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 10.06.2020.
Так, раніше народний депутат Луценко І.В. безуспішно намагався атакувати ділову репутації Рожкової К.В., хоча і домігся у Дарницькому районному суді м. Києва відомого забезпечення позову про заборону здійснювати повноваження заступника Голови НБУ.
10.06.2020 Верховний Суд залишив без задоволення касаційну скаргу Луценка І.В. на постанову апеляції, яка відмовила в забезпеченні позову, фактично «зацементувавши» цивільну юрисдикцію спору. Розгляду справи у Верховному Суді не завадив і той факт, що позов народного депутата Луценка І.В. був повернутий ухвалою суду першої інстанції за 1,5 роки до цього (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/81099040 ).
Далі буде…
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков вчора о 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
-
Сотні КАБів щодня, евакуації з області та весна. Як живуть прифронтові Суми і Сумщина
13073
-
Anti-age міфи: що насправді працює, а що — просто маркетинг
Життя 7223
-
Україна не допустить союзників Росії до відбудови. У "нейтральних" не буде пріоритету
Бізнес 4793
-
Країни ОПЕК+ у червні суттєво збільшать видобуток нафти
Бізнес 4434
-
Перший англомовний альбом від Ziferblat. Десять музичних новинок тижня
Життя 2369