Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції
Що залишилося поза увагою більшості експертів та чи є привід для оптимізму?
Для багатьох європейських лідерів цьогорічна конференція у Мюнхені стала справжнім шоком. Але так само, як песимісти бачать напів порожню склянку води, а оптимісти – напів наповнену, до результатів МБК-2025 можна ставитися по-різному.
Незважаючи на те, що протягом трьох днів звучали суперечливі та іноді навіть полярні заяви, а позиція США для багатьох стала “холодним душем”, Мюнхенська безпекова конференція лишилася важливою платформою для обговорення майбутнього України, завершення війни і досягнення справедливого миру. Якщо хтось гадав, що про Україну забули, то це точно не так. Наша країна й досі залишається на порядку денному та у фокусі уваги світових лідерів. І найважливіше, що попри розбіжності у поглядах між різними країнами одне залишається незмінним – міжнародна підтримка України має бути не лише на словах, а й відображатися у реальних рішеннях та конкретних діях, які будуть зміцнювати її обороноздатність та стійкість.
Світ зараз переживає сильну геополітичну турбулентність. Складні обставини, в яких опинилася Україна, можуть зіграти як на її користь, так і проти неї. Багато-що залежить від нас самих: ми можемо довести, що Україна для Європи та США не синонім проблем та загроз, а нові можливості для створення безпечного та стабільного майбутнього. Нам є, що запропонувати Європі, у самих різних галузях: це й допомога у створенні об’єднаних сил оборони континенту, й досвід та передові кейси діджиталізації, й імпакт-економіка, й дієві механізми підтримки вразливих груп населення та соціальні інновації. В Impact Force ми на своєму досвіді пересвідчилися, що ЄС та США мають велику зацікавленість в проектах українських NGO. Програма з відновлення ментального здоров’я «ReStart Свідомості» стала частиною ініціативи Clinton Global Initiative (CGI) «Commitment Makers 2024», а про екосистемний підхід та результати програм «Мрій та Досягай» та Impact Business Accelerator неодноразово згадували в рамках заходів на тижні Всесвітнього економічного форуму в Давосі та під час Українського тижня у Вашингтоні. Це ще раз доводить, що ми можемо створювати адженду та ділитися власним досвідом з міжнародною спільнотою на рівних.
В умовах геополітичної турбулентності та зовнішніх викликів єдність українського суспільства буде ключовим фактором стійкості та успіху. Ми повинні об'єднати зусилля, щоб довести світові, що Україна – це не лише об'єкт міжнародної політики, а й проактивний впливовий гравець, здатний відстоювати свої позиції, формувати власне майбутнє та робити внесок у глобальну безпеку. Українська єдність – це наша головна зброя. Як у 2022-му, так і в 2025-му.В свою чергу, Україна – це іспит, який має скласти світ. І без активної участі України в якості впливового партнера це буде зробити вкрай складно.
Ще одна гарна новина - цьогорічний Мюнхен може стати поштовхом для пробудження Європи, яка почне діяти більш рішуче та стратегічно. В Україні зараз вирішується не тільки доля самої України, а й майбутнє Європи. Це чудово розуміють й самі європейці, й інші впливові гравці на міжнародній арені. Наша задача тут полягає в тому, щоб перетворитися з об'єкта зовнішніх дискусій, де умови визначаються третіми сторонами, на динамічного впливового партнера в міжнародних справах. Ця трансформація необхідна для створення середовища, яке забезпечить довгострокову безпеку.
Технології дедалі більше проникають в усі аспекти того, як держави реалізують свої інтереси. Здатність збирати і використовувати дані, стимулювати інновації і впроваджувати ключові технології стала не лише обов'язковою умовою економічного успіху, але й вирішальним фактором у системній конкуренції між демократіями і автократіями. Наслідки для політики безпеки ускладнюються величезною швидкістю змін і руйнівним потенціалом багатьох нових технологій. Зростає також усвідомлення вразливості технологій і критичної інфраструктури, важливої для національної безпеки, як-от: супутники, підводні кабелі, мобільні мережі і трубопроводи. Крім того, досягнення в галузі квантових обчислень створюють як суперможливості, так і дуже серйозні виклики, зокрема, в переосмисленні стандартів шифрування і загальної безпеки даних.
Звісно, в Мюнхені говорили й про штучний інтелект, який є рушійною силою інновацій у критично важливих галузях – від охорони здоров'я та промислового виробництва до освоєння космосу. Щоб використати потенціал ШІ на повну, Європі потрібна прагматична регуляторна система, яка сприятиме розвитку технологій, але водночас гарантуватиме їх безпечне використання на благо людства.
У кожній з панелей на конференції лунали заклики до відновлення єдності ЄС у вирішенні питань безпеки та сприяння інноваціям. І це знову ж таки шанс для України: з нашим досвідом протидії кіберзагрозам нам є що запропонувати Європі, і ми можемо бути дуже корисним партнером у створенні ефективної системи управління, яка дозволить оперативно реагувати на актуальні виклики.
Мюнхенська безпекова конференція 2025 року стала переломним моментом, який засвідчив, що Європа прокидається і готова до рішучих дій. Україна має скористатися цим вікном можливостей, щоб зміцнити свої позиції на міжнародній арені. Адже наша країна показала свою стійкість і якщо наша єдність у всіх сферах буде тільки зміцнюватися, то саме ми можемо стати драйвером позитивних змін та вирішальним фактором у відновленні позицій Європі на геополітичній мапі.
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв вчора о 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський вчора о 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький вчора о 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак вчора о 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький 06.05.2025 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін 06.05.2025 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин 06.05.2025 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков 05.05.2025 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар 05.05.2025 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 172
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 171
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 109
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? 104
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 54
-
Брно відправило до України перші подаровані Харкову тролейбуси – фото
Бізнес 11287
-
Чому Путін святкує 9 травня. Справжня історія Другої світової, яку не вчать у Кремлі
9295
-
Правопис без правил: дев'ять дивних винятків, які ми взяли як норму
Життя 6594
-
Психолог назвав фразу, яку часто недооцінюють, але вона шкодить стосункам
Життя 5903
-
Угода Україна–США: три ключові вигоди для нашої держави
Думка 5578