Робота ТКК по «Київметрополітену» і ТОВ «Укррослізинг» - 19 січня
Ми продовжуємо вивчати надані документи, а також надсилаємо нові запити з метою встановлення всіх економічних опцій, або чітко розуміти, на скільки меншими могли бути збитки для киян. Крім того, важливо розуміти, на скільки ревно відповідальні посадові осо
19 січня 2016 року в кулуарахКиївради відбулося друге за ліком засідання Тимчасової контрольної комісіїКиївради з питань з питань перевірки виникнення заборгованості комунального підприємства «Київський метрополітен» за лізинговимиконтрактами, укладеними між комунальним підприємством «Київський метрополітен»та ТОВ «Укррослізинг».
В лютому 2015 року київськіактивісти вийшли на акцію протесту проти підвищення тарифів на проїзд вкомунальному транспорті, зокрема, в метро. Згадуємо, як керівництвоКиївметрополітену та заступники Кличка, будучи на той час вже вісім місяців напосадах, щиросердно запевняли, що така необхідність виникла у зв’язку здіяльністю нікого іншого як попередників. Останні, мовляв, залишили після себе підприємство з близькопівмільярдним боргом за кредитом зкупівлі вагонів у російської компанії.
Читайте такожПриватизація на $100 млн. Чому держава зволікає з продажем ТРЦ в центрі КиєваВтратив бізнес в окупації та пережив два інсульти. Як ветеран відкрив поліграфічну фірму в ОдесіЗолотий гребінець. Хто заробляє на курятині найбільшеРік потому, Віктор Брагінський,директор КП «Київметрополітен», у формі усної заяви просить у киян, звертаючисьдо депутатів, 200 мільйонів гривень з міського бюджету на погашення боргу, проякий вони чомусь забули. Схоже, п’ятирічний досвід роботи в Бердянському порту був позначений здобуттям дуже «корисного»досвіду. От тільки користь ця надходить не державі й не територіальній громаді.
Як відомо, дане КП має заборгованість перед кредиторами у розмірі майжепівмільярда гривень, що є наслідком кредитного договору з лізинговою компанією«Укррослізинг» від 2009 року за придбання вагонів. Зазначену компаніюпов’язують із Юрою Єнакієвським.
Ми, рішуче протестуючи протитакого розвитку подій настояли на тому, щоб керівництво Метрополітену надалодокументальну аргументацію, якою можна було б керуватися при визначенні суми.Кволі факти та цинічний шантаж лишила іншого вибору – депутатами на базіПостійної комісії з питань бюджету та додаткового представництва всіх фракційКиївської міської ради було створено тимчасову контрольну комісію, вповноваження якої входить дослідження всіх необхідних документів та висновок зрекомендаціями для депутатського корпусу щодо надання чи ненадання такої сумикомунальному підприємству.
Однак, ситуація із самого початкуне на руку прохачам. В жовтні 2015 року у Віснику державних закупівельоприлюднюються дані стосовно нових витрат метрополітену. Так, вже новекерівництво, що так скаржиться на недобросовісних російських кредиторів таполітику управління підприємством попереднім керівництвом, закуповує вже вукраїнського підприємства ТОВ «Вагон Трейдінг» вісім двигунів вартістю більше600 тис. грн. кожен. Проте, навіть в Росії такі двигуни продають вдвічідешевше, тому, ціною такої закупівлі стало, очевидно, традиційне відмиваннякоштів столичного бюджету. В російських виробників навесні минулого рокуметрополітен купує підшипники загальною вартістю більш як в 5,5 млн. грн., дебільша частина цих коштів була переведена на російський офшор. Ситуаціяаналогічна – запчастини куплені за подвійною вартістю, а надлишок коштів,судячи з усього, «відмили».
Загалом, доволі очевидна річ, щопопередники нікуди не йшли, а про зміну керівництва підприємства мови не можейти доти, доки при владі залишаються ті, хто їх призначив. Команді мера, якахоч і має більшість, все ж доведеться рахуватися з окремими менш чисельнимифракціями. Засідання тимчасової контрольної комісії по метрополітену сталомісцем дебатів, оскільки, зрозуміло, що це питання далеко перейшло межуекономічних відносин. Для депутатів, які дійсно відстоюють позицію киян,питання метрополітену є вкрай принциповим. Адже шахрайство та окозамилюваннясягає такого рівня, який не можна ігнорувати.
Ми продовжуємо вивчати наданідокументи, а також надсилаємо нові запити з метою встановлення всіх економічнихопцій, або чітко розуміти, на скільки меншими могли бути збитки для киян. Крімтого, важливо розуміти, на скільки ревно відповідальні посадові особивідстоювали інтереси міста, в тому числі, в судах. Цілком ймовірно, що програшув судових справах можна було уникнути.
Далі буде…
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський вчора о 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський вчора о 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська вчора о 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель 01.07.2025 01:16
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини Юрій Бабенко 30.06.2025 17:15
- Як повернутись до програмування після довгої IT-перерви Сергій Немчинський 30.06.2025 16:39
- Моральна шкода за невиконання рішення суду Артур Кір’яков 30.06.2025 14:21
- Путінський режим знову показує своє справжнє обличчя: цього разу – проти азербайджанців Юрій Гусєв 30.06.2025 10:51
- Зелений прорив 2025: як відновлювана енергетика відкриває шлях для України Ростислав Никітенко 30.06.2025 10:22
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним Максим Гусляков 28.06.2025 20:49
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 752
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 542
- Реформа "турботи" 254
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 199
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок 125
-
Найдорожчі весілля в історії: 5500 дронів, верблюди й нескінченна розкіш Безоса, Амбані та Чарльза
Життя 62900
-
"Кремль втрачає контроль". Що означає конфлікт Росії з Азербайджаном
32057
-
Фрукти та овочі покращують якість сну на 16%, кажуть науковці: деталі
Життя 15684
-
"Гарантії безпеки" Кадирової представлять Україну на 61-й Венеційській бієнале: деталі
Життя 12887
-
Гладка шкіра без зморщок: дев’ять продуктів, які містять велику кількість колагену
Життя 10377