Місія омбудсмена – зміна стандартів
Як кандидат на посаду омбудсмена маю визнати - чинне законодавство щодо обрання Уповноваженого Верховної Ради з прав людини не враховує Паризькі принци ООН.
Як кандидатна посаду омбудсмена маю визнати - чинне законодавство щодо обранняУповноваженого Верховної Ради з прав людини не враховує Паризькі принци ООН. ЦіПринципи стосуються статусу національних установ, що займаютьсязаохоченням і захистом прав людини та передбачають представництво громадянського суспільства в процесіобрання омбудсмена. Тобто зараз у нас відсутня норма щодо зустрічікандидатів з правозахисними організаціями, публічне обговорення претендентів тапрезентація їхнього бачення основних завдань на посаді Уповноваженого ВерховноїРади з прав людини, а сама процедура обрання у парламенті є таємною.
Тому,безумовно, треба змінювати законодавство і робити процес обрання кандидатівпосаду омбудсмена більш публічним з обговоренням з правозахиснимиорганізаціями. Можливо, було б доцільно створювати на базі Верховної Радиконкурсні комісії, які будуть надавати рекомендації щодо претендентів.
Коли наші європейськіпартнери побачать такі зрушення, вони будуть з більшою повагою ставитись доукраїнського омбудсмена, бо це дійсно важлива посада. Особливо це важливо длявоюючої країни, де питання захисту прав людини окремих категорій стоїтьнадзвичайно гостро.
Щобвсе ж таки вивести обговорення в публічну площину як кандидат в омбудсмени сам ініціював зустріч з правозахисниками, у якійвзяли участь представники Кримської правозахисної групи, AmnestyInternational в Україні, ГОДонбас SOS, ГО Крим SOS, FreedomHouse та Центру громадських свобод та інші організації.
Ми обговорили дійсно широке коло питань, починаючи від захисту прав внутрішньо переміщених осібта українських громадян на тимчасово окупованих територіях до захиступерсональних даних та збереження балансу між правом громадян на доступ доінформації і обмеженням поширення інформації, що може зашкодити національнимінтересам та безпеці. Як на мене, конструктивна співпраця і з громадськими об’єднаннями, і з правозахиснимиорганізаціями є запорукою дотримання в Україні прав людини, бо саме вони бачатьнайгостріші проблеми і можуть запропонувати шляхи вирішення.
Щож до основної місії омбудсмена, то це, безумовно, зміна стандартів, виправленняпрогалин у нашому законодавстві та «підтягування» його до європейського рівня впитаннях захисту прав людини. В цьому мені допоможе мій парламентський досвідроботи та майже 20-річна адвокатська практика.
Серед інших завдань на цій посаді, як вже зазначав, бачу захист прав внутрішньо переміщених осіб таукраїнців, що перебувають на тимчасово окупованих територіях, врегулюванняпитань щодо реабілітації учасників та воїнів АТО, контроль за виконанням рішеньЄСПЛ, захист персональних даних та сприяння у роботі постійного представництваофісу омбудсмена в регіонах.
Длямене Україна - частина Європи, і нам треба рухатись в цьому напрямку,дотримуючись європейських принципів та підходів. Тому, якщо якісь рішення невідповідають цим стандартам, завдання омбудсмена не тільки відверто говоритипро це, вказуючи на недоліки, а й пропонувати варіанти врегулювання ситуації. ВУкраїні зараз вистачає критики, бракує конструктивних пропозицій.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411