Зірковий час зовнішньої реклами в епоху digital
Глобальні тренди зовнішньої реклами.
Нещодавно були опубліковані результати глобального дослідження і прогноз розвитку ринку зовнішньої реклами до 2023 року. Його спільно провели Magna і RAPPORT. Документ містить цікаві цифри і тренди ринку, які варто проаналізувати, аби розуміти, куди рухатиметься світ найближчим часом, адже ці віяння ми вже відчуваємо і в Україні.
Головні світові тренди на найближчі 5 років – це зростання зацікавленості і, відповідно, витрат брендів на зовнішню рекламу, консолідація гравців і злет digital-носіїв.
Варто зазначити, що зовнішня реклама залишається єдиним традиційним медіа, частка якого послідовно зростала в глобальних бюджетах рекламодавців. Сьогодні це останній рекламний формат, який споживачі не можуть пропустити або заблокувати. І він досі може охопити молодих та активних городян.
За останні 4 роки доходи ринку зовнішньої реклами у світі збільшилися на 4%, сягнувши 31 млрд доларів. Частка OOH збереглася на рівні 6%. Інші медіа свої позиції втрачають. Видатки на телебачення в глобальних витратах рекламодавців із 2010-го по 2018-й скоротилися з 41% до 33%, а друку – з 28% до 10%. Експерти вважають, що в наступні п’ять років дохід ринку зовнішньої реклами зростатиме в середньому на 2,8% щороку. Водночас загальні витрати брендів на традиційні нецифрові медіа будуть знижуватися на 1,7% у рік.
Digital – головний драйвер зростання
Подальшому розвитку зовнішньої реклами сприятиме розширення кількості цифрових щитів, що допоможе вимірювати аудиторію OOH та проводити медійні кампанії в режимі реального часу. Кількість digital-конструкцій по всьому світу на сьогоднішній день перевищує 300 тис. штук. Це удвічі більше як чотири роки тому. З 2019-го по 2023-й витрати брендів на цифрову зовнішню рекламу зростатимуть у середньому на 12% у рік. На багатьох ринках у першу десятку рекламодавців в OOH-сегменті увійшли такі інтернет-гіганти, як Google, Amazon, Facebook, Apple і Netflix. Ця тенденція також приведе до розвитку зовнішньої реклами, оскільки витрати світових технологічних компаній на просування тільки збільшуватимуться.
Основною рушійною силою на ринку стануть алгоритмічні продажі інвентарю. Що це означає? Ми користуємося смартфонами, які залишають цифрові сліди, а це допомагає створити точну картину того, де ми знаходимося і на що витрачаємо гроші. Рекламодавці, своєю чергою, краще розуміють вплив зовнішньої реклами: скільки людей проходить поруч із нею, їх соціально-демографічний склад, наступні покупки. Чим більше даних, тим точніший таргетинг реклами в реальному житті.
«Розуміючи, куди люди ходять і що роблять типового дня, ми можемо точно визначити цільові активності: куди сходив, що зробив, якими додатками скористався, – говорить Стівен Фрейтас, директор із маркетингу Американської асоціації зовнішньої реклами. – Ми можемо ідентифікувати однодумців і визначити, куди вони можуть ходити і де збиратися. Потім можемо показувати рекламу там, де такі споживачі найчастіше зустрічаються».
Єдине, що стримує розвиток digital в ООН – це конкуренція з боку інтернет-реклами, а також брак обладнання, придатного для будь-яких погодних умов. Наразі також не вистачає стандартів для взаємодії між пристроями.
А що ж у нас?
Український ринок реклами теж рухається у напрямку діджиталізації. Поки що це стосується передусім столиці та найбільших міст-мільйонників: Одеси, Дніпра, Харкова, Львова. Тільки в Києві за останній рік з’явилися десятки нових цифрових конструкцій на центральних вулицях. Цифрові технології заходять вже і у фасадну рекламу міста. Варто зазначити, що це відбувається завдяки Реформі реклами в столиці. Адже впорядкування норм і схем розміщення конструкцій сприяє не тільки їх оновленню до сучасних стандартів, а появі нових digital-технологій на вулицях міста. Це наслідок появи певних гарантій, які влада дає бізнесу згідно з новими Правилами, бо вкладати кошти в конструкції, які окуповуються роками – досить ризикована справа. Тому впорядкування ринку не тільки столиці, а й інших міст дасть новий поштовх і появі нових технологій, і створенню сучасного і комфортного громадського простору для городян.
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв вчора о 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський вчора о 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький вчора о 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак вчора о 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький 06.05.2025 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін 06.05.2025 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин 06.05.2025 11:45
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 181
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 174
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 126
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 109
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? 104
-
Чому Путін святкує 9 травня. Справжня історія Другої світової, яку не вчать у Кремлі
10697
-
Угода Україна–США: три ключові вигоди для нашої держави
Думка 6069
-
Нове житло на межі зникнення. Що говорить статистика про кризу на ринку нерухомості
Бізнес 5725
-
8 травня. Чи можлива українська історія Другої світової
Думка 3545
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 3203