5 помилок власників бізнесу під час коронакризи та як їх виправити
У той час, як урядам країн світу доводиться вже півтора роки вводити все нові й нові заходи по боротьбі з COVID-19, бізнесу потрібно ще оперативніше пристосовуються до мінливих «правил гри».
І мова йде про потреби - своїх співробітників, споживачів та постачальників. Ні для кого не секрет, що за цей час тільки в нашій країні закрилися тисячі компаній, адже припустилися помилок або просто згаяли час. Отже, сьогодні про помилки власників бізнесу під час коронакризи та способи їх не допускати.
Помилка №1 Призупинення комунікацій з клієнтами
Коли починається криза, то очевидно, що всім складно, але не варто замикатися – не комікувати з аудиторією під час карантинних обмежень не варто. Навпаки, якщо є можливість – краще активізуватися.
По-перше, не потрібно відмовлятися від ведення соціальних мереж та відповідей на запитання пацієнтів у дірект. Звісно, ж не варто припиняти роботу колл-центру.
Ми пішли далі та використали цей час для підтримки та розвитку брендингу клініки. Запропонували наш брендований автомобіль для користування медикам міської інфекційної лікарні, адже у той період громадський транспорт не працював і у лікарів були складності з пресуванням від дому до роботи. Ми знайшли та оплатили роботу водія, за власний кошт заправляли автомобіль бензином, котрий три місяці возив медиків державної лікарні до роботи.
По-друге, ми вирішили, що в цей період наші пацієнти позбавлені опіки та турботи про зуби, тому підібрали для них та членів їх сімей зубні щітки та пасти й відправили поштою прямо додому. На це ми витратили біля 250 000 гривень, але так і не змогли відправити засоби по догляду усім нашим пацієнтам, втім, ті що отримали таке нагадування про необхідність догляду за зубами навіть у пандемію – охоче ділилися цим у соціальних мережах, згадуючи нашу компанію. Таким чином, ми отримали мільйонні охоплення, згадування та цитування діяльності нашої компанії у соціальних медіа.
По-третє, у нас був вільний час і ми вирішили потратити його на запис декількох важливих відео про те, як не заразитися у стоматолога та що зміниться у сфері медичних послуг у карантинні часи. Розказали про те, як не заразитися під час лікування зубів та імплантації. Навіщо кожному пацієнтові важливо знати про те, що таке кабінет стерилізації та чи чисті й безпечні інструменти, котрими його будуть лікувати.
Отже, навіть під час суворих локдаунів не варто призупиняти спілкування (хоча б і віртуальне) з пацієнтами.
Помилка №2 Відмова від додаткових витрат на оплату медичної безпеки або покладання цих витрат на пацієнта
Під час першого локдауна виявилось, що найбільш небезпечна професія – це стоматолог, тому що вірус знаходиться в слині, а при лікуванні зубів у повітрі утворюється аерозоль (поєднання води зі слиною), який вдихає стоматолог. Ми поставились до цього питання дуже серйозно. Вжили максимальних засобів захисту, одягнувши наших лікарів у маски, щитки, шапки та костюми – майже як лікарів інфекційних лікарень. Вся для того, щоб не розповсюджувати вірус.
Такий захист лікаря вартує біля 500 грн, і багато клінік зобов’язали пацієнтів сплачувати за цей «ковідний набір» додатково. Нововведення, звісно, багатьом пацієнтам не сподобалось. Але у наших клініках ми не ввели оплату за додатковий захист та очікуємо часу, коли небезпека зараження вірусом COVID-19 мине та не потрібно буде купляти цих «ковідних наборів». Ми прийняли рішення працювати зі збитками для компанії, але не покладати ці видатки на пацієнтів.
Помилка №3 Відмова від фінансової підтримки співробітників під час локдаунів.
Незважаючи на те, що під час локдаунів ми не працювали та не отримували доходу, прийняли рішення фінансово підтримати співробітників.
На підтримку співробітників під час локдауну у нас пішло понад 1 мільйон гривень. Це ваговитий момент, адже під час кризи важливо зберегти команду.
