Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
11.05.2011 15:50

Влада готує закон, який експропріює майно громадських організацій

Голова Національного форуму профспілок України

Normal 0 false false false RU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Влада готує законодавчі зміни, які можуть знищити «офіційну» профспілку та зашкодити незалежному профспілковому руху.

Йдеться про проект закону «Про правовий режим майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу РСР», який вже підписано в Міністерстві юстиції, і, отже, готується до розгляду у парламенті. Проект закону, зокрема, передбачає передачу державі майна громадських організацій, яке було у їх власності за часів Радянського союзу.

Незважаючи на те, що у назві закону немає прямих посилань на профспілкове майно, цілком очевидно, що йдеться саме про майно Федерації профспілок України, яке було набуто ще за часів Радянського Союзу. Забрати зараз це майно у профспілок було би неприпустимим кроком, оскільки це лише погіршить ситуацію для соціально незахищених верств населення. Правильніше було би розробити програму використання цього майна на користь соціально незахищених громадян України. Крім того, така «експропріація» суперечить логіці ринкових перетворень в Україні, адже навіть за радянських часів держава не відбирала власність, створену на внески громадян. А в Україні збираються це майно удержавити.

Причиною таких намірів влади є прагнення позбавити організації власної матеріальної бази, яка давала їм змогу мати незалежну від влади позицію.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]