Грошова допомога поліції
З прийняттям закону «Про національну поліцію», керівництво тієї самої поліції всесторонньо намагається чинно забути про всіх працівників колишньої міліції, які пропрацювали на благо держави і пройшовши атестацію продовжили свою роботу, але вже в новій полі
З прийняттям закону «Про національну поліцію», керівництво тієї самої поліції всесторонньо намагається чинно забути про всіх працівників колишньої міліції, які пропрацювали на благо держави і пройшовши атестацію продовжили свою роботу, але вже в новій поліції, посилаючись на те, що Закон України «Про міліцію» втратив чинність.
В зв’язку такими нововведеннями у колишніх працівників міліції-поліції постає ряд питань пов’язаних з виплатою матеріальної грошової допомоги в результаті поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов’язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ, або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ. .
Так, закон «Про міліцію» втратив свою чинність 02.07.2015, а Закон «Про національну поліцію» набув законної сили 02.07.2015. Отже на сьогоднішній день чинним є Закон України «Про поліцію», в якому згідно цього самого закону в абз.3, п. 15 Розділу ?? йдеться: «Право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію», зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про національну поліцію» .
Громадяни, що зіткнулися з подібною проблемою повинні чітко посилатися на вищевказані норми закону , а також ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію» де вказано, що одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення працездатності поліцейського, є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається, і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання, зокрема, у разі: визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням ним служби в поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції, внаслідок причин зазначених у цьому пункті.;
Ст. 99 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено положення, є аналогічними положенням Закону України «Про міліцію», відповідно до яких розміри одноразової грошової допомоги поліцейським в разі їх загибелі (смерті)- особам, які за цим Законом мають право на її отримання, визначаються виходячи з розміру прожиткового мінімуму, визначеного законом для працездатних осіб на час виплати такої допомоги, залежно від ступеня втрати працездатності, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності ? групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - уразі встановлення інвалідності ?? групи, 150-кратного прожиткового мінімуму , встановленого законом для працездатних осіб, - уразі встановлення інвалідності ??? групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров’я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.
Таким чином, Держава послідовно реалізовує політику щодо соціального захисту працівників органів внутрішніх справ, а в подальшому й працівників Національної поліції, шляхом виплати їм одноразової грошової допомоги у розмірах, визначених законом , в разі визначення їм інвалідності через захворювання, пов’язане з проходження служби в органах внутрішніх справ чи поліції.
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв вчора о 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак вчора о 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева вчора о 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська вчора о 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва вчора о 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко вчора о 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Як соцмережі змінюють бізнес Ірина Кононенко 19.02.2025 14:13
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 206
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 201
- Ініціативи для підтримки дівчат та жінок в Україні 2025 року 74
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 71
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році 65
-
Латвія закупила в Росії зброю майже на 800 000 євро. Це рекорд
Бізнес 2314
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 2210
-
"Рахувати кожну копійку". Гетманцев закликав до жорсткої фінансової політики в Україні
Фінанси 1993
-
Розуміє Україну, чує Європу. Що потрібно знати про Келлога та його роль у переговорах
1823
-
Reuters: РФ може погодитися на використання Україною $300 млрд заморожених активів
Бізнес 1445