5 порад власнику приватної клініки
Відкриття та розвиток приватної клініки – справа серйозна. Як підприємцю оминути рифи і підводні камені та про що варто подбати у першу чергу – про це хочу написати сьогодні.
Перша порада: «Визначте ціновий сегмент в якому будете працювати»
Перш ніж відкривати власну клініку, потрібно визначитись у якому ціновому сегменті ви будете надавати послуги.
Чесно кажучи, я не надто люблю такі терміни як «преміум», «середній» та «економ»… Мені більше до вподоби такі варіанти: «дешевше не буває», «ціна-якість» (найпоширеніший сегмент в Україні) та «гроші не мають значення», у якому власне і працює моя клініка. Відповідно до цього, можна прорахувати розмір стартового капіталу.
Одразу скажу: грошей у вас має бути стільки, скільки треба, а не скільки ви маєте. І якщо їх не вистачає, наприклад для преміального сегмента, то думати краще про кредит, а не про пошук партнерів. Аби ви мали приблизну уяву про розмір потрібної суми: для відкриття такої клініки як у мене (її площа – 300 квадратних метрів), потрібен 1 мільйон євро. Таких грошей вам не дасть жоден партнер. Потрібно брати кредит. І не варто цього боятися. Кредит – чудовий інструмент для побудови бізнесу, у якому власником будете лише ви.
Друга порада: «Беріть приміщення в оренду»
Не варто одразу купувати приміщення під клініку.
Поясню чому. По-перше, через 10 років ви можете зовсім по-іншому уявляти свою клініку. По-друге, стартовий капітал краще витратити на купівлю якісного обладнання: без нього просто неможливо розвиватись. А от через 10 років, коли у вас буде багато постійних клієнтів, які вам довіряють – можна подумати і про власне приміщення.
Скажу простіше: якщо ви купите і приміщення і обладнання за мільйон євро, якого у вас немає, швидше за все у вас не буде ні приміщення, ні обладнання! Подумайте над цим.
Третя порада: «Подбайте про гроші»
Статистика говорить, що лише 30 відсотків українців мають змогу лікуватися в приватних клініках. А це значить, що клініці яка щойно відкрилась, знайти велику кількість пацієнтів не так просто.
До того ж є така річ, як «лінійка лояльності». Якщо коротко, вона означає що від моменту відкриття вашої клініки (коли про вас ніхто не знає) до моменту, коли у вас з’являться постійні клієнти-фанати, може пройти досить багато часу. Довіра людей до нового проекту здобувається дуже повільно: буквально крок за кроком. З власного досвіду скажу, що у сегменті де «гроші не мають значення», часу потрібно ще більше.
Тому раджу подбати про грошовий запас, якого вам вистачить щоби виплачувати заробітну плату працівникам та розраховуватись за оренду приміщення, поки ви не отримали довіру клієнтів. А отримати цю довіру можна лише одним шляхом – якістю обслуговування та увагою до кожного пацієнта.
Четверта порада: «На 100% відповідайте сегменту, у якому працюєте»
Прикидатись елітною клінікою працюючи на старому обладнанні – погана ідея. Якщо ви працюєте в «преміумі», то у вас навіть спідня білизна має бути преміум класу. Це, як-то кажуть, без варіантів. Ситуацію, коли зверху сорочка від Gucci, а знизу старі труси, клієнти неодмінно викриють. І це вам на користь не піде.
Тож ніколи не забувайте у якому сегменті ви відкрились. Завжди будьте чесними: і з собою, і з людьми. Якщо це «преміум» – то це має бути «преміум».
Наприклад, я особисто консультую усіх дорослих пацієнтів клініки у Києві та Львові. А перш ніж запропонувати клієнту ідеальне розв’язання його проблеми, ми збираємо консиліум, на якому присутні щонайменше десять спеціалістів! Пацієнт має бачити і розуміти, за що платить гроші.
П’ята порада: «Закрийте стару клініку»
Ваш бізнес розвивається, справи йдуть чудово і ви вирішили змінити сегмент, у якому хочете працювати, на сегмент вищого рівня. Що робити?
Раджу закрити стару клініку і відкрити абсолютно нову, у бажаному сегменті. У випадку, коли ви будете на базі старої клініки та старого обладнання продавати послуги по дорожчій ціні – гарантовано втратите старих клієнтів. А тих кого хотіли отримати – не отримаєте.
Новий проект починайте з чистого аркуша! Лише тоді на вас чекає успіх.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1885
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 92
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87096
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11469
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9294
-
"Чому я маю за це виправдовуватись?" Власник порту "Усть-Дунайськ" – про роботу з Краншипом
Бізнес 7358
-
"Прогрес – не наш. Вовче – не наше". Чи було оточення і що зараз на Покровському напрямку
6635