Вбити в собі комсомольця
Ми досі часто звертаємося до радянського досвіду. Багато хто намагається знайти в тоталітарному минулому щось варте уваги. Стосовно державної служби і управління найчастіше згадують, як добре була поставлена система відбору на високі посади.
Ми досі частозвертаємося до радянського досвіду. Багато хто намагається знайти втоталітарному минулому щось варте уваги. Стосовно державної служби і управліннянайчастіше згадують, як добре була поставлена система відбору на високі посади.
Спочатку потрібно було,маючи вищу освіту, наприклад, бути бригадиром тракторної бригади. Потімпідрости до майстра, пізніше попрацювати головним інженером у колгоспі. Далікар'єра могла закінчитися, якщо не поступив у партію.
Натомість ставшикомуністом, відкривалися можливості, щоб тебе побачили і "потягнули"вище – або головою сільради, або головою колгоспу. А там можна було статипершою особою в районі – першим секретарем партії, а звідти й до області та нареспубліканський рівень.
Мабуть, це все, щозгадується як позитив в управлінні – якщо це можна назвати "позитивом зрадянського досвіду", бо й в інших країнах не зі шкільної парти стаютьміністрами.
В Україні комуністичнапартія заборонена законом, у державі триває декомунізація. Декомунізуютьвулиці, пам'ятники, вивіски тощо.
Забули тільки чогосьдекомунізувати свідомість українців.
Старі комуністи – і ті,які перефарбувалися у демократів, і ті, які ніби були вірні комуністичній ідеї– відходять. А от система, яку вони створили, чомусь працює добре й посьогодні.
Саме в Радянському Союзіговорилося одне, а робилося інше. Влада мала печатку, а документ з печаткоюкоштував грошей – хабаря. Крім того, питання, які мав вирішувати суд, дужечасто вирішувалося партійними босами, знову ж таки, у більшій мірі, за хабар.Саме у радянській системі судочинства вирок часто залежав від величини хабаря.У школі золоту медаль можна було отримати за гроші, мало хто звертав увагу науспішність школяра. Поступити до престижного вищого навчального закладу безхабара могли одиниці.
Цьому переліку краюнема.
Подібна комуністичнасистема відносин не тільки не відійшла в минуле, а навпаки – набрала обертів, збільшившисьу десятикратному розмірі. В Україні нібито зроблено багато антикорупційнихзаходів, а у Європі кажуть, що ми боремося з корупцією дуже кволо.
У чому ж справа?Пройшло вже так багато років, а ми топчемося на місці.
Однією із найголовнішихпричин є комуно-радянська філософія, яка закарбована в багатьох із нас. Дехтопозбувся цієї філософії, однак велика кількість людей про це не думає й думатине хоче.
Адже сьогодні правлятьбал не стільки колишні комуністи, як їхній авангард – комсомольці. Це люди,яким переважно сорок п'ять-шістдесят років. У переважній більшості країн саметакий вік вважається молодим для політиків.
А що таке комсомолець? Єлюди, які перебували в комсомолі, а це майже всі, – і комсомольці, які за своїмсвітоглядом відповідають суті назви.
Системний, кар'єрнийкомсомолець на виробництві працювати не буде – він кабінетний служака, йогодіяльність побудована на написанні різного роду паперів.
Саме комсомольці вчилисяписати доповіді про роботу, якої не було, звітували про діяльність, якої теж небуло, або створювалася видимість роботи. Комсомольці добре знали ікористувалися висловом: хто не працює, той їсть. Вони добре навчилися виступатина різноманітних форумах і знали: чим сильніша демагогія, чим більшезавуальована брехня, тим швидше повірять і виберуть.
Популізм для комсомольця– головне для досягнення мети і успіху.
На жаль, люди й сьогоднівірять комсомольцям. Не думають про те, що комсомольці не навчені бутипатріотами своєї країни, що комсомолець керується його правом, а не мораллю,подвійна мораль – це спосіб життя комсомольця. Комсомолець не зважатиме наближнього, він не віруючий і не знає, що треба ділитися з ближнім.
Нещодавно американськийполітолог Френсіс Фукуяма написав статтю, де аналізує майбутній розвиток США ісвіту після приходу до влади Дональда Трампа. В Україні ніколи не булодіючої й ефективної системи стримувань і противаг, не було і поки нема балансуміж гілками влади та громадянським суспільством.
Комсомольська філософіяпідказує правлячим можновладцям, що Адміністрація президента може дублюватиміністерства Кабінету міністрів і втручатися в їхню діяльність. Комсомольці нескажуть, що на Донбасі йде війна, вони будуть стверджувати, що це – конфлікт.Крим для комсомольців лише радянська зона відпочинку. І саме комуно-комсомольціпри владі вже за часів незалежності не пручались подальшій русифікації, щозалишилась як радянське відлуння.
І корупція, як головний спадокСРСР, в Україні не буде подолана доти, поки кожен громадянин України не вб'є усобі комсомольця.
Це стосується усіх, хтоцього ще не зробив.
Це не так вже й важко –не нести й не брати. Примусити тих, хто при владі, робити те саме. Не дативладі красти.
В Україні, як у всьомудемократичному цивілізованому світі, мають керувати закони, а не люди (зкомуно-комсомольською філософією). Українське громадянське суспільство маєсказати своє слово.
То ж давайте вб'ємо всобі комсомольця.
- Дніпровська міська рада передала в оренду частину землі лісового фонду під забудову Павло Васильєв 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв вчора о 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак вчора о 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева вчора о 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська вчора о 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва вчора о 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко вчора о 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Як соцмережі змінюють бізнес Ірина Кононенко 19.02.2025 14:13
- Тримати зв’язок: як підтримати людей на тимчасово окупованій території 208
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 206
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 201
- Ініціативи для підтримки дівчат та жінок в Україні 2025 року 73
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 70
-
Ексглава Укрспецекспорту відмивав гроші через Францію: НАБУ оголосило підозру
Бізнес 2827
-
Латвія закупила в Росії зброю майже на 800 000 євро. Це рекорд
Бізнес 2264
-
"Рахувати кожну копійку". Гетманцев закликав до жорсткої фінансової політики в Україні
Фінанси 1983
-
Розуміє Україну, чує Європу. Що потрібно знати про Келлога та його роль у переговорах
1792
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 1701