Стамбул 2.0
Чи буде результат від стамбульських перемовин
1. Чи буде результат від стамбульських перемовин? Я вважаю — ні. І ось чому.
Попри велику кількість заяв, які лунають напередодні зустрічі у Стамбулі, головне очевидне: це частина великої дипломатичної гри. Зустрічі, заяви, запрошення, ультиматуми — все це працює як ще один переговорний трек, у якому кожен грає на публіку. І водночас — грає проти часу.
Всі очікували, що Зеленський не поїде. Але коли він погодився — ситуація зависла. Путін на перемовини не прибуде. Це точно. Він не для того запрошував, щоб дійсно сідати за стіл — а щоб створити інформаційний привід. І коли цей трюк не спрацював — розпочалася пауза. Приїде хтось інший, можливо — через Туреччину чи інші посередницькі формати. Але з ким завгодно Зеленський спілкуватись не буде.
Це і є момент істини. Ми бачимо, що від цієї зустрічі не варто чекати проривів. Поки світ вагається — путін готується до нової масштабної літньої кампанії. Наша розвідка, і не лише наша, чітко фіксує нарощування сил з боку рф. Імпульс, який вони хочуть використати — це втома партнерів, затримки з поставками озброєння, тиск Трампа й можливий відхід США від активної участі. Тому зараз кожна пауза — це шанс для ворога.
2. Чи варто було Зеленському погоджуватись на цю поїздку? Це питання залишається відкритим.
Особисто я вважаю, що двосторонній формат перемовин між Україною та рф — це завідомо програшна позиція. Росія завжди буде тиснути на нас — ультиматумами, натяками на "гуманітарну" повістку, вимогами визнати окупацію як нову "норму". Це не про мир — це про змушення до капітуляції.
Новий канцлер ФРН Мерц, до речі, вже заявив, що рішення Зеленського їхати до Стамбула зруйнувало єдину дипломатичну стратегію Заходу. Але треба розуміти — цей візит (чи його демонстрація) більше про гру для зовнішнього гравця. Насамперед — для Дональда Трампа. Показати йому, що Україна — це сторона, яка прагне миру, а отже — заслуговує на подальшу підтримку США.
Справжній сенс був би у багатосторонньому форматі: США, ЄС, Україна з одного боку — і рф з кимось на кшталт Китаю з іншого. Без цього — лише дипломатична декорація.
3. Що буде далі? Після 15 травня, коли "перемовини у Стамбулі" не принесуть жодних результатів, ми отримаємо черговий виток ескалації. Росія активізується по всьому фронту, посиплються обстріли, нові наступи, інформаційні провокації.
Але разом із цим — зникне остання ілюзія, що путінський режим хоче миру. Всі маски буде скинуто. І саме після цього мають включитися наші партнери — одночасно і потужно. Санкції — не чергові точкові, а системні й "пекельні", з реальними наслідками. І, безумовно, додаткове озброєння — те, що дозволить Україні триматися й стримати ворога до кінця 2025 року.
І так, саме в кінці 2025-го, коли росія виснажиться і провалить черговий наступ, — вона може нарешті сісти за стіл перемовин не з позиції сили, а з позиції визнання: нічого не вийшло.
Наше завдання до того часу — не втратити темпу, не втратити довіру союзників, і підтримувати ЗСУ — постійно, послідовно, всіма можливими способами.
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
45817
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
23637
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 16698
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11060
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 10618