Помилка №4 Руйнування працюючих схем спілкування та менеджменту всередині компаній
Глобальна пандемія COVID-19 назавжди змінила наш досвід - споживчий, професійний та людський. І в подальшому це безумовно змінить наші установки і поведінку. На час карантину ми відмінили усі наради та збори, де розглядалося безліч важливих питань щодо організації роботи, контролю якості послуг й сервісу. Як результат, на деякий час у нас стали гіршими контакти всередині компанії та співробітників між собою.
Я переконаний, що он-лайн режим себе не оправдав. І досі через масковий режим та дистанцію не можемо у повній мірі відновити щотижневі збори та наради з колективом клініки, через те, що не маємо змоги зустрічатися в одному приміщенні.
Отже, на мою думку, власники бізнесу повинні оперативно реагувати на зміни ринку, але при цьому підтримувати безперервність та якість операційної діяльності, щоб забезпечити ефективне функціонування свого бізнесу сьогодні та в майбутньому.
Помилка №5 Песимізм та апокаліптичні настрої
Внаслідок відчутного тиску, спричиненого пандемією COVID-19, бізнес-процеси в більшості галузей серйозно порушені. Для того, щоб підтримувати оптимізм та гарний настрій ми з колегами та друзями бізнесменами львів’янами записали пісню про Львів. Вона має назву «Карантин у Львові», котра стала додатковою комунікацією з людьми та підтримала гарний настрій та оптимізм.
- Как получить отсрочку от мобилизации без явки в ТЦК Віра Тарасенко 13:41
- Витребування майна у разі його добровільної передачі в тимчасове користування Євген Морозов 08:18
- Фінансові розслідування: злови мене якщо зможеш Артем Ковбель вчора о 23:38
- Українське телебачення – живий організм у цифровому світі Віктор Шкробот 06.09.2024 15:25
- Як маркетологу підвищити окупність медіаінвестицій та збільшити продажі в кризові періоди? Вікторія Новак 06.09.2024 14:52
- Три ключових ризики, які TikTok несе для України як інструмент в інформаційній війні Юрій Пінчук 06.09.2024 12:30
- Щодо впливу кадрових змін на приватизацію спиртової галузі Віталій Жадобін 06.09.2024 12:20
- Як визначити ефективність роботи PR відділу? Олександр Висоцький 06.09.2024 09:35
- Право іншого учасника провадження на апеляційне оскарження того самого рішення Євген Морозов 06.09.2024 09:22
- Го – більше, ніж гра. Стратегічне мислення на часі Володимир Костерін 05.09.2024 22:16
- Зупинення провадження у справах про адмінправопорушення із застосуванням ст. 335 КПК Ігор Калініченко 05.09.2024 18:02
- Entertainment в маркетингу: як розваги допомагають залучати та утримувати аудиторію Алла Болоховська 05.09.2024 14:25
- Як просувати українські продукти на європейському ринку: інструкція Микола Скоропадський 05.09.2024 09:48
- Визначення судом компетенції установи для проведення судової експертизи Євген Морозов 04.09.2024 09:15
- Судова практика застосування частини 3 статті 333 КПК України Євгенія Тонконожко 03.09.2024 16:24
- Зупинення провадження у справах про адмінправопорушення із застосуванням ст. 335 КПК 744
- Українське телебачення – живий організм у цифровому світі 435
- Сила закону: як через суд вдалося скасувати незаконний наказ про мобілізацію 221
- Судова практика застосування частини 3 статті 333 КПК України 181
- "Чорна скриня" оборонних закупівель: чому закупівлі військових частин потребують змін 161
-
"На "Феномен Івасюка" витратив $8000". Віталій Гордієнко про Курбаса, акторство і критику
Життя 5207
-
OnlyFans виплатила власнику українського походження $1 млрд дивідендів
Бізнес 4132
-
Хто увійшов до рейтингу найприбутковіших банків у 2024 році
Інфографіка 3280
-
Що подивитись у кіно. Три новинки тижня
Життя 3035
-
Найкрасивіші гори Європи для осіннього відпочинку — фото
Життя 2110