5 порад власнику приватної клініки
Відкриття та розвиток приватної клініки – справа серйозна. Як підприємцю оминути рифи і підводні камені та про що варто подбати у першу чергу – про це хочу написати сьогодні.
Перша порада: «Визначте ціновий сегмент в якому будете працювати»
Перш ніж відкривати власну клініку, потрібно визначитись у якому ціновому сегменті ви будете надавати послуги.
Чесно кажучи, я не надто люблю такі терміни як «преміум», «середній» та «економ»… Мені більше до вподоби такі варіанти: «дешевше не буває», «ціна-якість» (найпоширеніший сегмент в Україні) та «гроші не мають значення», у якому власне і працює моя клініка. Відповідно до цього, можна прорахувати розмір стартового капіталу.
Одразу скажу: грошей у вас має бути стільки, скільки треба, а не скільки ви маєте. І якщо їх не вистачає, наприклад для преміального сегмента, то думати краще про кредит, а не про пошук партнерів. Аби ви мали приблизну уяву про розмір потрібної суми: для відкриття такої клініки як у мене (її площа – 300 квадратних метрів), потрібен 1 мільйон євро. Таких грошей вам не дасть жоден партнер. Потрібно брати кредит. І не варто цього боятися. Кредит – чудовий інструмент для побудови бізнесу, у якому власником будете лише ви.
Друга порада: «Беріть приміщення в оренду»
Не варто одразу купувати приміщення під клініку.
Поясню чому. По-перше, через 10 років ви можете зовсім по-іншому уявляти свою клініку. По-друге, стартовий капітал краще витратити на купівлю якісного обладнання: без нього просто неможливо розвиватись. А от через 10 років, коли у вас буде багато постійних клієнтів, які вам довіряють – можна подумати і про власне приміщення.
Скажу простіше: якщо ви купите і приміщення і обладнання за мільйон євро, якого у вас немає, швидше за все у вас не буде ні приміщення, ні обладнання! Подумайте над цим.
Третя порада: «Подбайте про гроші»
Статистика говорить, що лише 30 відсотків українців мають змогу лікуватися в приватних клініках. А це значить, що клініці яка щойно відкрилась, знайти велику кількість пацієнтів не так просто.
До того ж є така річ, як «лінійка лояльності». Якщо коротко, вона означає що від моменту відкриття вашої клініки (коли про вас ніхто не знає) до моменту, коли у вас з’являться постійні клієнти-фанати, може пройти досить багато часу. Довіра людей до нового проекту здобувається дуже повільно: буквально крок за кроком. З власного досвіду скажу, що у сегменті де «гроші не мають значення», часу потрібно ще більше.
Тому раджу подбати про грошовий запас, якого вам вистачить щоби виплачувати заробітну плату працівникам та розраховуватись за оренду приміщення, поки ви не отримали довіру клієнтів. А отримати цю довіру можна лише одним шляхом – якістю обслуговування та увагою до кожного пацієнта.
Четверта порада: «На 100% відповідайте сегменту, у якому працюєте»
Прикидатись елітною клінікою працюючи на старому обладнанні – погана ідея. Якщо ви працюєте в «преміумі», то у вас навіть спідня білизна має бути преміум класу. Це, як-то кажуть, без варіантів. Ситуацію, коли зверху сорочка від Gucci, а знизу старі труси, клієнти неодмінно викриють. І це вам на користь не піде.
Тож ніколи не забувайте у якому сегменті ви відкрились. Завжди будьте чесними: і з собою, і з людьми. Якщо це «преміум» – то це має бути «преміум».
Наприклад, я особисто консультую усіх дорослих пацієнтів клініки у Києві та Львові. А перш ніж запропонувати клієнту ідеальне розв’язання його проблеми, ми збираємо консиліум, на якому присутні щонайменше десять спеціалістів! Пацієнт має бачити і розуміти, за що платить гроші.
П’ята порада: «Закрийте стару клініку»
Ваш бізнес розвивається, справи йдуть чудово і ви вирішили змінити сегмент, у якому хочете працювати, на сегмент вищого рівня. Що робити?
Раджу закрити стару клініку і відкрити абсолютно нову, у бажаному сегменті. У випадку, коли ви будете на базі старої клініки та старого обладнання продавати послуги по дорожчій ціні – гарантовано втратите старих клієнтів. А тих кого хотіли отримати – не отримаєте.
Новий проект починайте з чистого аркуша! Лише тоді на вас чекає успіх.
- Податкова біполярність АБО коли виграв справу, але неправильно Євген Власов вчора о 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов вчора о 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник вчора о 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Звільнення від обов`язку сплати неустойки (штрафу, пені) та 3 % річних Євген Морозов 19.12.2024 09:34
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов 18.12.2024 16:34
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов 18.12.2024 14:22
-
Трамп обвалив акції своєї медіагрупи. Віддав частку Trump Media у спеціальний траст
Бізнес 9910
-
У Житомирській області збанкрутував порцеляновий завод з 200-річною історією
Бізнес 8273
-
Попит на природний газ для експорту ЗПГ із США вперше за вісім років зменшився: причини
Бізнес 5321
-
Сільпо втратило склад і товари на 400 млн грн через нічну атаку "шахедів"
Бізнес 5130
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 4910