Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.09.2016 16:10

Застосування надурочних робіт до жінки, що має дворічну дитину

Блогер, викладач, науковець та юрист

В даній статті встановлюється правомірність застосування працедавцем надурочних робіт до жінки, що має дворічну дитину.


        В окремихвипадках найманих робітників залучають до надурочних робіт. Чи поширюється данеправило на жінку, що має 2-річну дитину? 

    Правове регулювання вищевказаного питання відбуваєтьсяза допомогою різноманітних законів. Зокрема юридична регламентація трудовихвідносин, функціонуючих з приводу робіт понад встановлену тривалість робочогочасу, здійснюється: Головним законом Українського народу (Конституція Українивід 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України))та звичайними законами (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надалі по тексту – КЗпПУкраїни)). 

      Працедавець є одним з найвизначнішихсуб’єктів трудових правовідносин. Дана теза пояснюється тим, що така особа,спираючись на трудовий договір,  надаєбезпечну та здорову роботу різним трудівникам, які хочуть працювати зарадиістотного покращення економічного розвитку демократичної України та значимогозростання матеріального добробуту її чесного народу. 

    Правовий статус, яким володіє працедавець,будучи дуже багатогранним, передбачає права, гарантовані йому, а також обов’язки,покладені на нього. Зокрема, як закріплено ч. 2 ст. 62 КЗпП України, така особаможе застосувати  надурочні роботи тількиу виняткових випадках, що в свою чергу визначені даним законом та іншими нормативно-правовими актами.  

    Але треба пам’ятати про те, що даномуправилу властиві значимі винятки, невичерпний перелік яких в свою чергувміщують в собі відповідні закони. Вказаній думці притаманне своє обгрунтовуючепояснення. 

    Ефективна діяльність вітчизняних органівдержавної влади спрямовується на високоякісне утвердження всіляких за своїм змістомлюдських цінностей, що в свою чергу отримали абсолютне визнання вцивілізованому суспільстві. До переліку останніх, належать: сім’я, дитинство,материнство й батьківство, про що передбачено ч. 3 ст. 51 Конституції України. 

   Чіткий та недвозначний зміст вказаної нормив частині суб’єктного складу найманих працівників, яких не можна залучати до надурочнихробіт, отримав відповідну конкретизацію в іншому законі. Як це розуміти? 

    Національним законодавством передбаченобезпосередні вказівки про те, що окремих працівників працедавець не можезалучати до надурочних робіт. Зокрема у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 63, атакож ч. 1 ст. 176 КЗпП України, одними з таких осіб є жінки, що мають дітейвіком до 3-ох років. 

   Таким чином, національне законодавствозабороняє працедавцеві вчиняти відповідні діяння, які за своєю сутністю єаморальними і/чи неправомірними. Наприклад, вищезазначений учасник трудовихвідносин не може застосувати надурочні роботи до відповідних працівників,одним з яких в свою чергу є жінка, що має дворічну дитину.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи