Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.11.2011 12:02

Заборгованість по пенсіях «чорнобильцям» та «дітям війни» до кінця 2013 року може скласти 50-52 млрд. грн.

Голова Національного форуму профспілок України

Поки влада не відмовиться на законодавчому рівні від своїх боргових зобов’язань, профспілки закликають тих, кому заборгував Уряд соціальні виплати, негайно звертатися до судів. Зареєстрований Кабміном законопроект, який скасовує негайне нарахування і сплат

Поки влада невідмовиться на законодавчому рівні від своїх боргових зобов’язань, профспілкизакликають тих, кому заборгував Уряд соціальні виплати, негайно звертатися досудів. Зареєстрований Кабміном законопроект, який скасовує негайне нарахуванняі сплату у повному обсязі боргів з пенсій для всіх категорій пенсіонерів, атакож надбавок до них дуже скоро зробить неможливим судове відшкодуваннязаборгованостей. Більше того, враховуючи, що борги зараз зростають, можнаспрогнозувати, що вони за два роки становитимуть більше 50-ти мільярдів гривень.

Адже окрім боргівдержави, про які сьогодні повідомляють ЗМІ, є й інші невиконані зобов’язаннядержави, наголошує голова НФПУ.

За нашими даними, кожному з 2,4 млн. жителів четвертої зони радіоактивногозабруднення щомісяця замість 5,6 грн., так званих, «оздоровчих» (засміхотворний розмір іронічно названих у народі «гробовими») виплачується лише 1грн. 30 коп., тобто регулярно і безпідставно не доплачується 4 грн. 30 коп. Урезультаті протягом 25 років після Чорнобильської трагедії населенню цихтериторій не доплачено щонайменше 30 млн. 950 тис. грн. «оздоровчих». Дітямвійни протягом п’яти років (2007-2011 рр.) в середньому не виплачено 37 млрд.706,4 млн. грн. надбавки до пенсії. Протягом 2011 року з питань повної виплатипенсій та надбавок до судів звернулося лише трохи більше 60 тис. чорнобильців.Якщо до судів звернеться решта ліквідаторів (приблизно 110,5 тис. справжніх або156 тис., якщо враховувати всіх зареєстрованих офіційно), то борг держави передсвоїми громадянами протягом найближчих 1-2 років збільшиться ще на 7,8 млрд.грн. Таким чином, загальна заборгованість держави по пенсійних виплатах лишецим категоріям пенсіонерів до кінця 2013 року складе, приблизно, 50-52 млрд.грн.

Таких коштів у бюджеті зараз немає. Тому не дивно, що держава намагаєтьсяухилитися від реального вирішення проблеми і частково розв’язати її за рахунокнаселення, а не шляхом покращення своєї діяльності. Відтак, у громадянзалишилось дуже небагато часу, аби відсудити у держави свої соціальні виплати.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи