Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.10.2015 19:17

Скільки просиш? А скільки даси?

Громадський діяч, підприємець, еколог. Голова ГО "Українська військова організація СПАС-23"

Круглий стіл на тему: «Перспективи розвитку малого бізнесу в контексті реформи оподаткування».

Податкова система, як наразі діє в Україні зовсім не влаштовує ні державу,ні суспільство, ні бізнес. В порівнянні з іншими, подібними нашій,країнами,  українці страждають від податковогонавантаження. Сама податкова служба є одним з головних осередків корупції. Більшеза всіх дістається тим платникам, які не мають змогу захищатися відподатківців. А інші, які мають важелі впливу, сплачують в десятки разів менше.Це є чи найголовнішою проблемою податкової системи, з якою треба боротися. Одниміз способів є викоренення нечесного розподілу сплати підтримана суспільством. Сучаснійсистемі оподаткування мають мінімальний рівень довіри (якщо ще мають), тому йзрозуміло, що більшість-людей будуть шукати різні, законні чи ні, способизменшення своїх податків. І якщо ми хочемо успіху, то маємо відкрито та чесно задіятиподаткову реформу, швидких результатів якої досягти буде дуже складно. Головноюметою якої має стати створення передумов для економічного зростання за рахуноквивільнення підприємницького потенціалу та сприяння реалізації конкурентнихпереваг країни, припинення використання "людського капіталу" увласних інтересах.

Україні терміново треба розширити податкову базу та ліквідуватикритерії неефективності в системі, що зараз існує. Податкову реформу треба впроваджуватипоступово, аналізуючи усі сторони суспільства, держави та бізнесу. Адже економічніумови постійно змінюються, з’являється нова інформація, накопичується  досвід і визначаються неоднозначні правила,ми маємо бути готові до всього. Одним із головних завдань стоїть боротьба зкорупцією, на що піде багато сил та часу. Крім корупції, ми маємо позбавитися й«совкової» ідеології, яка тягне сучасну податкову систему на дно.  

У зв’язку з цим 22 жовтня 2015 року відбувся Круглий стіл на тему:«Перспективи розвитку малого бізнесу в контексті реформи оподаткування». Метоюзасідання було обговорити шляхи реформування системи оподаткування в контекстірозвитку малого бізнесу, а також проблем, які перешкоджають розвиткупідприємництва в Україні.  В контексті сказаногоможна виділити наступне: на сьогодні у нас в країні дуже високі податки назаробітну плату, дуже низькі податки на капітал. Думаю, ми всі розуміємо, що добреце лише для таких підприємств, де частка праці у доданій вартості мала, ачастка капіталу велика.

Від податкової реформи українцям слід вимагати викоріненнякорупції, вивільнення від ідеології СРСР, справедливе ставлення до платниківподатків, за умови що ті дотримуються всіх законодавчих норм. Держава може житиза рахунок податків, але не її влада чи депутати. Повторюю  - податкова реформа має бути прозорою йвідкритою для кожного. Будь-хто з народу має право бути стовідсотковопроінформованим та почутим. Реформи робляться для країни, країна – це народ. Отжедавайте чути народ, поважати народ, робити для народу.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи