Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.11.2011 12:02

Заборгованість по пенсіях «чорнобильцям» та «дітям війни» до кінця 2013 року може скласти 50-52 млрд. грн.

Голова Національного форуму профспілок України

Поки влада не відмовиться на законодавчому рівні від своїх боргових зобов’язань, профспілки закликають тих, кому заборгував Уряд соціальні виплати, негайно звертатися до судів. Зареєстрований Кабміном законопроект, який скасовує негайне нарахування і сплат

Поки влада не відмовиться на законодавчому рівні від своїх боргових зобов’язань, профспілки закликають тих, кому заборгував Уряд соціальні виплати, негайно звертатися до судів. Зареєстрований Кабміном законопроект, який скасовує негайне нарахування і сплату у повному обсязі боргів з пенсій для всіх категорій пенсіонерів, а також надбавок до них дуже скоро зробить неможливим судове відшкодування заборгованостей. Більше того, враховуючи, що борги зараз зростають, можна спрогнозувати, що вони за два роки  становитимуть більше 50-ти мільярдів гривень.

Адже окрім боргів держави, про які сьогодні повідомляють ЗМІ, є й інші невиконані зобов’язання держави, наголошує голова НФПУ.

За нашими даними, кожному з 2,4 млн. жителів четвертої зони радіоактивного забруднення щомісяця замість 5,6 грн., так званих, «оздоровчих» (за сміхотворний розмір іронічно названих у народі «гробовими») виплачується лише 1 грн. 30 коп., тобто регулярно і безпідставно не доплачується 4 грн. 30 коп. У результаті протягом 25 років після Чорнобильської трагедії населенню цих територій не доплачено щонайменше 30 млн. 950 тис. грн. «оздоровчих». Дітям війни протягом п’яти років (2007-2011 рр.) в середньому не виплачено 37 млрд. 706,4 млн. грн. надбавки до пенсії. Протягом 2011 року з питань повної виплати пенсій та надбавок до судів звернулося лише трохи більше 60 тис. чорнобильців. Якщо до судів звернеться решта ліквідаторів (приблизно 110,5 тис. справжніх або 156 тис., якщо враховувати всіх зареєстрованих офіційно), то борг держави перед своїми громадянами протягом найближчих 1-2 років збільшиться ще на 7,8 млрд. грн. Таким чином, загальна заборгованість держави по пенсійних виплатах лише цим категоріям пенсіонерів до кінця 2013 року складе, приблизно, 50-52 млрд. грн.

Таких коштів у бюджеті зараз немає. Тому не дивно, що держава намагається ухилитися від реального вирішення проблеми і частково розв’язати її за рахунок населення, а не шляхом покращення своєї діяльності. Відтак, у громадян залишилось дуже небагато часу, аби відсудити у держави свої соціальні виплати.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]