Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
Коли я був у Чорнобилі та спілкувався із фахівцями, зрозумів, що просто так возити людей у Чорнобиль (дилетантсько, як це роблять сьогодні туристичні агенції) не можна, реалізація екскурсійної програми можлива лише після проведення усіх необхідних досліджень, радіологічних замірів, продумано складених та безпечних маршрутів. Перш за все для бажаючим побувати у Чорнобилі необхідно проводити інструктаж, розповідати про правила поведінки і безпеки, а ще краще, якщо туристам надаватимуть додатковий захисний одяг…
Я кілька разів показував «зону відчуження», всі наслідки тієї масштабної трагедії іноземцям, колегам… Після відвідування міста Чорнобиль, де зараз проживає частина працівників ЧАЕС, покинутого міста Прип’ять, а також самої ЧАЕС, у людей змінюється ставлення до життя. Дуже хотілося б, аби історія нас все таки вчила, насамперед – відповідальності. Екскурсії в Чорнобиль повинні стати поштовхом до переосмислення. Окрім цього в районі навколо Чорнобильської атомної станції, у 40-км «зоні відчуження» унікальна природа, де в результаті позбавлення згубного впливу людини, збільшилася чисельність багатьох видів тварин, навіть тих, які зникають… Там можна побачити рись, зубра і навіть коня Пржевальського, який на межі вимирання. Представники ООН на початку цього року запропонували зробити район Чорнобиля об’єктом екотуризму. Єдине, що хвилює, аби при впровадженні нової туристичної програми збереглись унікальні природні умови.
Нещодавно часопис Forbes опублікував список найунікальніших місць для туризму. Антарктиду, Монголію, Північну Корею обійшла Чорнобильська АЕС, яка посіла в рейтингу екзотичних місць перше місце. В рамках проведення чемпіонату Євро-2012, Чорнобиль може стати реальним джерелом прибутку, адже визнаний найцікавішим місцем на планеті. Чимало бажаючих захочуть хоча б один день побувати у Чорнобилі, відчути наслідки однієї з найбільших техногенних катастроф людства. Якщо вдасться грамотно реалізувати програму туристичних екскурсій до Чорнобиля, кошти від туристичних екскурсій зможуть допомогти у реалізації такого необхідного будівництва саркофагу «Укриття-2».
Будучи єдиним у світі «післяядерним пустирем», Чорнобиль став історичною пам’яткою, яка стоїть в одному ряду з Хіросімою. Залишається сподіватись, що наступний 2011 рік таки стане роком зрушень, а не проходитиме під формальним статусом «рік Чорнобиля».
22.12.2010 16:22
Екскурсії в Чорнобиль мають змінити свідомість…
На щастя, слово "Чорнобиль" перестало бути візиткою України у світі. Більше того, з наступного року «зона відчуження», може стати справжнім екскурсійним бумом та джерелом прибутків...
На щастя, слово "Чорнобиль" перестало бути візиткою України у світі. Більше того, з наступного року «зона відчуження», може стати справжнім екскурсійним бумом та джерелом прибутків...
На мою думку про виведення території Чорнобиля із охоронної зони поки що рано говорити, адже для початку варто налагодити ефективне використання територій Поліського, Іванківського районів, частини Бородянського району. Я обирався по Іванкіському округу до Київської обласної ради, тому знаю цей регіон, усі його проблеми та перспективи. Сьогодні на рівні реалізації державних проектів говорять про можливість проведення екскурсійних турів у «зону відчуження». І звичайно, такі серйозні туристичні тури, які до цього часу проводились на аматорському рівні, повинні бути під чітким контролем спеціалістів та приносити дохід безпосередньо державі. Будучи депутатом Київської обласної ради, я піднімав питання про екскурсії до зони відчуження, але тоді така пропозиція залишилась без уваги. Нещодавня ініціатива влади — вже в наступному році реалізувати програму, яка передбачає проведення екскурсійних маршрутів під «пильним оком» кваліфікованих спеціалістів, повинна стати не лише джерелом прибутків, а й нести в собі виховну функцію.Коли я був у Чорнобилі та спілкувався із фахівцями, зрозумів, що просто так возити людей у Чорнобиль (дилетантсько, як це роблять сьогодні туристичні агенції) не можна, реалізація екскурсійної програми можлива лише після проведення усіх необхідних досліджень, радіологічних замірів, продумано складених та безпечних маршрутів. Перш за все для бажаючим побувати у Чорнобилі необхідно проводити інструктаж, розповідати про правила поведінки і безпеки, а ще краще, якщо туристам надаватимуть додатковий захисний одяг…
Я кілька разів показував «зону відчуження», всі наслідки тієї масштабної трагедії іноземцям, колегам… Після відвідування міста Чорнобиль, де зараз проживає частина працівників ЧАЕС, покинутого міста Прип’ять, а також самої ЧАЕС, у людей змінюється ставлення до життя. Дуже хотілося б, аби історія нас все таки вчила, насамперед – відповідальності. Екскурсії в Чорнобиль повинні стати поштовхом до переосмислення. Окрім цього в районі навколо Чорнобильської атомної станції, у 40-км «зоні відчуження» унікальна природа, де в результаті позбавлення згубного впливу людини, збільшилася чисельність багатьох видів тварин, навіть тих, які зникають… Там можна побачити рись, зубра і навіть коня Пржевальського, який на межі вимирання. Представники ООН на початку цього року запропонували зробити район Чорнобиля об’єктом екотуризму. Єдине, що хвилює, аби при впровадженні нової туристичної програми збереглись унікальні природні умови.
Нещодавно часопис Forbes опублікував список найунікальніших місць для туризму. Антарктиду, Монголію, Північну Корею обійшла Чорнобильська АЕС, яка посіла в рейтингу екзотичних місць перше місце. В рамках проведення чемпіонату Євро-2012, Чорнобиль може стати реальним джерелом прибутку, адже визнаний найцікавішим місцем на планеті. Чимало бажаючих захочуть хоча б один день побувати у Чорнобилі, відчути наслідки однієї з найбільших техногенних катастроф людства. Якщо вдасться грамотно реалізувати програму туристичних екскурсій до Чорнобиля, кошти від туристичних екскурсій зможуть допомогти у реалізації такого необхідного будівництва саркофагу «Укриття-2».
Будучи єдиним у світі «післяядерним пустирем», Чорнобиль став історичною пам’яткою, яка стоїть в одному ряду з Хіросімою. Залишається сподіватись, що наступний 2011 рік таки стане роком зрушень, а не проходитиме під формальним статусом «рік Чорнобиля».
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411
Контакти
E-mail: [email protected]