Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
31.03.2014 14:39

Новації в оподаткуванні, що запроваджуються Антрикризовим законом

Директор Юридичної компанії "Бі ен Сі"

27 березня 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про запобігання фінансової катастрофи та створенні передумов для економічного зростання в Україні» № 4576, яким вносяться істотні зміни в податкове законодавство.

27 березня 2014року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про запобігання фінансовоїкатастрофи та створенні передумов для економічного зростання в Україні» № 4576, окреміположення якого набирають чинності уже з 1 квітня 2014 року.

Законом шляхом внесення змін доПодаткового кодексу України та інших законів пропонується:

встановити щорічне коригування базиоподаткування фіксованим сільськогосподарським податком;

розширити коло платників збором у виглядіцільової надбавки до діючого тарифу на природний газ;

відновити особливості оподаткуванняподатком на додану вартість діяльності підприємств, пов'язаної з реалізацієюзернових і технічних культур;

запровадити справляння збору наобов'язкове державне пенсійне страхування за ставкою 0,5 % при здійсненніоперацій з купівлі юридичними та фізичними особами іноземної валюти вбезготівковій та/або готівковій формі;

встановити ставку податку на доходифізичних осіб для доходів у формі пенсійних виплат, якщо їх розмір перевищуєдесять тисяч гривень, з суми перевищення;

запровадити оподаткування ПДВ за ставкою 7% на операції з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення(імпорт та постачання виробником);

визначити базою оподаткування податком нанерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, загальну площу об'єкта житловоїнерухомості, замість житлової;

встановити прогресивну шкалу оподаткуванняподатком на доходи фізичних осіб.

Зокрема, зафіксовано ставку ПДВ на рівні20 %, а податку на прибуток - 18 %. Відповіднодо ПКУ, з 1 січня поточного року ставка ПДВ повинна була знизитися з 20 % до 17%, а податку на прибуток - з 19 % до 16 %.

З 1липня 2014 рокузмінюютьсяставки оподаткування податком на доходи фізичних осіб. 

Доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри, як і раніше оподатковуватимустья за ставками:

- 15 % - при місячному доході до 10 розмірів мінімальних заробітних плат (до 12180 грн.);

- 17 % - при місячному доході понад 10 розмірів мінімальних заробітних плат (понад 12180 грн.);

Разом з тим, за новими ставками, а неза ставкою 5%, як раніше, оподатковуватимуться після внесення змін доходи фізичних осіб,нараховані як:

процент на поточний або депозитний(вкладний) банківський рахунок; 

процентний або дисконтний дохід за іменнимощадним (депозитним) сертифікатом;

процент на вклад (депозит) члена кредитноїспілки у кредитній спілці;

дохід, який виплачується компанією, щоуправляє активами інституту спільного інвестування, на розміщені актививідповідно до закону, включаючи дохід, що виплачується (нараховується)емітентом внаслідок викупу (погашення) цінних паперів інституту спільного інвестування,відповідно до закону, який визначається як різниця між сумою, отриманою відвикупу, та сумою коштів або вартістю майна, сплаченою платником податкупродавцю (у тому числі емітенту) у зв'язку з придбанням таких цінних паперів,як компенсація їх вартості;

дохід за іпотечними цінними паперами(іпотечними облігаціями та сертифікатами) відповідно до закону;

дохід у вигляді відсотків (дисконту),отриманий власником облігації від їх емітента відповідно до закону;

дохід за сертифікатом фонду операцій знерухомістю та дохід, отриманий платником податку внаслідок викупу (погашення)управителем сертифікатів фонду операцій з нерухомістю в порядку, визначеному впроспекті емісії сертифікатів;

доходи у вигляді дивідендів.

При перерахунку загального річного оподатковуваного доходу для бази оподаткування доходів у формі процентів, обчисленої з урахуванням підпункту 164.2.8 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України, дивідендів, роялті та інвестиційного прибутку застосовуються такі ставки:

15 % - якщо база оподаткування звітного податкового року не перевищує 204 прожиткових мінімуми (0 - 248472 грн.);

20 % - якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 204 прожиткових мінімуми, але не перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення (248472 - 482328 грн.);

25 % - якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення (понад 482328 грн.).

Запроваджено пенсійний збір при купівлівалюти в розмірі 0,5 % від суми. Платитизбір будуть і юридичні, і фізичні особи, які купують купівлііноземну валюту (як у безготівковій, так ів готівковій формі). Раніше (в 1998 році) в Україні вже вводивсяодновідсотковий збір при купівлі готівкової валюти, який через кілька років бувскасований. Збір наобов'язковепенсійне страхування при безготівкових валютних операціях такожвводився і скасовувався в різний час. 

Законодавцем також введеноПДВ на ліки в розмірі 7 %. Досі жителі України не платили ПДВ прикупівлі ліків чи медичних виробів. Подібні ініціативи обговорювалися в Українівже не перший рік. У багатьох зарубіжних країнах ліки і медичні виробиобкладаються ПДВ за ставкою 2 - 25 %.

Збільшено іоподаткування посилок з-за кордону. Досі міжнародні поштові відправленнявартістю до 300 євро не обкладалися ПДВ. Тепер поріг вартості зниженийдо 150 євро.

Податок на нерухомість будуть нараховуватина загальну площу. Згідно з доповненнями до Податковогокодексу нарахування цього податку, введеного з 2013 року, було відстрочено до2014 року. Передбачалося оподатковувати житлову площу. Тепер же платитидоведеться за загальну площу нерухомості, а це в 1,5-2 рази більше.Разом зцим розшириться кількість об'єктів, з яких стягнуть податок, адже,квартир із загальною площею більше 120 кв.м. куди більше, ніж шикарнихапартаментів, де не менше 120 кв.м. припадає на житлові кімнати.

Збільшиться акциз на алкоголь і тютюн.Ставки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби будутьпідвищені на 25 %, а на пиво - на 42,5 %. Подібнінововведення, на думку законодавців, приведуть лише до незначного подорожчаннясигарет і спиртного. Так, наприклад, акциз на пиво, який на даний моментскладає 0,87 грн. за літр, після підвищення на 42,5 % складе 1,24 грн. за літр.Тобто, до вартості літра пива додасться 37 копійок.

Позначаться нововведення і на пенсіонерахта сім’ях з дітьми Так,  VIP- пенсіонерам уріжуть пенсії. З точки зору авторів закону, в періоджорсткої економії виплата VIP- пенсій і високої одноразової грошової допомогиколишнім чиновникам є не виправданою. Йдеться про держслужбовців, суддів,прокурорів, слідчих, працівників місцевого самоврядування, дипломатів та ін. 

Допомога при народженні дитинистановитиме 41 280 грн.Підхід до виплати допомоги при народженні дитини вирішили уніфікувати. Увиграші від цього виявляться батьки, які очікують первістка. Для них сумавиплати збільшиться з 30 960 грн. (10 прожиткових мінімумів) до 41 280 грн. Анайбільше недорахуються багатодітні батьки , які очікують третьої і будь-якоїподальшого дитини. Їм теж заплатять 41 280 грн., тоді як на даний моментдопомога таким сім’ям складає 123,84 тис. грн.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи