Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
13.07.2011 15:13

Зміни до тендерного законодавства або як роздягати державу законно і системно

Верховна Рада вдруге прийняла зміни до тендерного законодавства

Верховна Рада вдруге прийняла зміни до тендерного законодавства

 з урахуванням пропозицій Президента

8 липня Верховна Рада ухвалила в цілому закон про здійснення державнихзакупівель із урахуванням пропозицій Президента. Таким чином, якщоПрезидент у найближчий час із ним погодиться, можна очікувати набуття нимчинності після спливу 60 днів після поставлення підпису.

Серед найбільш значних змін слід відзначити такі:

1. Скасування обов’язковихтендерів для ДП.

Закон виводить з-під дії тендерного законодавства договори державнихпідприємств, якщо тільки кошти на такі витрати прямо не надходять сдержавного/місцевого бюджету, а відповідне підприємство не користуєтьсяподатковими преференціями.

2. Скасування обов’язковихтендерів для закупівлі продукції Державним агентством з матеріального резервута Аграрним фондом з підпорядкованими їм підприємствами та організаціями.

3. Скасування необхідностіотримувати обов’язкове погодження застосування процедури закупівлі в одномуучасника з Мінекономіки.

4. Розширення перелікуумов, за яких укладення договору може проводитися за результатами процедуризакупівлі в одного учасника.

До переліку додані, зокрема, такі умови:

- необхідність здійснення додатковоїзакупівлі у того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності знаявними товарами, технологіями, роботами або послугами;

- закупівля у разі припинення господарської діяльності, зокрема внаслідокбанкрутства, за домовленістю з кредиторами.

5. Запровадження т.зв. «рамковихугод» для здійснення державних закупівель.

За рамковою угодою один або кілька замовників тендеру вправі укластидоговір не з одним, а одразу з кількома учасниками процедури закупівель.

6. Надання права сторонамтендерного договору змінювати його окремі істотні умови.

До таких умов відноситься, зокрема:

 -        змінаціни за одиницю товару не більш як на 10 % (якщо це не призводить до зміни сумидоговору в цілому);

-        продовженнястроку дії договору за умови наявності об’єктивних обставин (якщо це не призводитьдо зміни суми договору в цілому);

-        продовженнястроку дії договору до проведення нової процедури закупівлі (якщо це призведедо збільшення суми договору більш як на 20 %).

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи