ЄС виграв позов проти Росії в рамках СОТ
Україна також має суперечки з РФ і вже піднімала в СОТ питання щодо необґрунтованості транзитних обмежень з боку останньої, які завдають шкоди не лише першій, а й Казахстану та Киргизстану.
Не так давно сталовідомо, що Російська Федерація програла Європейському Союзу другу поспільсправу в рамках СОТ. Ця подія є доволі знаковою й означає настаннянесприятливих для Москви як економічних, так і політичних наслідків. Особливослід звернути увагу на те, що дивідендами з виграшу ЄС можуть скористатисятакож деякі сусіди РФ, в тому числі й Україна.
Перш за все, варто розуміти, що програш Москви створюєнебезпечний для неї прецедент, а саме – спростовує факт її абсолютноїмогутності та безкарності. РФ перебуває в СОТ з 2012 року, але до цього часу невиконала своїх зобов’язань стосовно приведення ряду нормативних документів усфері торгівлі до стандартів даної організації. ЄС спочатку намагавсяврегулювати проблему шляхом переговорів та консультацій, проте жодного зрушенняне відбулося. Тому вже з 2014 року європейська сторона вирішила перенести данепитання в судову площину. Відповідно, програш РФ є закономірним не лише зогляду на те, що вона не виконала своїх зобов’язань і порушувала стандарти СОТ.Фактично Москву було покарано за небажання дотримуватися «правил гри».
Не дивлячись на те, що обидві справи стосуються виключноторгівельних питань, насправді вони мають політичний підтекст. У такий спосібЄС вказав Росії на те, що володіє достатнім арсеналом засобів впливу на неї.Тим паче, Москва фактично власноруч надає Заходу інструменти тиску, оскількисистематично не виконує, порушує або зриває домовленості, на які сама далазгоду. Тому Росія й змушена буде визнати свою поразку, оскільки в іншомувипадку отримає негативні економічні й політичні наслідки.
Таким чином, дана ситуація зайвий раз вказує на те, що увідносинах з Москвою варто одразу переводити все у правову площину, відкинувшиспроби домовитися в добровільному порядку. Росія, не дотримуючись «правил гри»,сама створює прецеденти, які можуть бути використані проти неї. Лише слідзауважити, що як і за вище зазначених позовів, їй варто чітко вказувати наможливі економічні та політичні втрати. Саме за такого алгоритму й можнаочікувати поступливості від Кремля.
Українатакож має суперечки з РФ і вже піднімала в СОТ питання щодо необґрунтованості транзитнихобмежень з боку останньої, які завдають шкоди не лише першій, а й Казахстану таКиргизстану. У випадку подальшого ігнорування цієї проблеми, варто очікувати судовогопозову Києва до Москви. Саме тому вище зазначений виграш ЄС створив небезпечнийдля Росії прецедент, оскільки тепер кожна країна-член СОТ може почати вимагативід неї дотримуватися «правил гри» і розраховувати на позитивний для себерезультат.
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов 14:22
- За ґратами, але з гідністю: Як новий закон змінює підхід до прав ув’язнених в Україні Дмитро Зенкін 13:03
- Знищення архаїзмів: Чому на міжнародних маршрутах прибрали конкурсні комісії Альона Векліч 12:59
- Доцільність оскарження акту перевірки закупівель Держаудитслужби Євген Морозов 10:15
- Тест на державницьке мислення Євген Магда вчора о 18:48
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді Юрій Бабенко вчора о 16:36
- Як українським компаніям укласти PPA: Європейський досвід та рекомендації для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 13:27
- Оголошення громадянина померлим в судовому порядку Євген Морозов вчора о 11:06
- Закони зруйнованих домівок: як припинити право власності на знищену нерухомість Світлана Приймак вчора о 10:55
- Адвокатура +5 балів: нові правила професійного розвитку Дмитро Зенкін вчора о 10:40
- Податкова нарахувала податок без підстав: як захистити свої права Павло Васильєв 16.12.2024 15:33
- Реституція сторін за нікчемним договором оренди нерухомого майна Євген Морозов 16.12.2024 11:47
- Диплом за кутом: що не так із фальшивками та системою? Дмитро Зенкін 16.12.2024 10:15
- Пропущені строки звернення до суду військовослужбовцем: що постановив Верховний Суд? Світлана Приймак 16.12.2024 10:10
- Україна в глобальному водневому атласі Олексій Гнатенко 16.12.2024 08:53
-
З 1 січня перетнути кордон з оформленою у день виїзду "Зеленою карткою" водії не зможуть
Фінанси 16943
-
Завод, де виробляють Вухастик, перейшов у власність держави
Бізнес 10682
-
"Уперше за понад 100 років". Між столицями Німеччини та Франції запустили прямий поїзд
Бізнес 6416
-
Таємниця захмарних ставок. Чому оренда землі в Україні дорожча, ніж в Нідерландах
Бізнес 3833
-
Вакансій більшає, але фахівців бракуватиме. Як IT-ринок готується до кризи кадрів – кейс SoftServe
Технології 3684