5 порад власнику приватної клініки
Відкриття та розвиток приватної клініки – справа серйозна. Як підприємцю оминути рифи і підводні камені та про що варто подбати у першу чергу – про це хочу написати сьогодні.
Перша порада: «Визначте ціновий сегмент в якому будете працювати»
Перш ніж відкривати власну клініку, потрібно визначитись у якому ціновому сегменті ви будете надавати послуги.
Чесно кажучи, я не надто люблю такі терміни як «преміум», «середній» та «економ»… Мені більше до вподоби такі варіанти: «дешевше не буває», «ціна-якість» (найпоширеніший сегмент в Україні) та «гроші не мають значення», у якому власне і працює моя клініка. Відповідно до цього, можна прорахувати розмір стартового капіталу.
Одразу скажу: грошей у вас має бути стільки, скільки треба, а не скільки ви маєте. І якщо їх не вистачає, наприклад для преміального сегмента, то думати краще про кредит, а не про пошук партнерів. Аби ви мали приблизну уяву про розмір потрібної суми: для відкриття такої клініки як у мене (її площа – 300 квадратних метрів), потрібен 1 мільйон євро. Таких грошей вам не дасть жоден партнер. Потрібно брати кредит. І не варто цього боятися. Кредит – чудовий інструмент для побудови бізнесу, у якому власником будете лише ви.
Друга порада: «Беріть приміщення в оренду»
Не варто одразу купувати приміщення під клініку.
Поясню чому. По-перше, через 10 років ви можете зовсім по-іншому уявляти свою клініку. По-друге, стартовий капітал краще витратити на купівлю якісного обладнання: без нього просто неможливо розвиватись. А от через 10 років, коли у вас буде багато постійних клієнтів, які вам довіряють – можна подумати і про власне приміщення.
Скажу простіше: якщо ви купите і приміщення і обладнання за мільйон євро, якого у вас немає, швидше за все у вас не буде ні приміщення, ні обладнання! Подумайте над цим.
Третя порада: «Подбайте про гроші»
Статистика говорить, що лише 30 відсотків українців мають змогу лікуватися в приватних клініках. А це значить, що клініці яка щойно відкрилась, знайти велику кількість пацієнтів не так просто.
До того ж є така річ, як «лінійка лояльності». Якщо коротко, вона означає що від моменту відкриття вашої клініки (коли про вас ніхто не знає) до моменту, коли у вас з’являться постійні клієнти-фанати, може пройти досить багато часу. Довіра людей до нового проекту здобувається дуже повільно: буквально крок за кроком. З власного досвіду скажу, що у сегменті де «гроші не мають значення», часу потрібно ще більше.
Тому раджу подбати про грошовий запас, якого вам вистачить щоби виплачувати заробітну плату працівникам та розраховуватись за оренду приміщення, поки ви не отримали довіру клієнтів. А отримати цю довіру можна лише одним шляхом – якістю обслуговування та увагою до кожного пацієнта.
Четверта порада: «На 100% відповідайте сегменту, у якому працюєте»
Прикидатись елітною клінікою працюючи на старому обладнанні – погана ідея. Якщо ви працюєте в «преміумі», то у вас навіть спідня білизна має бути преміум класу. Це, як-то кажуть, без варіантів. Ситуацію, коли зверху сорочка від Gucci, а знизу старі труси, клієнти неодмінно викриють. І це вам на користь не піде.
Тож ніколи не забувайте у якому сегменті ви відкрились. Завжди будьте чесними: і з собою, і з людьми. Якщо це «преміум» – то це має бути «преміум».
Наприклад, я особисто консультую усіх дорослих пацієнтів клініки у Києві та Львові. А перш ніж запропонувати клієнту ідеальне розв’язання його проблеми, ми збираємо консиліум, на якому присутні щонайменше десять спеціалістів! Пацієнт має бачити і розуміти, за що платить гроші.
П’ята порада: «Закрийте стару клініку»
Ваш бізнес розвивається, справи йдуть чудово і ви вирішили змінити сегмент, у якому хочете працювати, на сегмент вищого рівня. Що робити?
Раджу закрити стару клініку і відкрити абсолютно нову, у бажаному сегменті. У випадку, коли ви будете на базі старої клініки та старого обладнання продавати послуги по дорожчій ціні – гарантовано втратите старих клієнтів. А тих кого хотіли отримати – не отримаєте.
Новий проект починайте з чистого аркуша! Лише тоді на вас чекає успіх.
- Що означає історичне рішення ЄСПЛ у справі «Україна та Нідерланди проти росії» Юлія Овчинникова вчора о 20:59
- Пенсійна рулетка Андрій Павловський 11.07.2025 19:35
- Чому у відпустках приймають рішення про звільнення? Ольга Малахова 11.07.2025 17:10
- Made in Vietnam, approved in Kyiv: схема по-новому Дана Ярова 11.07.2025 17:02
- Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах Лариса Білозір 10.07.2025 20:41
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова 10.07.2025 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар 10.07.2025 14:36
- У кожному дроні – сертифікат світової байдужості Дана Ярова 10.07.2025 12:05
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 09.07.2025 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 09.07.2025 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
-
Лідер картелю ОПЕК несподівано перевищив квоту з видобутку нафти
Бізнес 13275
-
Україна пропонує Азербайджану зберігати газ у підземних сховищах без податків і зборів
Бізнес 11300
-
Україна за допомогою ЄБРР запустить нову фондову біржу: меморандум
Фінанси 5192
-
Як навчити дитину самостійності та впевненості – прості поради
Життя 4523
-
Як не потрапити в "лапи" газлайтера на етапі знайомства: три фрази, які вони використовують
Життя 4046