Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
02.07.2015 00:45

"Майбутнє Країни" захищатиме інтереси народу на місцевих виборах

Політконсультант

Кілька днів тому, 18 червня, Верховна Рада України у першому читанні ухвалила «новий» Закон про місцеві вибори № 2831-3. Який затверджує принципи і процедуру обрання депутатів міських і селищних рад, міських і селищних голів. Чергові місцеві вибори мають в

Прикро, що «новим» цей Закон можна назвати лише у лапках. Аджепроголосований варіант законопроекту зовсім не відповідає запитам оновленогоукраїнського суспільства. І є нічим іншим, ніж проплаченою версією, переформатованоюпід інтереси великих партій та олігархів, що їх фінансують. Такий самий законнародні депутати свого часу зліпили заради потреб Януковича і його команд

Зважаючи на ці обставини та актуальність для місцевої громади питання  вибору свого майбутнього на найближчі кількароків, ми попросили прокоментувати зазначений законопроект 2831-3 лідера Всеукраїнського громадського обєднання «Майбутнє Країни»Миколу Котушенка.

Місцевим виборам загрожуютьпідкуп виборців

та пряма фальсифікація

- Вивчивши уважно майже 200 сторінок тексту цього законопроекту, я дійшоводнозначного висновку, що революція Гідності нічому не навчила теперішніхнародних обранців. А Закон про місцеві вибори, який вони ухвалили у першомучитанні є відвертою профанацією демократії. Наведу лише кілька прикладів напідтвердження своєї думки.

 По-перше, зазначений закон, як і зачасів Януковича та його прибічників, дозволяє запроваджувати  заборонену систему підкупу виборців та  використання адмінресурсу. При цьому з високоїпарламентської трибуни лунають красиві слова щодо запровадження  європейської системи виборів.

 По-друге, запропонована системавиборів дозволяє, як і за минулої влади, працювати над  так званими«уточненими протоколами», коли певне коло представників виборчих комісій можутьбуквально «з коліна» змінити результати волевиявлення тисяч виборців,проставивши ті цифри, які будуть вигідними олігархам та їхнім майбутнімставленикам.

5% барєр не дасть волонтерам і героямАТО стати депутатами

міської ради

По-третє, і найбільше мене вразив так званий новий встановлений  «прохідний бар’єр» для партій, який теперскладає не 3%, а усі 5%! Цей факт говорить про те, що невеликі, абоновостворені  після Майдану партії, якіне мають потужного фінансового ресурсу, відтепер мають набрати майже удвічібільшу кількість голосів виборців. Постає питання: ось як можна пояснити людям такі вибори? Де тутдемократія? Де воля народу?

На  мою думку, такого виборчого  «бєспрєдєлу» не має бути у цивілізованійєвропейській країні! У багатьох країнах Європи взагалі немає  прохідних барєрів, або вони складають не більше 2%.

Після революції Гідності багато молодих українських патріотів об’єдналися унові партії, які існують за новими принципами, - без бандитського «общаку», без«даху» із Верховної Ради або Адміністрації Президента. Це дійсно народніпартійні об’єднання, до яких входять авторитетні командири і бійці добровольчихбатальйонів, які пройшли АТО, волонтери, які у скрутну хвилину замінили своєюініціативністю бездіяльність влади, громадські активісти, які вийшли на вулиціміст охороняти громадський спокій та інші достойні люди. Але зараз їх фактичнопозбавили можливості бути представленими у місцевих радах…

 Як  могла відбутися таканесправедливість? Хіба людям, які сумлінно, по гривні, збирають і цілеспрямовановитрачають кошти на підтримку родин й реабілітацію поранених бійців, під силусплатити шалені кошти за рекламу на центральних теле- і радіоканалах, сплатитиза оренду білбордів? Адже, щоб ви зрозуміли масштаби можливостей інших об’єднань,лише секунда ефірного часу у прайм-тайм на центральних телеканалах коштує сумивід 50 тисяч гривень і вище! Замисліться над цими цифрами!

Виходить, що ті, у чиїй власності є телевізійні канали або мільярдні суми укишенях, зможуть у черговий раз спробувати «запудрити» нам мозки черговимиобіцянками світлого майбутнього. Але нові партії та пересічні українці, яківперше підуть на вибори, не зможуть дозволити собі таких розкошів принаймні здвох причин. Адже моральні принципи та совість патріотів України у скрутний длякраїни час не дозволять викидати такі кошти на власний піар, крім того,  такого шикарного фінансування просто нема іне буде в цих людей. Бо депутатство для них не є метою власної наживи, а лишеможливістю допомогти рідним містам і селам вийти на новий  рівень сучасного розвитку!

Не дамо Президенту Українипідписати ганебний закон!

Приєднуйтеся до акції

Не стану продовжувати проблеми і недоліки нового-старого закону про місцевівибори, прийнятого днями у першому читання. Висновок невтішний і без того:новий законопроект  знищує корінніпринципи європейської демократії й практично не залишає можливостей для новихмолодих політиків бути представленими у місцевих радах, ставить перепони нашляху розвязанняними нагальних проблем місцевих громад.

Тому, ГО « Майбутнє Країни», яке я очолюю, розпочало процес обєднання зусиль невеликих партійних організацій тагромадських рухів для того, щоб не допустити підписання ПрезидентомУкраїни  Петром Порошенком Закону промісцеві вибори №2831-3 після його прийняття Парламентом у другому читанні.

Ми кинули клич усюди, де змогли. І вже протягом перших чотирьох днів донашої думки дослухалися і до нас приєдналося п’ять Всеукраїнських громадських організацій та партійних осередків, атакож дванадцять місцевих – білоцерківських!

Я щиро переконаний, що таке обєднання на загальнонаціональному рівні дозволить багатьоммолодим патріотам України довести свою чітку громадянську позицію з питанняпроведення місцевих виборів. Ми готові зробити усе від нас залежне, щоб ганебнийзаконопроект №2831-3 потрапив «до довгої шухляди» Верховної Ради і звідти не вибрався. Але ми чітко розуміємо, щоборотися доведеться не лише  великимипровладними партіями, а й з найбагатшими людьми України, які через них та підконтрольнихнародних депутатів лобіюють власні інтереси. Попереду нелегка боротьба, та хочузапевнити, -  наші активісти до неїготові.

Навіть якщо нам не вдасться  домогтися скасування цього закону, ми зможемооб’єднати навколо ГО «Майбутнє країни» чимало невеликих молодихпостмайданівських  партій та громадськихорганізацій, які з чистою совістю і нашою допомогою єдиним фронтом підуть навибори до місцевих рад. Тому, від імені ГО «Майбутнє Країни», звертаюся довсіх, небайдужих до долі України, громадян – приєднуйтеся! У нас немаєрозподілу на головних і підлеглих. Є лише бажання допомогти  розвитку країни, розквіту її міст, містечок ісіл.  Разом ми зможемо більше!

Записав Олександр Лапушкін

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи