Кабмін дає зелене світло екологічним злочинцям?
Сотні моїх депутатських запитів на екологічну тематику залишилися без реальних відповідей та реагувань. Мені просто повідомляли, що наразі провести перевірку того чи іншого факту можливого злочину можна буде лише, якщо це дозволить Кабмін. За інформацією а
Сотні моїхдепутатських запитів на екологічну тематику залишилися без реальних відповідейта реагувань. Мені просто повідомляли, що наразі провести перевірку того чиіншого факту можливого злочину можна буде лише, якщо це дозволить Кабмін. Заінформацією активістів «Української справи» таке ставлення до моїх запитів непоодиноке.
Відповідна ситуаціясклалася внаслідок внесення змін до Державного бюджету України від 31.07.2014та Постанови КМУ «Питання запровадження обмежень на проведення перевірокдержавними інспекціями та іншими контролюючими органами» № 408 від13.08.2014 року. Відповідні зміни були запроваджені з метою економії бюджетнихкоштів. Відтак, тепер проведення перевірок підприємств, установ, організацій,фізичних осіб-підприємців державними інспекціями та іншими контролюючимиорганами здійснюється шляхом прийняття відповідного розпорядження КМУ на періоддо 01.01.2015 року.
Економія та зменшеннятиску на підприємців, це звісно добре, але необдумана фактична заборона всіхперевірок призводить до безкарності правопорушників у всіх сферах, зокрема векології. На жаль, в даному випадку, Кабмін фактично дає зелене світлоекологічним злочинцям. Нагадаю, що екологічні злочини так само вбивають людей,як і кулі російських найманців в АТО. Екологія – це безпекова сфера.
Будь-яка екологічнакатастрофа здатна вбити більше людей, ніж теракт чи запеклий бій. Розумію, щонаші чиновники намагаються вдавати із себе захисників бізнесу, таким чиномприваблюючи інвестиції, але екологічна небезпека може породити екологічнікатастрофи і тоді, з України втечуть не тільки інвестори, а й жителі самоїУкраїни! Кабміну треба розібратися із тим, чи варто спускати на гальма злочини,які прямо загрожують життю українців.
За даними активістів«Української справи» з 01.08.2014 по 11.11.2014 Кабмін не видав жодногорозпорядження, яким би дозволив Державній екологічній інспекції провестипозапланову перевірку. Хоча було подано більше сотні таких прохань. Аналогічнаситуація і щодо інших державних інспекцій.
Внаслідок внесення відповідних змін,наприклад , Екологічна інспекція не змогла провести перевірки фактів, вказанихв моїх депутатських зверненнях. Зокрема, про незаконні вирубки лісу вНаціональному природному парку «Білоозерський», Гринявському та Путильськомулісгоспах, про небезпечне будівництво качиної ферми біля р. Десна тощо. Порушникине повинні відчувати себе безкарними! А економлячи кошти, ми можемо втратитинашу українську природу!
За інформацієюактивістів «Української справи», КМУ готує Постанову, згідно якої відповіднийфактичний мораторій на проведення перевірок буде подовжений на 2 роки.
Я вважаю ценедопустимим, і тому звернувся до Прем’єр-міністра України з проханняпідтвердити або заперечити відповідну інформацію.
Також звернувся донародних депутатів, зокрема до голови Комітету ВР з питань екологічної політикиМиколи Томенка, з проханням взяти під свій контроль питання щодо Державної екологічної інспекції та її повноважень.
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов 16:34
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов 14:22
- За ґратами, але з гідністю: Як новий закон змінює підхід до прав ув’язнених в Україні Дмитро Зенкін 13:03
- Знищення архаїзмів: Чому на міжнародних маршрутах прибрали конкурсні комісії Альона Векліч 12:59
- Доцільність оскарження акту перевірки закупівель Держаудитслужби Євген Морозов 10:15
- Тест на державницьке мислення Євген Магда вчора о 18:48
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді Юрій Бабенко вчора о 16:36
- Як українським компаніям укласти PPA: Європейський досвід та рекомендації для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 13:27
- Оголошення громадянина померлим в судовому порядку Євген Морозов вчора о 11:06
- Закони зруйнованих домівок: як припинити право власності на знищену нерухомість Світлана Приймак вчора о 10:55
- Адвокатура +5 балів: нові правила професійного розвитку Дмитро Зенкін вчора о 10:40
- Податкова нарахувала податок без підстав: як захистити свої права Павло Васильєв 16.12.2024 15:33
- Реституція сторін за нікчемним договором оренди нерухомого майна Євген Морозов 16.12.2024 11:47
- Диплом за кутом: що не так із фальшивками та системою? Дмитро Зенкін 16.12.2024 10:15
- Пропущені строки звернення до суду військовослужбовцем: що постановив Верховний Суд? Світлана Приймак 16.12.2024 10:10
-
З 1 січня перетнути кордон з оформленою у день виїзду "Зеленою карткою" водії не зможуть
Фінанси 19730
-
Завод, де виробляють Вухастик, перейшов у власність держави
Бізнес 11812
-
Таємниця захмарних ставок. Чому оренда землі в Україні дорожча, ніж в Нідерландах
Бізнес 4007
-
"Колективний бойко" знає, за що зараз бореться
Думка 3686
-
Фонд держмайна визначився з датою приватизації заводу Мотордеталь-Конотоп
Бізнес 3479