Відтворюємо зіркове весілля
Такого ще не було в Україні.
Усе, слава Богу, зашуміло, закрутилося довкруги проведення реконструкції знаменитого «заблудлого весілля» згодом знаменитих українців – президента Української Народної Республіки (УНР) в екзилі (у вигнанні) Андрія Лівицького та його дружини, письменниці-мемуариста Марії Ткаченко, яке відбулося 15 липня 1900 року у селі Володіївці тепер Барського району Вінницької області.
Хто не в курсі подій, поясню суть кількома короткими абзацами.
У селі Володіївцях, на початку двадцятого століття мешкала сім’я місцевого священника Івана Крижанівського. У пані-матушки Неоніли була молодша сестра Марія. Сирота з двох літ, виросла без матері. Коли прийшов їй, 21-літній, час виходити заміж, пані Неоніла сказала молодим: «Ми з Ванею зробимо вам весілля». Позаяк батьки жениха, ровесника милої пані (обоє, до речі, народилися в один і той же день – 9 квітня 1879 року!) Андрія Лівицького відмовили синові у благословенні на шлюб з Марією Ткаченко через те, що була вона, як і сам наречений, активна революціонерка, прихильниця самостійної і незалежної України.
Згодом Андрій Лівицький виріс до міністра юстиції УНР, після загибелі Симона Петлюри (1926 р.), і до кінця свого життя (1954 р.) беззмінний президент УНР в екзилі. Перша леді України у вигнанні Марія Ткаченко стала відомою письменницею-мемуаристкою. У них народилося двоє дітей, які виросли до визначних особистостей. Дочка – неперевершена українська поетеса, автор незрівняних ліричних і еротичних поезій, син Микола - журналіст, публіцист, письменних понад дванадцять своїх останніх літ був, як і батько, - президентом УНР в екзилі.
![](https://horobetsolexandr.patrioty.org.ua/images/2019/06/12110951_62574178_1235080479991717_8106708938218536960_n_large.jpg)
Організатори "Володіївецького весілля" (зліва направо) - керівник Вінницької письменницької організації Вадим Вітковський, очільниця райвідділу культури у Бару Людмила Гапонюк, депутат Вінницької обласної ради Володимир Крисюк.
Опублікувавши ряд історико-літературних розвідок про знамениту сім’ю, у тому числі й на Інтернет ресурсі "Ліга.нет", про те, зокрема, як відбувалося весілля на Петра і Павла 1900 року над річкою Лядової у Барському повіті Подільської губернії, я висловив побажання реконструювати те давнє торжество. І знайшлися люди, які ділом відгукнулися на цю пропозицію.
І ось 11 червня ц.р. у Бару Вінницької області відбулося організаційне засідання ради з проведення торжества з нагоди 119-річниці взяття шлюбу Андрієм та Маріє Лівицькими і відтворення тієї далекої історичної події. Її очолили голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський та депутат Вінницької обласної ради Володимир Крисько. До складу ради увійшли також кандидат мистецтвознавства Антоніна Сторожук, автор проекту письменник Олександр Горобець, голова Володіївецької громади Надія Домова, очільниця відділу культури і туризму Барської районної держадміністрації Людмила Гапонюк. У масових сценах будуть задіяні окрім артистів Вінницького музично-драматичного театру імені М. Садовського викладачі та студенти Барського педагогічного коледжу. А роль знаменитої дочки Лівицьких – Наталії Андріївни Лівицької-Холодної, відомої української поетки, багатолітнього літературного редактора часопису Союзу Українок Америки «Наше життя» зіграє на сцені член Національної спілки письменників України, вінницька поетеса, кандидат філологічних наук Ірина Зелененька.
![](https://horobetsolexandr.patrioty.org.ua/images/2019/06/12111015_64219362_1235081786658253_5348579901068804096_n_large.jpg)
Сценарій "утрясали" кандидат мистецтвознавства Антоніна Сторожук разом із Володимиром Крисюком та Вадимом Вітковським.
Уже виготовляється меморіальна дошка, яку 15 липня ц.р. буде встановлено і урочисто відкрито на храмі Іоанна Богослова у селі Володіївці, де було здійснено 119 років тому обряд шлюбу зіркової пари.
![](https://horobetsolexandr.patrioty.org.ua/images/2019/06/12111034_37491313769726.jpg)
Майбутня сценічна Наталя Лівицька-Холодна - поетеса Ірина Зелененька.
Хто бажає надати будь-яку підтримку дійству, а мешканці інших країв офіційно взяти участь у реконструкції весілля, пишіть Володимиру Григоровичу Криську - [email protected], Вадиму Вітковському у Фейсбук. Та й мені також.
У районі всі передвесільні справи здійснюються під патронатом голови райдержадміністрації Володимира Саволюка.
Торжество розпочнеться о 16 годині, 15 липня ц.р. у селі Володіївці.
Не залишайтесь байдужими!
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422