100 позовів користувачів "зеленого тарифу" – попереду ще тисячі
Юридичні аргументи з перших задоволених позовів про виплату боргу за згенероване за "зеленим тарифом". Ще 100 позовів вже надійшли, ще тисячі – потенційно можуть надійти.
Господарський суд задовольнив позовні вимоги восьми виробників «зеленої» енергетики проти Державного Підприємства «Гарантований покупець». Загальна сума коштів, яку зобов’язане сплатити ДП складає понад 200 млн грн.
Всі позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням «Гарантованим покупцем» його зобов`язань за договорами. Зокрема, позивачі вказують на те, що відповідач не здійснив повного розрахунку з ними, внаслідок чого у відповідача й утворилась заборгованість.
Відповідач, в свою чергу, зазначає, що його вини в тому, що він не розрахувався з позивачем за електричну енергію немає, адже обов`язок передати кошти для розрахунку з позивачем покладений на НЕК «Укренерго». Він також наголосив на тому, що його діяльність пов`язана з покладеними на нього НЕК «Укренерго» спеціальними обов`язками, яка не є підприємницькою діяльністю.
Проте, суд відхилив всі доводи відповідача, виходячи з наступного:
1) По-перше, норми законодавства не є підставами позовів, натомість підставами позовів є фактичні обставини, а саме обставини порушення відповідачем грошового зобов`язання за укладеним між сторонами спору Договорами. Відповідно до укладених договорів, виробник за «зеленим» тарифом зобов`язується продати, а гарантований покупець зобов`язується купувати всю відпущену електричну енергію, вироблену виробником за «зеленим» тарифом та здійснювати її оплату відповідно до умов цього договору та законодавства України. Далі, суд посилався на положення ЦК та ГК про обов’язковість виконання договору сторонами, а також про належне виконання зобов’язань сторонами господарських відносин.
2) По-друге, НЕК "УКРЕНЕРГО" не є стороною укладених між сторонами спорів Договорів, якими, в свою чергу, передбачена відповідальність відповідача за невиконання грошових зобов`язань. Суд наголошував на тому, що саме лише посилання відповідача на те, що порушення грошового зобов`язання сталося не з його вини, не може бути прийнято судом, оскільки недодержання своїх обов`язків контрагентом боржника без підтвердження цього належними доказами, не є підставою для звільнення відповідача у даній справі від виконання своїх договірних зобов`язань, в тому числі в частині здійснення своєчасної оплати вартості прогнозного обсягу виробництва електричної енергії за «зеленим тарифом».
Як зазначає НЕК «УКРЕНЕРГО», який був залучений до справ як третя особа, відповідач не надав належних доказів, які би свідчили про фактичну неможливість розрахунків Відповідача з Позивачами через невиконання зобов`язань НЕК «Укренерго».
Більш того, у більшості справ, суд зазначав, що обов`язок держави полягає у захисті прав виробників «зеленої електроенергії» саме з метою забезпечення загальносуспільних інтересів та виконання гарантій держави щодо купівлі всієї електричної енергії, виробленої на об`єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії було створено Державне підприємство «Гарантований покупець», тому воно зобов`язано добросовісно і своєчасно здійснювати розрахунок з виробниками.
Рішення у цих судових справах означають високі шанси у інших аналогічних спорах – а їх може надійти тисячі. Варто лише грамотно сформувати позовні вимоги й аргументувати.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13538
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5196
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5001
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4797
-
Сто днів на відповідь: став остаточно зрозумілим дедлайн Трампа для Путіна
Думка 4143