Винен не диктофон, а той, хто його незаконно використовує
Зареєстрував законопроект, яким пропонує усунути підстави для несправедливого притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які володіють технічними засобами, що можуть бути використані для негласного отримання інформації, але не використовуються з та
Зареєстрував законопроект, якимпропонує усунути підстави для несправедливого притягнення до кримінальноївідповідальності осіб, які володіють технічними засобами, що можуть бутивикористані для негласного отримання інформації, але не використовуються зтакою метою.
Відповідний законопроектзареєстровано у Парламенті за № 3098 «Про внесення змін до КримінальногоКодексу України щодо використання спеціальних технічних засобів отриманняінформації».
Уявіть собі, ви виїжджаєте в країну,у вас в багажнику знаходять столовий прибор, а спеціальні експерти визначають,що виделка може бути використана для вбивства і вас, відповідно, за це садятьза ґрати. Приблизно така ситуація склалася із засобами, які можуть бутивикористаними для негласного отримання інформації. На мою думку, присьогоднішньому рівні технологій будь-який предмет (починаючи від фотоапарату, ізакінчуючи мобільним телефоном) може бути використаний для незаконногоотримання інформації. Але карати людину треба не за те, що вона має фотоапаратчи телефон, а за те, що вона незаконно використовує ці технічні засоби для отриманняінформації. Тобто не за певний предмет, а за певну дію.
За нинішнього законодавства, людина,яка ввозить в Україну, припустимо, окуляри віртуального бачення, якіперебувають у вільному продажу, може бути покарана за ввіз та підозрунегласного отримання за допомогою них інформації, якщо експерти Українськогонауково-дослідного інституту спеціальної техніки і судових експертиз Службибезпеки України дійде до висновку, що вони є технічним засобом негласногоотримання інформації. Таким чином, нормативний акт, який забороняє використанняцих окулярів, буде створено вже після того, як ці окуляри будуть куплені іввезені в Україну. І людину карають за вчинок, який на момент купівлі таввезення окулярів не був протизаконним. Така ситуація дозволяє вибірковопідходити до тієї чи іншої людини і того чи іншого предмету.
Це дуже нагадує ситуацію у ВРУ, колилюдину з фотоапаратом в приміщення не впускають, а людину з мобільнимтелефоном, в якому може бути фотоапарат навіть кращої якості, впускають,оскільки експерт-охоронець має певні вузько регламентовані функції. Або,наприклад, диктофон. Ви можете використовувати його для законної журналістськоїдіяльності, для запису думок чи спогадів, для освідчень в коханні, а можетевикористовувати для збору незаконної інформації. Таким чином, диктофон можнавважати засобом, за допомогою якого можна негласно отримати інформацію. Такможна дійти до того, що олівець, за допомогою якого замалюють боєголовку, тежможе стати засобом отримання інформації, і за використання олівців почнутькарати.
Задля ліквідації цієївідповідальності, яка на мою думку є абсурдною, в проекті закону пропонуєтьсявилучення з диспозиції статті 201 «Контрабанда» Кримінального Кодексу Україниположення, що переміщення через митний кордон речей, що можуть бутивизнаними спеціальними технічними засобами негласного отриманняінформації є злочином, а також зміну статті 357 даного Кодексу, при якійпридбання і володіння вищезазначеними речами не є злочином, а злочинними будутьдії в разі використання з протиправною метою спеціальних технічних засобах негласного отримання інформації.
Зрештою, презумпцію невинуватості внашій країні ще ніхто не відміняв.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422