Культурна конверсія: нове життя індустріального минулого
25 і 26 вересня в Донецьку відбудеться міжнародна конференція «КУЛЬТУРНА КОНВЕРСІЯ: НОВЕ ЖИТТЯ ІНДУСТРІАЛЬНОГО МИНУЛОГО». Її мета – показати, як культура може допомогти індустріальному місту знайти свій шлях у постіндустріальному світі. Серед учасників кон
25 і 26 вересня в Донецьку відбудеться міжнародна конференція «КУЛЬТУРНА КОНВЕРСІЯ: НОВЕ ЖИТТЯ ІНДУСТРІАЛЬНОГО МИНУЛОГО». Її мета – показати, як культура може допомогти індустріальному місту знайти свій шлях у постіндустріальному світі. Серед учасників конференції – найбільш впливові культурні менеджери Європи, Росії та України.
Організатором конференції є Міжнародний благодійний фонд «ІЗОЛЯЦІЯ. ПЛАТФОРМА КУЛЬТУРНИХ ІНІЦІАТИВ».
На конференції буде представлений також новий арт-майданчик Донецька – колишній завод «Ізоляція».
Головною метою фонду є відродження Донецького регіону через культурні ініціативи. Такі проекти «конверсії» індустріальної спадщини в культурну реальність вже неодноразово здійснювались в різних країнах світу. Достатньо звернутись до успішного досвіду «культурної конверсії» Німеччини: в Рурському басейні, або у вугільному регіоні на кордоні Франції і Німеччини, в Ельзасі та Лотарингії. На місці підприємств паливної та хімічної промисловості, чорної металургії, що закриваються, виникали музеї та культурні центри, концертні зали і цілі квартали підприємств «творчої індустрії».
Головна промзона Німеччини – Рурська область, стала культурною столицею Європи 2010 року і одним із важливих туристичних центрів. 25 вересня у гостей конференції буде нагода поспілкуватись з Дітером Горні, креативним директором проекту «Рур 2010 – Культурна столиця Європи». Також про досвід цієї індустріальної зони розповість Ульріх Борсфорф, директор музею Цехе Цольферайн – колишнього шахтового та гірничо-збагачувального комплексу, який сьогодні визнаний пам’яткою культури світового значення ЮНЕСКО. Європейський досвід культурної конверсії стане темою презентації Еріка Бакера, президента асоціації «Trans Europe Halles» - однієї з найактивніших європейських організацій, що зібрала під своїм дахом понад п’ятдесят незалежних мультидисциплінарних центрів, розташованих на колишніх індустріальних об’єктах більше, ніж двадцяти країн.
Неменш важливим є і досвід Росії, де сьогодні здійснюються декілька культурних проектів, що мають на меті відродження ізольованих від культурного життя провінцій. Про свої здобутки протягом реалізації одного з таких проектів – Першої Уральської індустріальної бієнале- розкаже її куратор, арт-критик, провідний експерт в сфері українського мистецтва, куратор виставки молодих українських художників «Якщо» у м. Перм Катерина Дьоготь. Особливий шлях українського мистецтва, його перспективи та можливості буде темою куратора, директора проекту «Мистецький Арсенал»Олександра Соловйова.
Також в конференції візьмуть участь представники культурних інститутів європейських країн та ЄС в Україні, різних культурних інституцій (як столичних, так і регіональних), а також експерти з Франції, Великої Британії та інших країн.
26 вересня гості, учасники конференції і журналісти стануть першими, хто побачить арт-майданчик фонду «ІЗОЛЯЦІЯ. ПЛАТФОРМА КУЛЬТУРНИХ ІНІЦІАТИВ», який виник на території заводу ІЗОЛЯЦІЯ. Архітектори проекту - лондонці Крістc Ернстонс (Krists Ernstons) і Рік Роуботам (Rick Rowbotham) - поділяться планами перебудови будівлі і перевлаштування території.
І хоча на даний момент облаштування культурного центру ще не завершене, вже зараз тут здійснено виставковий проект «ІЗОЛЯЦІЯ 2.0». У рамках арт-резиденцій своє бачення сьогодення і майбутнього «Ізоляції» представлять ті, хто впродовж декількох тижнів працював у заводському "арт-цеху" - молоді, але славні українські художники Давид Чичкан, Володимир Кузнєцов, Apl315 і Гамлет Зиньковський, а також київський живописець Юрій Пікуль. За задумом берлінського куратора Адама Нанкервіса експозиція, побудована на взаємодії інсталяції, вуличного мистецтва і живопису, зв'яже в єдине ціле індустріальну архітектуру і довкілля, подарувавши новий вигляд цій місцині.
Широкий загал матиме нагоду ознайомитись із виставкою та самим культурним центром 2-3 жовтня, а також 9-10 жовтня - впродовж двох уїк-ендів тут запланована програма лекцій і майстер-класів. Масштабне відкриття арт-майданчику «ІЗОЛЯЦІЯ. ПЛАТФОРМА КУЛЬТУРНИХ ІНІЦІАТИВ» відбудеться навесні 2011 року .
Місце проведення конференції: будівля колишнього Міністерства вугільної промисловості (Мін. Вугілля), вул. Артема, 97, Донецьк.
Культурний центр «ІЗОЛЯЦІЯ. ПЛАТФОРМА КУЛЬТУРНИХ ІНІЦІАТИВ»: вул. Світлого Шляху, 3, Донецьк.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Анастасія Алексєєва,
«ІЗОЛЯЦІЯ. ПЛАТФОРМА КУЛЬТУРНИХ ІНІЦІАТИВ»
PR - координатор
+38 (095) 439 45 27
+38 (067) 369 89 29
anastasija.aleksejeva@izolyatsia.org
- Справа на мільярд Євген Магда вчора о 09:57
- Коли спадщина стає відумерлою: юридичні тонкощі та судова практика Дмитро Зенкін вчора о 09:00
- Військовослужбовець при виписці має право отримати комплект форми Дана Ярова вчора о 07:49
- Не так страшен Трамп... Володимир Стус 06.02.2025 20:37
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки Юлія Мороз 06.02.2025 15:10
- Інвестиції – це нормально: чому потрібно відмовитися від негативних установок про гроші? Ірина Селезньова 06.02.2025 14:43
- Топ-5 ключових трендів українського бізнесу у 2024 році, які необхідно виправити Соломія Марчук 06.02.2025 14:19
- До 33-ї річниці встановлення україно-азербайджанських дипломатичних відносин Юрій Гусєв 06.02.2025 14:19
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? Тетяна Андріанова 05.02.2025 11:01
- Коли держава бере чуже: як працює примусове відчуження майна у воєнний час? Світлана Приймак 04.02.2025 22:07
- Корпоративний стиль уніформи в медицині та б’юті-індустрії: тренд чи необхідність? Павло Астахов 04.02.2025 09:46
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? Любов Шпак 03.02.2025 21:14
- Прототип уніфікованого бронежилету розробляється Дана Ярова 03.02.2025 18:32
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги Сергій Миткалик 03.02.2025 14:41
- Світ обирає силу або чому питання ОПК потрапили у фокус цьогорічного Давосу Галина Янченко 03.02.2025 14:16
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки 248
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? 93
- Справа на мільярд 91
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? 74
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги 72
-
Окуповані території стали чорною дірою для Росії. Жахлива ціна війни для Путіна
3029
-
Українці не є нацією вбивць, пане президенте Дудо!
Думка 2464
-
Пастка для Придністров'я. Як Росія хоче конвертувати поразку в Україні у перемогу в Молдові
2131
-
Операція "Чисте місто": НАБУ оголосило підозри за земельну корупцію в Києві
оновлено Бізнес 1805
-
Азербайджан вигнав із країни головну пропагандистську організацію Кремля
Бізнес 1744