Шизофренічна промова російського лідера
Під час валдайської промови російський президент виголосив своєрідний символічний посил, який продемонстрував його головний намір – не дати Україні остаточно залишити російську сферу впливу й піти шляхом євроінтеграції.
24-27 жовтня 2016 рокувідбулося чергове засідання міжнародного дискусійного клубу «Валдай» у м. Сочі.Як відомо, під час його проведення традиційно обговорювалися проблемиглобалізації, розглядалися певні економічні перетворення і т. і. Але головною подієюстала промова Володимира Путіна, яка в черговий раз привернула до себе увагувеликої аудиторії.
Російський лідер кожного року, приймаючи участь взасіданні клубу, висловлює свої погляди щодо політичного порядку денного усвіті та описує місце, яке відведене в ньому для РФ. Загалом така практика невикликає жодного подиву, оскільки в даний спосіб Володимир Путін доносить доширокого загалу власне бачення чинної геополітичної ситуації та забезпечує собістабільне паблісіті. Але більш цікавим у даному випадку є не зовнішня практичнаформа, а символічне навантаження його валдайських промов. Безумовно, кожній безвинятку державі у світі притаманні власні міфи та ритуали. Проте саме вросійській політиці використання різного роду символічних форм набуло важливогозначення у процесі комунікації. Відповідно, таке положення може слугуватипоясненню ірраціонального та незрозумілого для західних лідерів характеру дійВолодимира Путіна.
Якщо згадувати окремі деталі промови російського лідера,то однозначно можна зробити висновок про те, що ціла низка його ідей абсолютнойде в розріз із наявною реальністю. Наприклад, виправдання анексії Криму фактомтого, що останній було прийнято як незалежну державу, яка шляхом референдумуоголосила про свій вихід зі складу України. При цьому Володимир Путін використовуваваналогію з розпадом Югославії та появою Республіки Косово. Тобто, чітковбачається відверте перекручування фактів і видавання бажаного за дійсне. Такожварто згадати його заяви стосовно того, що Москва може продавати газ Києву по180 доларів за 1 тисячу кубометрів, але останній просто відмовляється відцього. У такий спосіб російський президент намагається продемонструвати, що всіпроблеми України спричинені виключно нею самою. Більше того, в даному випадкувзагалі йде мова про традиційний міф щодо «братніх народів». Цікаво, що в цьомуконтексті специфічним є те, що в російській свідомості водночас уживаються дваабсолютно протилежних образи українців – «злих бандерівців» та «рідних покрові».
Таким чином, Володимир Путін виголосив своєріднийсимволічний посил, який продемонстрував його головний намір – не дати Україніостаточно залишити російську сферу впливу й піти шляхом євроінтеграції. Цевбачається в одночасній дискредитації Києва під час промови разом знеодноразовим наголошенням на тому, що Москва завжди готова зустріти свого«блукаючого брата» з обіймами.
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 14.11.2024 09:56
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9562
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 5973
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5048
-
"Справжній бедрум панк": музичні новинки тижня
Життя 3988
-
Майк Тайсон програв Джейку Полу
Життя 3844