Трансформація ДФС в незалежну службу – цивілізована вимога сучасності
Незалежність України... Що вона означає для кожного з нас? І що для мене - незалежність ДФС
Очевидно, що суверенність визначається не лише територією, але й відсутністю будь-якого впливу на рішення країни щодо міжнародних векторів та розвитку економіки. Це її політична самостійність, суверенітет владних та контролюючих органів. Незалежність – не абстрактне поняття. Це конкретні кроки з позбавлення старих зужитих ідеологічних догм, подолання корупційних схем в державних органах влади, забезпечення самостійності судової системи, фіскальної служби.
Від органу тиску до ефективного інструменту з детінізації економіки
Що стосується незалежності ДФС, для мене особисто, – це позбавлення від сформованих роками стереотипів, що податкова міліція – це загроза для бізнесу, інструмент тиску на підприємців. Якщо відверто, за роки незалежності фіскальна служба так і не стала самостійною структурою, яка б діяла виключно в інтересах держави. Так звані маски-шоу, блокування рахунків підприємств, корупційні схеми – не найкращим чином вплинули на її імідж. Суспільство сприймало податкового міліціонера, як корупціонера, а бізнес вважав його ворогом.
Зараз ми намагаємось кардинально змінити ситуацію, запровадити нову філософію взаємовідносин з бізнесом: Ми не втручаємось в роботу білого бізнесу, а зосереджуємо увагу на активній протидії «тіньовикам»! І це не просто слова. Наразі заборонено проведення слідчих дій, які можуть призвести до зупинки роботи підприємств чи ФОПів. Тобто ніякого незаконного блокування рахунків, вилучення продукції, оборотних коштів, майна тощо.
Сьогодні ДФС – це зовсім інша служба, ніж вона була ще рік тому. І ми продовжуємо якісно змінюватись, оскільки цей процес – справа не одного дня і навіть року.
Звичайно, всі здобутки можуть бути нівельовані, якщо не ліквідувати корупційну складову у роботі податкової міліції. У цьому напрямі теж ведеться копітка робота. Цього року був оновлений весь керівний склад ДФС. Перед ними поставлене завдання - відійти від корупційного спілкування з бізнесом.
На жаль, повністю викорінити корупцію з системи поки-що не вдалося, але результати є - випадків участі податкової міліції в неправомірних діях стало помітно менше. Мною оприлюднено номер власного мобільного телефону, на який можна повідомити про випадки неправомірних дій податкової міліції. І це теж спрацьовує.
Нова філософія роботи податкової міліції також потребує удосконалення внутрішніх процесів служби. Нещодавно було затверджено нову структуру ДФС з урахуванням необхідності роботи з великими масивами даних та ризиками. Тобто посилена аналітична складова діяльності відомства. Ми починаємо працювати, спираючись на прогнозування ризиків та аналітику економічних процесів. Наша мета – стати тим органом, який зможе не силовими, а інтелектуальними методами виявляти та попереджувати економічні злочини.
Час інституційних змін
Незважаючи на проведену роботу, Державна фіскальна служба залишається недореформованим відомством. Триває реорганізація ДФС. У найближчій перспективі в Україні з'явиться принципово новий орган з протидії економічним правопорушенням. Фіскальна служба має всі можливості стати основою для створення такої структури. Тут мова йде і про висококваліфіковані кадри, здатні забезпечити невідворотність покарання в сфері економічних злочинів, і про матеріально-технічну базу.
Те, що ДФС вміє ефективно працювати, навіть незважаючи на складний перехідний етап, доводять цифри. Так, за 7 місяців 2020 року податковою міліцією було забезпечено відшкодування 796,5 млн гривень завданих державі збитків. В порівнянні з минулим роком ефективність відшкодування збитків збільшилась на 84%.
Ці дані ще раз доводять, що податкова міліція має всі необхідні вміння та досвід ведення оперативно-розшукової та слідчої діяльності.
Наразі питання інституційних змін в сфері фіскального контролю стоїть надзвичайно гостро. Країні потрібна повноцінна незалежна служба, яка консолідує всі повноваження з боротьби з фінансовими злочинами проти держави. Така трансформація ДФС стане завершальним етапом у її реформуванні і дозволить підвищити ефективність та прозорість фіскального контролю. Нова служба на базі ДФС має всі можливості стати дієвим механізмом з детінізації економіки.
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Як зруйнувати країну 352
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 203
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 152
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 135
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 112
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
33363
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11422
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 9299
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 8191
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
7554