Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
07.04.2014 15:50

Підготував зміни у пам’яткоохоронне законодавство

Журналіст, громадський діяч, позаштатний радник Міністра інформполітики в зоні АТО

Зареєстрував законопроект №4634 «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини» щодо обліку об’єктів культурної спадщини.

Зареєстрував законопроект№4634 «Про внесення змін доЗакону України «Про охорону культурної спадщини» щодо обліку об’єктівкультурної спадщини.

 

На сьогодні ЗаконУкраїни «Про охорону культурної спадщини» визначає облік об’єктів культурноїспадщини лише в загальних формах. До сьогодні це передбачало існування низкипідзаконних нормативно-правових актів, якими деталізувався процес виявлення таобліку пам’яток, або вилучення пам’яток з Державного реєстру нерухомих пам’ятокУкраїни.

 

Відповідна пам’яткоохороннанормативна документація була розроблена в різні часи без існування єдиногобачення принципів охорони пам’яток. Певні питання або були внормовані невдало,або взагалі не внормовувалися. Це призвело до повної непрозорості щодовиявлення, обліку, визначення предмету охорони пам’яток, а особливо – стосовновилучення пам’яток з Реєстру. Таким чином, існування вимог Закону у виглядінорм непрямої дії призвело до катастрофічної ситуації у сфері обліку культурноїспадщини та

створило умовидля корупції.

 

Відтак, законопроектомпропонується: детально визначити у Законі порядок виявлення, обліку тадержавної реєстрації об’єктів культурної спадщини, врахувавши статті 2, 13-16,19 чинного Закону; врегулювати «виявлення об’єктів» у окремому розділі ІІІ, що дозволить,окрім встановлення порядку виявлення та обліку об’єктів, описати і правовийстатус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. А це полегшить роботу зЗаконом і чітко розмежує правовий статус пам’ятки і правовий статус щойновиявленого об’єкта; зробить максимально публічним процес вилучення пам’яток з Реєструта з’ясування причин втрати пам’яткою предмету охорони.

 

Попереднєзаконодавство спеціально створювало ситуацію, в якій влада могла маніпулювативключенням/виключенням пам’яток із Реєстру. Припустимо, незаслужено надатибудинку статус пам’ятки, взяти хабар і відмовитися від статусу. Або на вимогубагатого замовника за відповідну плату позбавити той чи інший об’єкт статусу,щоб дати можливість його зруйнувати, добудувати чи перебудувати. Тепер,сподіваюся, це буде не можливо. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net