Чи відбудеться розрив відносин між Російською Федерацією і Європейським Союзом?
Але, сталося по іншому, у РФ вирішили відновлювати колишній Радянський Союз.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, заявив про можливий розрив відносин з Європейським Союзом. Причиною, за словами міністра, є запроваджені санкції проти РФ, що створюють ризики для секторів Російської економіки. І винуваті у розірванні відносин не РФ, а Брюсель, оскільки давно вже їх розривають грубим порушенням прав російськомовних і нападками на російську мову та культуру тощо.
Не так давно після Другої світової війни світ почав ділитися на два полюси – Радянський Союз і Захід. Радянський Союз мав під контролем країни Варшавського договору і країни у світі, де вдалося встановити комуністичне правління. Захід, у свою чергу починався з Сполучених Штатів Америки, капіталістичних країн Європи, і країн у світі, де вдалося завадити Радянському Союзу встановити комуністичне правління. Поступово життя налагоджувалось у межах існуючих кордонів, договорів і домовленостей. Але, у результаті конкуренції Радянський Союз розвалився і на його основі було створено п’ятнадцять незалежних держав. Світ змінився і став однополюсним на користь США. На сьогодні маємо багатополюсний світ у якому йде боротьба за першість і можливість використовувати природні ресурси так, щоб не було конфліктів і воєн.
Наприкінці 90-х початок 2000-х років як у Європейському Союзі так і в Російській Федерації, яка, на той час, була набагато демократичнішою, а також і у нас в Україні багато говорили про Євро-Азійський Союз від Атлантичного до Тихого океану. Тобто, Російська Федерація і Україна мали разом вступити до цього Союзу і НАТО. Світ, тоді мав би стати набагато безпечнішим, оскільки піднімалися економічно Китай та мусульманські країни а також йшлося і про збільшення кількості населення на Землі і брак харчування. Україні така ситуація була би вигідна, оскільки, ми тоді ставали регіональними лідерами у Східній Європі.
Але, сталося по іншому, у РФ вирішили відновлювати колишній Радянський Союз. Мабуть, за принципом Леніна і більшовиків, які відновили Радянську державу у межах колишньої Російської царської імперії. Першими жертвами «російської демократії» у самій РФ стали чеченці, які намагалися створити власну державу, потім РФ напала на Грузію, пізніше і на нас Україну щоб зібрати руські землі. Зрозуміло, у Європейському Союзі, а також у Сполучених Штатах, така поведінка Росії була не до вподоби, тому що порушено міжнародний принцип, після Другої Світової війни, принцип непорушності діючих кордонів. Зрозуміло що, як Європейський Союз так і Сполучені Штати оголосили і запровадили санкції щодо Російської Федерації. Такі санкції мали би діяти до тих пір, поки Російська Федерація не виведе свої війська з частини окупованого Донбасу та анексованого Криму. Тому міністру МЗС РФ Сергію Лаврову має бути зрозуміло, що спочатку вивід військ, а потім зняття санкцій.
Є і друга сторона медалі. Російська Федерація найбільша за площею країна у світі. У межах даної країни є всі можливості розвивати свою економіку у замкненому циклі. Тобто, все що потрібно для життя країни і її громадян РФ може виготовляти сама без будь-якої допомоги чи особливої торгівлі. Санкції, не обов’язково мали би грати якусь роль у розвитку держави. Але, чомусь так не відбувається, економіка Російської Федерації не дає бажаних результатів, а і надалі тримається на трубах завдяки яким продається нафта і природній газ з власної території. Прибутку від даної торгівлі сировиною не достатньо щоб нагодувати своїх громадян, дати їм роботу і пристойне життя. Куди зникають державні кошти теж не важко здогадатися, олігархічну систему в РФ ніхто не відміняв. Тому слова керівника зовнішнього відомства Російської Федерації Сергія Лаврова мають вигляд залякування і не більше. Скоріш за все ніякого розриву відносин між РФ і ЄС не буде, - кому ж тоді продавати нафту і природній газ? А відновлення Північного потоку тоді для чого?
Нам, українцям потрібно готуватися до погіршення відносин з РФ, а не Європейському Союзу. Мінські домовленості висять у повітрі, Росія і далі нарощує військовий потенціал на Донбасі. У Криму створює нові військові бази, готується до розміщення ядерної зброї. Чи вистачить на це росіянам «нафти і газу» буде видно, бо рано чи пізно, це все залишиться Україні. Потрібен новітній формат Нормандських домовленостей до якого увійдуть нові держави, і швидкий вступ до НАТО.
- Свириденко – шанс Порошенка, Тимошенко і Разумкова створити уряд єдності Валерій Карпунцов вчора о 21:42
- Як оформити спадщину на будинок: відповіді на питання Павло Васильєв вчора о 19:44
- Реклама на межі: як ШІ перевертає бізнес-моделі агентств Христина Кухарук вчора о 19:19
- Обшук без ухвали суду: що робити до прибуття адвоката – покрокова інструкція Денис Терещенко вчора о 15:24
- Судове стягнення шкоди за договором поставки: дефект акумулятора спричинив пожежу Артур Кір’яков вчора о 13:36
- Як бренди можуть посилювати культуру відповідального споживання, а не лише продавати Павло Кожухар вчора о 12:28
- ВП ВС: продовження позовної давності й нюанси зменшення процентів річних Андрій Хомич вчора о 11:18
- Перший крок до рівності: суд визнав одностатеве партнерство як фактичну сім’ю Володимир Гончаров 17.07.2025 14:10
- Юридичні гарантії та захист інформації в ЕДО Олександр Вернигора 17.07.2025 12:00
- Донорство без пільг: Україна переходить на європейську модель з 2025 року Валентин Митлошук 17.07.2025 11:24
- В Україні заборонили ототожнювати адвоката з клієнтом: ухвалено закон Юрій Григоренко 17.07.2025 10:51
- Встановлення судом фактичних шлюбних відносин між двома чоловіками Леся Дубчак 16.07.2025 18:44
- Смакуй українське: перспективи українського продуктового експорту в Німеччині Наталія Церковникова 16.07.2025 15:51
- Журнал засідання як ключ до перевірки правомірності негласних слідчих дій Діна Дрижакова 15.07.2025 14:10
- Самосаботаж: коли твій найбільший ворог – це ти сам Олександр Скнар 15.07.2025 14:00
- Свириденко – шанс Порошенка, Тимошенко і Разумкова створити уряд єдності 524
- Перший крок до рівності: суд визнав одностатеве партнерство як фактичну сім’ю 236
- В Україні заборонили ототожнювати адвоката з клієнтом: ухвалено закон 169
- Як бренди можуть посилювати культуру відповідального споживання, а не лише продавати 154
- ЗЕД і валютний контроль у 2025 році: що варто знати бізнесу 123
-
"Повністю знецінений актив": девелопер UDP про майбутнє заводу "Більшовик"
Бізнес 10487
-
У Києві відсторонили від посади голову Департаменту транспортної інфраструктури
Бізнес 9868
-
НБУ закрив одну з найстаріших страхових компаній України
Фінанси 5738
-
КНДР заборонила росіянам відвідувати відкритий для них курорт після візиту Лаврова
Бізнес 5133
-
Допомогли конкуренти та партнери: як після обстрілу відновлюється компанія Gemini
Бізнес 5085