Пенсійна реформа 2025 року
До кінця 2025 року влада планує примусове запровадження накопичувальної пенсійної системи і впровадження нової формули розрахунку пенсії в солідарній системі по е-балам…
До кінця 2025 року владою запланована пенсійна реформа, яка складається із примусового запровадження обов'язкової накопичувальної пенсійної системи і впровадження нової формули розрахунку пенсії в солідарній системі по е-балам…
У 2025 році пенсії в Україні можуть нараховувати інакше, оскільки Кабмін хоче примусово запровадити обов'язкове пенсійне забезпечення. Правда, відповідний проєкт закону № 9212 «Про накопичувальне пенсійне забезпечення» з Верховної Ради повернули на доопрацювання, але згодом уряд вніс правки і Законопроєкт щодо накопичувальних пенсій все ж таки планують розглянути у найближчі місяці.Урядовий Законопроєкт № 9212 передбачає обов’язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення працюючих осіб до досягнення ними 55 років та обов'язкову сплату роботодавцями пенсійних внесків на користь таких найманих працівників за ставками 1%, 1,5%, 2% від суми заробітної плати працівників, а держава буде співфінансувати такі внески на паритетних засадах за рахунок коштів державного бюджету.
При цьому, розмір ЄСВ, який сплачується роботодавцем, залишається незмінним, накопичувальний внесок включається до ЄСВ, який матиме назву Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та накопичувальний внесок до системи загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення (єдиний та накопичувальний внесок з оплати праці).
Довідково. Законодавством України передбачається три рівні пенсійного забезпечення:- солідарна пенсійна система;
- обов'язкова накопичувальна пенсійна система;
- добровільну накопичувальну (приватна) пенсійна система ...
Солідарна пенсійна система є основою пенсійного забезпечення. Вона функціонує в Україні за рахунок працюючого населення, де роботодавці сплачують відповідний єдиний соціальний внесок..
Обов'язкова накопичувальна пенсійна система передбачає обов'язкові відрахування із заробітної плати працівників на свої особисті пенсійні рахунки.
Добровільна накопичувальна система (приватна) дасть можливість працівникам додатково понад обов'язковий розмір направляти кошти для своєї майбутньої пенсії.
Наслідки проведення Пенсійної реформи - 2025:
Внаслідок впровадження накопичувальної системи двох напрямків (обов'язкової і добровільної) збільшиться розмір відрахувань із заробітної плати працівника і зменшиться, відповідно сума до виплати на руки.
Крім того, пенсійна реформа передбачає суттєву зміну розрахунку пенсії і впровадження нової формули розрахунку пенсій. Тепер вона буде розраховуватися і залежати від кількості відпрацьованих років та суми сплаченого ЄСВ. Ці показники вже будуть переводитись у відповідні е-бали, які далі будуть впливати на розмір відповідної пенсії (по розрахунках експертів призведе до зменшення розміру пенсій)
Ідея накопичувальної пенсійної реформи начебто прогресивна, але може статися так, що ці інвестовані гроші, які люди будуть відраховувати і накопичувати, в один момент зникнуть... Адже ніде в Законопроєкті не сказано, що держава у такому випадку відшкодує втрачені кошти, тобто в Законопроєкті немає ніяких гарантій збереження цих коштів…
Разом з тим, відзначимо що проблеми пенсійного забезпечення є похідними від проблем економіки. Буде економічне зростання стануть можливими і справжні пенсійні реформи, не буде економічного зростання продовжиться занепад і деградація пенсійного забезпечення.
Пенсійне забезпечення є ядром всієї системи соціального захисту населення, яке зачіпає інтереси практично кожного громадянина, а це означає, що від того, наскільки прозорі будуть схеми пенсійних відрахувань та зрозумілий порядок обчислення пенсій, залежить загальний настрій суспільства на проведення або відторгнення реформ...
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова вчора о 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко вчора о 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер вчора о 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- 8 звичок бідних людей, які заважають розбагатіти Олександр Висоцький 21.05.2025 11:23
- Кому дадут отсрочку: новые правила для многодетных отцов и не только Віра Тарасенко 20.05.2025 23:41
-
У чому була головна помилка Портнова
Думка 25104
-
Ексочільник Пенсійного фонду у Хмельницькій області приховав $500 000 у банку Австрії – НАЗК
Фінанси 20116
-
Ціни на оренду зросли майже на 30%: де в Києві та передмісті найбільше дорожчає житло — інфографіка
Інфографіка 16155
-
Хмельницький пивзавод змінює власника: покупець отримав дозвіл АМКУ
Бізнес 7508
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 5147