Тренди ринку металопрокату в Україні: ціни, вплив дефіциту електроенергії та перспективи
Ціна на метал та робота в дефіциті електроенергії: тренди ринку металопрокату України та чи очікувати несподіванок у другій половині 2024 року
Сьогодні розповім про стан ринку металопрокату України та основні тренди, що панують у 2024 році. Порівняю їх з минулорічними тенденціями.
Тренди
На початку 2024 року, зокрема в першому кварталі, ми відчули значне збільшення попиту. Попит зріс на більше ніж 50% порівняно з першим кварталом 2023 року.
Це пов’язано з тим, що перший квартал 2023 року був важким для будівництва. Масові блекаути призупинили діяльність багатьох бізнесів, які не змогли пристосуватися до ситуації.
Ще одним значущим трендом стало активне споживання металопрокату з лютого 2024 року у зв'язку з будівництвом фортифікаційних споруд та укріплень. Активізація будівництва та відновлення інфраструктури, спорудження енергоукриттів, а також збільшення обсягу реновації зруйнованого житла призвели до зростання попиту на сталь. Це особливо помітно за сегментом арматури, ємність якого зросла майже вдвічі, та товстолистового прокату.
З лютого по квітень цього року ми спостерігали значний попит на сітку для будівництва та укріплення окопів. За три місяці споживання катанки (сировини для сітки) на ринку України становило 20 тисяч тонн.
Ще один тренд - активне споживання металопрокату в галузі житлового будівництва, особливо в західних регіонах. Лідерами зростання стали Львівська та Івано-Франківська області. Також спостерігаємо зростання споживання у сфері будівництва готельних комплексів у Закарпатській, Івано-Франківській та Львівській областях. Нове будівництво потребує великої кількості металу, особливо на початковому етапі.
З травня 2024 року значним викликом стала робота в умовах дефіциту електроенергії. Великий виробник Арселор Міттал Кривий Ріг змушений імпортувати електроенергію з Європи, щоб забезпечити безперебійне постачання. Раніше я писав, що дефіцит електроенергії може зменшити обсяги виробництва металопрокату в Україні, спричинити дефіцит деяких категорій та підвищити ціни. Однак українські металовиробники вже пристосувалися до цього виклику.
Ще один тренд — стабільність цін на металопрокат. Наприклад, ціна на арматуру майже не коливалася у першому півріччі 2024 року. Якщо порівняти з 2021-2023 роками, то побачимо значну різницю. Ціни на металопрокат дуже зросли на початку 2022 року після повномасштабного вторгнення і поступово знижувалися до кінця сезону. У 2023 році світова рецесія вплинула на падіння цін на всіх ринках металу. Низький попит у Китаї спричинив значне падіння цін, яке трималося весь сезон. На початку 2024 року ціни зросли на 10%, але попит на світових ринках залишається низьким, тому ціни стабільні.
Якщо говорити про регіональний попит, то у травні цього року ми спостерігали значне падіння попиту у Сумській та Харківській областях через часті обстріли. Багато людей виїхало з Сум, залишивши пусті оселі, що зменшило попит.
Лідерами споживання металопрокату залишаються Київська, Львівська та Дніпропетровська області. Щодо житлової забудови, то першість тримає Львівська область. Попит на квадратні метри впливає на запуск будівельних процесів, які там йдуть значно активніше.
Прогнози на друге півріччя 2024 року наступні та ризики, які можуть вплинути на ринок металопрокату:
Очікуємо зростання попиту на металопрокат завдяки активізації будівництва другої та третьої ліній оборони.
Збільшиться попит, зокрема, на залізобетонні конструкції та метизні вироби, такі як сітка для укріплення окопів та будівництва габіонів.
Щодо ризику. У разі погіршення ситуації з відключеннями електроенергії попит може впасти через неможливість виконувати будівельні роботи.
Існує ризик падіння попиту через неможливість підприємств бронювати більше 50% працівників-чоловіків.
Очікується збільшення притоку валютної виручки через розширення морських кордонів експорту для металопрокату.
Стабільне зростання цін на металопрокат через поступове зростання світових цін. Тому, якщо маєте де зберігати металопрокат для ваших проєктів, то його варто купувати раніше.
- «Візуальний огляд» водія на стан наркотичного сп’яніння: аспект законності Євген Морозов 10:08
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
- Проведення обшуку без ухвали слідчого судді Євген Морозов 03.11.2024 19:56
- Закриття кримінального провадження на підставі пункту 9-1 ч. 1 ст. 284 КПК України Андрій Хомич 03.11.2024 19:45
- Продаж майна боржника на електронному аукціоні Павло Васильєв 03.11.2024 14:50
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 11788
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 9275
-
Укранфта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 8083
-
Озеро Гарда: шість найкрасивіших міст на найбільшому озері Італії
Життя 7562
-
Антонов перевіз до США спеціальний космічний супутник "Гера" – фото
Бізнес 2927