Антибіотики: основна небезпека та п’ять головних правил, що збережуть здоров'я
ВООЗ називає сьогодні стійкість до антибіотиків однією з головних небезпек для глобальної охорони здоров'я. Наприклад, дедалі важче тепер лікувати пневмонію, туберкульоз, гонорею та сальмонельоз.
Очікується, що до 2050 року супербактерії вб'ють більше людей, ніж рак. За приблизними оцінками вчених, ця цифра сягає неймовірних 10 млн осіб.
Наразі через стійкість до антибіотиків щорічно помирають 700 тисяч людей. Саме тому цей різновид лікарських засобів у жодному разі не треба призначати собі самостійно чи пити для профілактики.
Адже така «профілактика» сприяє виникненню стійких до дії антибіотиків мікроорганізмів, які набувають резистентності та позбавляють нас у майбутньому шансу використання цілих рядів, поколінь і груп антибіотиків, що можуть у небезпечній ситуації врятувати життя.
По-друге, нераціональна антибіотикотерапія згубним чином впливає на корисну мікрофлору організму, функція якої — забезпечення травних та обмінних процесів, здорового існування організму людини.
Щоб зрозуміти, чому це так, варто з’ясувати, як антибіотики працюють.
Вони вбивають мікроби, що спричиняють хвороби. Але антибіотики також негативно впливають на «дружні» мікроорганізми, тому руйнують навіть ті бактерії, що формують основний мікробіом тіла людини та підтримують імунітет. Через це у хвороботворних мікробів з'являється можливість розмножуватися.
Тож радимо запам'ятати п'ять важливих правил, які необхідно знати, приймаючи антибіотики.
Найперше, що необхідно закарбувати в пам'яті, — це те, що цей тип лікарських засобів ефективний виключно в боротьбі з бактеріями. Тому лікувати ними вірусні або грибкові інфекції, такі як грип, герпес, молочниця або гепатити, немає сенсу.
Переважно курс антибіотикотерапії триває 5-7 днів, оскільки вона має свій термін накопичувальної дії. Сенс прийому антибіотиків у тому, щоб повністю знищити збудника захворювання. Тому припиняти лікування препаратом навіть після зникнення симптомів не можна.
Також не слід змінювати дозу та концентрацію, призначені лікарем. Це допоможе уникнути виникнення стійкості мікробів до цього антибіотика.
Ефект від терапії має бути відчутним протягом 3 діб. За цей час симптоми зазвичай зникають: знижується температура тіла та покращується загальне самопочуття. Якщо ж покращень не відбувається, скоріше за все, збудник вашої хвороби нечутливий до препарату, який ви приймаєте.
Саме для убезпечення від таких випадків існує бактеріологічне дослідження з антибіотикограмою, завдяки якому визначається збудник і його чутливість до антибіотиків. Тобто в результаті такого лабораторного тесту зазначається, які препарати дієві, а які – ні у вашому конкретному випадку.
Однак у жодному разі не можна самостійно призначати собі інший антибіотик!
Дуже часто хворі самостійно вибирають «найсильніший», отримавши інформацію через інтернет. І припускаються великої помилки, не знаючи, що в антибіотикотерапії існує своєрідна «ієрархія», що дає можливість лікарям раціонально використовувати їхній вплив на мікроби, завдяки чому в пацієнта є стратегічний запас, тобто більше можливостей для успішного лікування та одужання в майбутньому. Всі рішення про антибіотикотерапію повинен ухвалювати кваліфікований лікар!
Зверніть увагу, що самостійно також не варто приймати антибіотики для профілактики бактеріальних ускладнень після ГРВІ! Якщо під час вірусної інфекції через 2-3 дні немає позитивної динаміки та не знижується температура, можна запідозрити доєднання бактеріальної інфекції, оскільки віруси дуже послаблюють імунітет. Однак, знову ж таки, тільки лікар може прописати хворому антибіотики.
І останнє в списку, але не за важливістю. Разом з антибіотиками рекомендовано приймати препарати для відновлення мікрофлори кишківника або, як їх ще називають, пребіотики, але виключно за рекомендацією та в дозуванні, призначеними лікарем.
Будьте більш турботливими й уважними до свого організму та довіряйте своє здоров'я професіоналам. А Дніпролаб допоможе вам отримати найякісніші результати аналізів, щоб лікар міг визначити, яке лікування потрібне саме вам!
- Як ірландський досвід (не)резонує українську драму Ірина Голіздра вчора о 16:38
- Опіка над майном безвісно відсутніх осіб: як законодавчі зміни змінюють реальність? Світлана Приймак вчора о 14:21
- Інновація у збереженні енергії в епоху ВДЕ Олексій Гнатенко вчора о 11:37
- Міжнародна енергетична співпраця: виклики, можливості та юридичні аспекти Ростислав Никітенко вчора о 11:36
- Як змінити систему, що закриває очі на насильство? Механізм захисту дітей у закладах Микола Литвиненко 08.01.2025 16:43
- Арешт майна при закінченому виконавчому провадженні: де баланс прав боржника та кредитора Леся Дубчак 08.01.2025 13:32
- ООН: 38 мільйонів потерпілих українців від нападів РФ на українську енергетику Микита Петровець 08.01.2025 12:38
- Трансформація ринку нерухомості: що принесе 2025 рік Раміль Мехтієв 08.01.2025 09:41
- Психіатричні огляди працівників: зміни, виклики та міжнародний досвід Дмитро Зенкін 08.01.2025 09:00
- Під час війни Disney та Sony отримали гроши від російської компанії Володимир Горковенко 08.01.2025 00:02
- Від кризи до прориву: чи прокладе Україна шлях до технологічного лідерства? Єгор Осадчук 07.01.2025 18:35
- Дисципліна у стилі Стіва Джобса: як не здатися і втілити свої мрії Катерина Мілютенко 07.01.2025 18:00
- Антитренди в ІТ в 2025 році: час позбутися баласту Михайло Зборовський 07.01.2025 13:43
- Мистецтво перевтілення брендів Ірина Кононенко 07.01.2025 13:29
- В пошуках щастя. Частина перша: Непарна пара Алла Заднепровська 07.01.2025 12:01
-
"Відносно хороший період закінчився". Економіка Росії йде на м'яку посадку – Bloomberg
Бізнес 7514
-
Як зміняться податки для ФОП в 2025 році
Фінанси 4474
-
Ryanair подав до суду на пасажира за зірваний рейс: вимагає 15 000 євро компенсації
Бізнес 4310
-
Україна повертається до моделі державного капіталізму. Чому це небезпечно
Думка 3867
-
Ми мали б вже засвоїти урок, що Трамп робить те, що говорить. Готуйтеся до найгіршого
Думка 3356