Що необхідно зробити для покращення залізничної логістики між Україною та Польщею?
Ми маємо довести Єврокомісіі та польським фермерам з їхніми політиками, яку користь несуть українські вантажі польській економіці та «відкрити» двері для збільшення нашого експорту
Які головні проблеми залізничної логістики між Україною та Польщею? Перше і основне, це відсутність будь-якого завчасного планування та стикового розкладу. Якщо хтось з функціонерів «Укрзалізниці» буде доводити, що це поляки погоджують плани та не виконують їх, спитайте - що саме погоджують поляки та в якому часовому вимірі вони погоджують? А я вам, для розуміння, натякну: якщо Ви плануєте зустріч по хвилинах, а хтось планує її в місяцях, то ви ніколи не зустрінетесь, не синхронізуєтесь. Наприклад, якби розклад пасажирських перевезень був лише з визначенням місяця відправлення, без інших параметрів, чи можливі були б ваші подорожі з пересадками? І чи взагалі можливе було б транспортне сполучення? Чому «Укрзалізниця» спромоглась здійснювати пасажирські перевезення з точністю 97%, а вантажні відмовляється?
Друге - це відсутність відповідальності. Коли "Укрзалізниця" відмовилась від відповідальності по термінах, від дотримання якості перевезень (це швидкість), вона своїм прикладом показала іншим, в тому числі польським партнерам , що так можна. Вона показала, як треба "розподіляти" перехід, як надавати пріоритети певним відправникам чи вагонам. Вона перша "розбила вікна".
Третє - це відсутність будь-якої мотивації польских перевізників щодо збільшення ефективності та пропускної здатності переходів. Ми просто стали вимагати гроші на розширення. Без будь яких прорахунків подальшого навантаження. Без довгострокового планування такого навантаження. Без перспектив повернути інвестиції. Це побачили, зрозуміли і пробачили, бо в нас війна. Або навіть долучились до освоєння коштів.
Є ще дві фундаментальні проблеми для відправника чи виробника:
1. Абсолютна відсутність визначеності та прогнозованості.
Аграрії не мали та не мають змоги завчасно порахувати та зафіксувати вартість перевезень, вартість виконання своїх зобов’язань по майбутнім експортним транзитним контрактам через Польщу.
Уявіть собі, як би ви не могли одночасно з бронюванням готелю забронювати переліт та пересадки в аеропортах.
Уявіть, що ціну на літак вам би озвучували за день до вильоту, а за готель - коли будете чекінітись.
Уявіть, що вам би підтверджували наявність місць у літаку та готелі лише за день до події.
2. Тиск зобов’язань, взятих експортерами-імпортерами, на обмежені можливості інфраструктур.
Адже при підписанні експортних контрактів ніхто не враховує обмежень вузьких місць логістики. Ніхто не враховує вже підписані кимось контракти та взяті зобов’язання, які можуть збігатися в часі і просторі з іншими претендентами на користування логістичною інфраструктурою.
Уявіть собі, що при купівлі квитка на потяг вам було б невідомо, на які дати всі місця розпродані, або які місця в вагоні вільні. І лише на пероні, або в поїзді всі зустрічаються і для всіх вас там влаштовують аукціон на предмет того, хто поїде, а хто – ні.
Чи поліпшилась ситуація та пропускна спроможність західних прикордонних переходів за останній час? Так, вона поліпшилась, але не завдяки, а всупереч прагненням комерсантів з "Укрзалізниці".
Вантажовласники додатково придбали до вже існуючого рухомого складу більше 6 тисяч причепів-самоскидів. Тому на залізничних переходах поліпшилася ситуація з чергами, але не пропускна здатність переходів.
Що не зробила "Укрзалізниця" для покращення ситуації? Вже з квітня минулого року стало зрозуміло, що треба робити і якими можуть бути наслідки зволікань з впровадженням наскрізного відповідального планування. Але в пріоритетах "Укрзалізниці" було покращення ситуації для себе, своїх рейтингів, та для інших бенефіціарів корок та черг.
Для покращення залізничної логістики між Україною та Польщею необхідно зробити наступне:
1. Планування. Стиковий розклад.
2. Відповідальність всіх учасників логістики. Це треба вирішувати на державних рівнях. І вважати це допомогою Україні в воєнний час.
3. Кошти грантів, наданих союзниками, направляти на зміну політик та технологіі планування, в вузькі місця сталого напруження, які мають визначатися не в кабінетах, а в інформаційній системі, наповненій самими учасниками перевезень, бізнесами та їх планами виробництва.
4. Торгово-промисловим палатам треба нарешті почати працювати.
Три перші кроки:
- зібрати европейських підприємців (бізнеси) які заробляють на обслуговуванні українських вантажів
- зібрати зацікавлених отримувачів українського зерна
- і вже їхніми вустами та за допомогою мого інструменту довести Єврокомісії або фермерам з їх політиками, яку користь несуть українські вантажі польській економіці та "відкрити" двері для збільшення нашого експорту.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13657
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5512
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 5339
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5198
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 4590