Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
30.01.2017 07:33

Окремі проблемні аспекти тривалості щорічної основної відпустки

Блогер, викладач, науковець та юрист

В даній статті з’ясовується тривалість щорічної основної відпустки, гарантованої особам, що працюють в рудниках глибиною до 150 м.

    Працівникам, які зайняті на роботах в рудниках глибиною не більше 150 м, гарантовано різні юридичні можливості, однією з яких в свою чергу визнано право на щорічну основну відпустку. Яку тривалість вона може мати?

Юридична регламентація зазначеного питання відбувається за допомогою різних нормативно-правових актів. Зокрема правове регулювання стосунків, функціонуючих щодо щорічної основної відпустки, яку в свою чергу надано працівникам, що зайняті на роботах в рудниках глибиною не більше 150 м, здійснюється: Головним законом Українського народу (Конституція України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України)) звичайними законами (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надалі по тексту – КЗпП України), Закон України « Про відпустки» від 15.11.1996р. № 504/96-ВР (надалі по тексту – ЗУ «Про відпустки»).

Суб’єктному складу безпосередніх учасників трудових відносин властиві своєрідні особливості. Зокрема він, будучи багатогранним, водночас охоплює різних за своїм юридичним статусом осіб.

Наймані працівники є одними з визначних учасників трудових відносин. Вказане судження пояснюється тим, що сумлінний труд згаданих осіб сприяє ефективній розбудові постсоціалістичної України в демократичну державу, провідним завданням якої в свою чергу задекларовано її успішну інтеграцію в цивілізоване європейське співтовариство.

Вказані працівники можуть скористатися різноманітними можливостями. Зокрема згідно з ч. 1 ст. 45 Конституції України та ч. 1 ст. 2 КЗпП України кожен, хто працює, має право на відпочинок.

Вітчизняним законодавством передбачено різні типи згаданої можливості. Наприклад, п. 1 абз. 1 ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про відпустки» охоплено норму про те, що одним з видів відпусток є щорічна основна відпустка.

Зазначеному типу ефективного відпочинку притаманні відповідні ознаки. Зокрема згідно з ч. 1 ст. 75 КЗпП України та ч. 1 ст. 6 ЗУ «Про відпустки» загальна тривалість щорічної основної відпустки, що надається трудівникам, складає не менш як 24 календарних дні за відпрацьований ними робочий рік, що в свою чергу розраховується з конкретного проміжку календарного часу, а саме з дня укладення такими особами трудового договору.

Але треба пам’ятати про те, що даному правилу властиві істотні винятки. Зокрема у відповідності до норми, яка передбачена ч. 3 ст. 75 КЗпП України, в окремих випадках для деяких категорій працівників може бути встановлена дещо інша тривалість щорічної основної відпустки.

Одним з вищезазначених винятків є ефективний відпочинок, гарантований працівникам, які зайняті на роботах в рудниках глибиною не більше 150 м. Дане судження пояснюється тим, що згідно з ч. 3 ст. 6 ЗУ «Про відпустки» кожному з вищевказаних трудівників надається щорічна основна відпустка, тривалість якої в свою чергу становить 24 календарних дні, зі збільшенням вказаного відпочинку на 4 календарних дні при стажі роботи зазначених осіб на даному підприємстві 2 роки і більше.

Отже, працівники, які зайняті на роботах в рудниках глибиною до 150 м, мають всілякі можливості. Зокрема їм надається щорічна основна відпустка, тривалість якої становлячи 24 календарних дні, водночас може збільшитися на 4 календарних дні при стажі роботи вказаних осіб на даному підприємстві 2 роки й більше.   

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи