Час закінчувати маразм з "електронним адмініструванням ПДВ"
Вже всі зрозуміли, що так далі не може бути: вже всі побачили абсурдність та маразм ДФС з її "електронними сервісами".
Фактично Закономвід 28.12.2014 було введено електронне адміністрування ПДВ, тотальнийподатковий контроль-втручання у господарські операції платників ПДВ черезтотальну реєстрацію податкових накладних. Введення «ПДВ-рахунків» суперечитьпрактиці країн ЄС. Гучні тези про те, що європейська практика активнозастосовує електронне адміністрування ПДВ у тому вигляді, як його ввівпарламент та як його адмініструє ДФС не витримують критики.
По-перше, убільшості країн членів ЄС взагалі відсутній такий документ як «податкованакладна», відсутня вимога розкривати кожну фінансово-господарську операціючерез реєстрацію «податкової накладної» на сервері державного фіскального органу.
По-друге, у всіхюрисдикція ЄС відсутня можливість зловживання знана в Україні як «9й-стан».Жоден фіскальний орган ЄС не може вирішувати існує чи не існує суб’єктпідприємницької діяльності. Жоден фіскальний орган країн ЄС не може своїмрішенням «про розірвання електронного договору» зупинити роботу підприємства. Сьогодні коженплатник ПДВ зіштовхнувся з проблемою неможливості працювати, оскільки податковаміліція ставить 9-й стан коли хоче, як хоче і кому хоче. Як наслідок,дотриматися жорстких термінів реєстрації податкових документів стає не можливо.
По-третє, успішнийдосвід електронного адміністрування ПДВ у більш м’якій формі (без тотальноїреєстрації податкових накладних) підтверджений на практиці таких країн якЗамбія, Габон, Коста-Ріка, Таджикистан, Азербайджан. Звертаємо Вашу увагу, що узазначених юрисдикціях використовується тільки касовий метод обліку ПДВ. Разомз тим, в Україні зараз використовується паралельно і «касовий метод» і «правилопершої події»: у кредит можна ставити тільки оплачений дебет ПДВ, а податковінакладні мають складатися відповідно до правила першої події. Таким чином,платники податків не розуміють у чому успішність і прогресивність «ПДВ-рахунків»та електронного адміністрування ПДВ в Україні.
По-четверте, ужодній з країн ЄС не існує «зустрічних звірок», які по суті не є перевірками,але на підставі яких можуть бути народжені акти про нікчемність, «нікчеми».Податкова або проводить перевірку або не проводить перевірку. Кількість запитівна так звані «зустрічні звірки» значно зросла з 01.01.2015. Разом з тим,більшість запитів, надісланих платникам податків складені з порушеннями,«дефектами форми». Водночас, навіть за умови надання відповіді на такий запитДФС ніколи не інформує платника податків про результат обробки йогоповідомлення в установлений ПКУ строк.
По-п’яте, введення електронногоадміністрування ПДВ з тотальною реєстрацію податкових накладних де-факто тількивідкинуло Україну від гармонізації законодавства з країнами ЄС. В той час, якЄвропейська Комісія активно розробляє Директиву про захист комерційноїтаємниці, ДФСУ робить все аби максимально розкрити комерційну таємницюукраїнських платників ПДВ. Адже, якщо ДФСУ не може забезпечити технічневирішення проблеми подання звітності та реєстрації податкових накладних, колиспівробітники ДФСУ активно зловживають «9м-станом», то як ДФСУ може гарантуватизахист комерційної таємниці: ціни та різновидів товарів та послуг,постачальників та продавців?
Певно прийшов час скасовувати маразматичні новели і починати притягувати до відповідальності посадових-осіб, які спричинили масштабну економічну диверсію своїми діями/бездіяльністю, створивши несприятливі умови для ведення бізнесу в Україні з 01.01.2015 по сьогодні.
- Як збільшити прибуток через систематизацію бізнес-процесів Жанна Кудрицька вчора о 22:44
- Визначаємо місця проживання дитини під час війни Світлана Приймак вчора о 19:22
- Декілька роздумів щодо "тарифного подвигу" Укрпошти Олег Пендзин вчора о 16:44
- Забезпечення прав людини в умовах війни Дмитро Зенкін вчора о 14:16
- Відключення споживачів від комунальних послуг за борги по ЖКХ Євген Морозов вчора о 12:24
- Я вдома! Як ефективно встановити і захистити особисті кордони Алла Заднепровська вчора о 09:07
- Де знайти додаткові інвестиції: кредит, грант чи інвестор? Костянтин Соловйов 02.10.2024 20:37
- Мобілізація по новому. Особливості призову командирами ВЧ Ігор Калініченко 02.10.2024 17:34
- Зобов`язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН податкову накладну Євген Морозов 02.10.2024 12:16
- Бізнес під прицілом: як новітні розвідтехнології стають щитом в умовах війни Ігор Шевцов 02.10.2024 10:21
- Чи є місце українській книзі в планах держави, або що не так із книжковими сертифікатами? Віктор Круглов 01.10.2024 19:31
- Блокування податкових накладних: причини та рішення Соломія Марчук 01.10.2024 16:05
- Наш атом у кишені: коли світ перейде на ядерні батарейки Ксенія Оринчак 01.10.2024 16:04
- Корпоративна політика як інструмент ефективного управління сьогодення Дмитро Зенкін 01.10.2024 11:26
- Межі вирішення питання про зупинення реєстрації податкової накладної Євген Морозов 01.10.2024 10:57
- Навіщо Феміді обценьки? 2613
- Зміни в призначенні субсидій 280
- Відбір постачальника – це не вся закупівля: ключові ролі в закупівельному процесі 268
- Мобілізація по новому. Особливості призову командирами ВЧ 200
- Відстрочка від мобілізації для студентів іноземних ВНЗ: Покарання невинних за чужі провини 186
-
Битва за Покровськ стане апогеєм. Україна втратила Вугледар – що це означає
27377
-
У Лондоні починається гучний суд про компенсацію за привласнені Росією літаки
Бізнес 8532
-
Стало відомо, хто купив АЗС Коломойського: які плани у нового власника
Бізнес 7577
-
Немає ніякого НАТО. Немає ніякого ЄС. Немає ніякого Рамштайну
Думка 6714
-
Демографічна стратегія уряду: з чого насправді потрібно починати
Думка 5952