Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
15.09.2016 16:10

Застосування надурочних робіт до жінки, що має дворічну дитину

Блогер, викладач, науковець та юрист

В даній статті встановлюється правомірність застосування працедавцем надурочних робіт до жінки, що має дворічну дитину.


        В окремих випадках найманих робітників залучають до надурочних робіт. Чи поширюється дане правило на жінку, що має 2-річну дитину? 

    Правове регулювання вищевказаного питання відбувається за допомогою різноманітних законів. Зокрема юридична регламентація трудових відносин, функціонуючих з приводу робіт понад встановлену тривалість робочого часу, здійснюється: Головним законом Українського народу (Конституція України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України)) та звичайними законами (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надалі по тексту – КЗпП України)). 

      Працедавець є одним з найвизначніших суб’єктів трудових правовідносин. Дана теза пояснюється тим, що така особа, спираючись на трудовий договір,  надає безпечну та здорову роботу різним трудівникам, які хочуть працювати заради істотного покращення економічного розвитку демократичної України та значимого зростання матеріального добробуту її чесного народу. 

    Правовий статус, яким володіє працедавець, будучи дуже багатогранним, передбачає права, гарантовані йому, а також обов’язки, покладені на нього. Зокрема, як закріплено ч. 2 ст. 62 КЗпП України, така особа може застосувати  надурочні роботи тільки у виняткових випадках, що в свою чергу визначені даним законом та іншими нормативно-правовими актами.  

    Але треба пам’ятати про те, що даному правилу властиві значимі винятки, невичерпний перелік яких в свою чергу вміщують в собі відповідні закони. Вказаній думці притаманне своє обгрунтовуюче пояснення. 

    Ефективна діяльність вітчизняних органів державної влади спрямовується на високоякісне утвердження всіляких за своїм змістом людських цінностей, що в свою чергу отримали абсолютне визнання в цивілізованому суспільстві. До переліку останніх, належать: сім’я, дитинство, материнство й батьківство, про що передбачено ч. 3 ст. 51 Конституції України. 

   Чіткий та недвозначний зміст вказаної норми в частині суб’єктного складу найманих працівників, яких не можна залучати до надурочних робіт, отримав відповідну конкретизацію в іншому законі. Як це розуміти? 

    Національним законодавством передбачено безпосередні вказівки про те, що окремих працівників працедавець не може залучати до надурочних робіт. Зокрема у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 63, а також ч. 1 ст. 176 КЗпП України, одними з таких осіб є жінки, що мають дітей віком до 3-ох років. 

   Таким чином, національне законодавство забороняє працедавцеві вчиняти відповідні діяння, які за своєю сутністю є аморальними і/чи неправомірними. Наприклад, вищезазначений учасник трудових відносин не може застосувати надурочні роботи до відповідних працівників, одним з яких в свою чергу є жінка, що має дворічну дитину.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]