Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
19.07.2021 18:12

Припинення договору оренди земельної ділянки. Важливі аспекти

Адвокат, партнер Адвокатського обʼєднання "Schendler" та співзасновник "Надра Інвест Консалтинг"

Аналітика визначених законодавством шляхів дострокового розірвання договорів оренди землі.

Отже, згідно зі ст. 31 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі, серед іншого, припиняється в разі:

1. закінчення строку, на який його було укладено;

2. поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря;

3. відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем;

4. набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці. 

Законодавством України визначено два шляхи дострокового розірвання договору оренди землі:

І.  За згодою сторін:

1. У випадку розірвання договору оренди землі з ініціативи орендаря орендодавець має право на отримання орендної плати на землях сільськогосподарського призначення за 6 місяців, а на землях несільськогосподарського призначення - за рік, якщо протягом зазначеного періоду не надійшло пропозицій від інших осіб на укладення договору оренди цієї ж земельної ділянки на тих самих умовах, за винятком випадків, коли розірвання договору було обумовлено невиконанням або неналежним виконанням орендодавцем договірних зобов'язань.

2. У випадку розірвання договору оренди землі за погодженням сторін кожна сторона має право вимагати в іншої сторони відшкодування понесених збитків відповідно до закону.

ІІ. За рішенням суду:

1. невиконання сторонами обов'язків, передбачених ст. 24 і 25 Закону України «Про оренду землі»;

2. невиконання сторонами обов'язків, передбачених умовами договору;

3. у разі випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки тощо.

У випадку припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов'язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором. Орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх вимог до орендодавця.

У разі невиконання орендарем обов'язку щодо умов повернення орендодавцеві земельної ділянки орендар зобов'язаний відшкодувати орендодавцю завдані збитки.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи