Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
23.04.2021 19:47

Обов'язок дружини утверджувати в своїй сім'ї повагу до батька

Блогер, викладач, науковець та юрист

В даній статті з'ясовується, чи покладається на дружину обов'язок утверджувати в своїй сім'ї повагу до батька.

На дружину покладено різні за своїм змістом майнові й немайнові обов’язки. Чи зобов’язана вона утверджувати в своїй сім’ї повагу до батька?

  Правове регулювання цього питання здійснюють відповідні нормативні акти. Зокрема різні за своїм змістом майнові та немайнові обов’язки, що покладені на фізичних осіб, які в свою чергу складають подружжя, регламентують:

-        Конституція України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (далі по тексту – Конституція України);

-        Сімейний кодекс України від 10.01.2002 року № 2947-III (далі по тексту – СК України).

    Чинне законодавство покладає на тих чи інших суб’єктів правових відносин різноманітні обов’язки, яким притаманний майновий чи немайновий характер. Зокрема згідно з нормою, яка передбачена в ч. 1 ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний:

-        неухильно додержуватися Конституції України та законів України,

-        не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

    Чіткий та недвозначний зміст зазначеної норми стосовно чіткого з’ясування майнових та немайнових обов’язків, які покладені на чоловіка і/або дружину, роз’яснюють інші нормативні акти, що в свою чергу посідають провідні місця в багатогранній системі чинного законодавства. Як це розуміти?

    Суб’єктний склад сімейно-правових відносин є надзвичайно різноманітним. Зокрема безпосередню участь в таких стосунках може взяти подружжя.

    Юридичному складу вказаного суб’єкта притаманний відповідний склад. Зокрема подружжя включає в себе чоловіка та дружину.

    Чинне законодавство зобов’язує даних осіб вчиняти різні за своєю суттю дії, яким притаманний правомірний характер. Зокрема у відповідності до норми, яка закріплена в п. 2 ч. 2 ст. 55 СК України, дружина зобов'язана утверджувати в сім'ї повагу до батька.

    Отже, на осіб, які є подружжям, покладено різні за своїм змістом обов’язки. Наприклад, дружина зобов'язана утверджувати в сім'ї повагу до батька.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи