home-icon
Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
30.04.2025 23:08

Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російським олігархам

Політичний консультант

Після скандалів Кіпр і Болгарія закрили свої програми, але Мальта продовжувала продаж паспортів, незважаючи на судовий позов Єврокомісії.

Суд ЄС визнав незаконною мальтійську практику продажу громадянства за інвестиції, прирівнявши її до «комерційної угоди», що суперечить суті громадянства Євросоюзу. Рішення зобов'язує Мальту остаточно відмовитися від програми.

Раніше подібні схеми скасували Кіпр і Болгарія — під тиском Єврокомісії, яка вбачає в них загрозу відмивання коштів, корупції та податкових зловживань.

Заборона б'є, зокрема, по російських елітах, які активно купували громадянство для обходу санкцій і вільного пересування в ЄС. За даними Financial Times Мальта продавала «золоті паспорти» росіянам, пов'язаним із війною проти України.

Програма «золотих паспортів» Мальти дозволила отримати громадянство громадянам росії, які пізніше потрапили під санкції через агресію проти України. Сім росіян, які придбали мальтійські паспорти через Henley & Partners, потрапили під санкції США, ЄС або України. Серед них — бізнесмен Альберт Авдолян, пов'язаний із державною корпорацією «Ростех», який отримав паспорт у 2015 році. Його активи підтримують російську військову машину. Авдолян, його дружина та четверо дітей набули громадянства завдяки інвестиціям і мінімальному перебуванню на Мальті (приблизно дві тижні). Окрім Авдоляна, паспорт отримала Євгенія Бернова, яку США звинувачують у сприянні постачанню технологій подвійного призначення для російської армії.

Мальта вимагає від заявників мінімум 600 000 євро інвестицій та пожертви 10 000 євро на благодійність. Швидший розгляд можливий при інвестиції 750 000 євро.

Хоча після скандалів Кіпр і Болгарія закрили свої програми, але Мальта продовжувала продаж паспортів, незважаючи на судовий позов Єврокомісії.

Раніше міністр фінансів Кіпру Костянтинос Петрідес повідомив, що кіпрські «золоті паспорти» російських олігархів, які потрапили під санкції, перебувають у «процесі» анулювання Він заявив, що Кіпр заарештував 105 млн. євро російських вкладів. Це лише мала частина від 5,6 млрд євро російських вкладів, зроблених на Кіпрі минулого року. Будь-яка кіпрська компанія, власником якої є олігарх, який перебуває під санкціями, піддається «посиленому контролю». Однак, найчастіше російські олігархи не вказують свої імена поряд зі своїми активами.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи