Бізнес озвучив 10 пріоритетів. Слово за політиками
Нині гарячий передвиборчий період, коли кожен кандидат у президенти прагне проявити себе якнайкраще. Ми, представники бізнесу, даємо їм таку можливість.
Нині гарячий передвиборчий період, коли кожен кандидат у президенти прагне проявити себе якнайкраще. Ми, представники українського бізнесу, даємо їм таку можливість. Раз і назавжди прийняти зрозумілі правила гри для бізнесу, дати потужний поштовх для його розвитку, який, своєю чергою, швидко налаштує на правильні рейки всю економіку держави.
В середині лютого Національна бізнес-коаліція, яка об’єднує понад 70 бізнес-асоціацій, презентувала кандидатам на посаду президента ТОП-10 пріоритетів для економічного зростання, спрямованих на покращення бізнес-клімату в країні, детінізацію та зростання економіки, створення прозорих та рівних умов ведення бізнесу.
Ось ці пункти:
1. Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал для всіх компаній.
2. Зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.
3. Створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів, ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів правоохоронних органів.
4. Запровадження безпаперових технологій: заборона державним органам вимагати інформацію, яка міститься у державних базах даних.
5. Демонополізація ринків тепло- та енергопостачання, забезпечення рівності доступу учасників суміжних ринків до товарів та послуг природних монополій, зокрема електромереж та приватної тяги.
6. Інституційна реформа перевіряючих та контролюючих органів: запровадження персональної відповідальності, ризик-орієнтованого підходу до перевірок, проведення відкритих конкурсів на керівні посади.
7. Ухвалення нового Податкового кодексу Розвитку та Митного кодексу, які будуть містити норми з деофшоризації економіки, радикальне зменшення розміру шкідливих прямих податків, модифікації податку на землю та інше, а також зниження видатків бюджету, які перерозподіляються через публічні фінанси, до цільового показника 35% від ВВП.
8. Запровадження сучасного трудового права, заснованого на свободі трудового договору, зменшення штрафних санкцій за порушення трудового законодавства.
9. Збереження поточної спрощеної системи оподаткування. Сприяння легальному мікро- і малому підприємництву, яке формує середній клас в Україні.
Створення стимулюючої податкової системи для фізичних осіб-підприємців.
10. Детінізація економіки, зокрема ринку оренди землі та сільгосппродукції. Запровадження єдиного податкового документа для покращення контролю ланцюжка постачання ризикових категорій товарів на території України, стимулювання покупця отримувати фіскальний чек (кешбек, лотерея).
Асоціація платників податків України, яку я маю честь очолювати вже 4 роки, взяла активну участь у розробці цих вимог. Кожен цей пункт – не просто красиві декларації, а механізми, перевірені практикою та досвідом інших країн. Це працює! І ці пріоритети – як 10 заповідей для бізнесу, які допоможуть здійснити стрімкий прорив в українській економіці.
Легко помітити, що більшість цих пріоритетів – це складові частини Податкового та Митного кодексів. І саме в цій площині потрібно працювати. Не допоможе механічне об’єднання або роз’єднання Державної фіскальної служби на митний та податковий компоненти. Бо як би ці служби не називалися, які б чудові люди їх не очолювали, але вони послуговуватимуться тими самими законами, які є зараз. І які є абсолютним злом для країни та підприємців.
Нагадаю, Асоціація платників податків України підготувала проект Податкового кодексу України, покликаного забезпечити гідні умови для становлення та пріоритетного розвитку національного підприємництва. Проект пройшов широке обговорення з представниками влади, бізнесу, громадських організацій та науковцями майже по всій Україні. У ньому, зокрема, міститься норма про податок на виведений капітал і зниження навантаження на фонд оплати праці. Також ми запропонували об’єднання податку ПДФО і єдиного соціального внеску в один, який буде поступово знижений протягом трьох років і доведений до 20%. Якщо проект буде ухвалений, ми матимемо справжній Податковий кодекс розвитку. Потім на черзі Митний кодекс, проект якого вже два роки лежить у парламенті. Разом з цими двома документи також потрібно приймати нульове декларування, яке успішно показало себе у розвинених країнах і без якого ми не зможемо рухатися далі.
Я вірю, що одним з головних пріоритетів нового складу Верховної Ради, який прийде після осінніх виборів, стане ухвалення саме Податкового і Митного кодексів. Сподіваюся, політики нас почують. Уже 4 березня ми зустрічаємося у широкому форматі з представниками бізнесу та політики, щоб обговорити наші 10 пріоритетів по пунктах. Дуже сподіваюся на плідну співпрацю і втілення цих пунктів у життя.
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 10:02
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз вчора о 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов вчора о 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 109214
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 82962
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 20600
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 9051
-
За вітраж Тіффані троє учасників торгів змагалися 6 хвилин – його продали за $12,48 млн: фото
Життя 8668