Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
19.08.2014 10:25

МЗС не надало текст "китайської угоди" Януковича

Журналіст, громадський діяч, позаштатний радник Міністра інформполітики в зоні АТО

Міністерство закордонних справ не надало мені копії угод, укладених Януковичем із Китайською Народною Республікою.

Міністерствозакордонних справ не надало мені копії угод, укладених Януковичем із КитайськоюНародною Республікою.

На зоріреволюційного Майдану (із 3 по 6 грудня 2013 року) відбулася нині забута поїздкаЯнуковича до Китаю та підписання ним низки міждержавних угод. Після подійМайдану та початку війни всі ми забули не лише про окремі візити Януковича, а йпро нього самого. Але угоди з Китаєм підписані і виконувати їх потрібно нам. Протеніхто в Україні не знає, які зобов’язання успадкувала від Януковича нова влада.

Як відомо, ужовтні 2013 року ЗМІ (із посиланням на китайську пресу) повідомляли про те, щов обмін на багатомільярдний кредит Китай хоче отримати у власність до 3 млн. гаріллі, що становить близько 5% усієї сільськогосподарської землі в Україні.Згодом в тодішньому уряді України уточнили, що йдеться про кредит відЕкспортно-імпортного банку КНР у 3 млрд. дол., які можуть бути використані навстановлення систем іригації на площах, значно менших, ніж у повідомленнях ЗМІ.Фігурувала і низка інших, відмінних за змістом повідомлень.

Разом з тим, Мінагрополітикиз неназваних причин, не оприлюднювало тексти вказаних угод (окрім двохПротоколів фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту сої та ячменю).

Моя спроба знайтиці документи в МЗС, яке організовувало зазначену поїздку Януковича, виявиласяневдалою. Але десь же ці документи повинні бути! Оскільки навколо «китайськихугод» точиться багато пліток, а сам Янукович хотів їх втаємничити, думаю, що час,коли треба пролити світло на зміст цих угод, уже настав.

Тому я звернувсядо Мінагрополітики України з вимогою надати копії зазначених угод таоприлюднити їх. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи