СРСР 2.0, або як вийти з ОТГ
Існувала колись така країна, як Союз Радянських Соцалістичних Республік (СРСР) і як в кожної порядної держави була в неї конституція керівники якої хизувались як найкращою у світі.
Будемо відвертими Конституція була доволі декларативна, нахабно хижа, відверто експлуататорська по відношенні до простої людини.
Чого вартують лише преамбула, що як і сам документ є суцільною маніпуляцією.
«Велика Жовтнева соціалістична революція, здійснена робітниками і селянами Росії під керівництвом Комуністичної партії на чолі з В.І. Леніним, повалила владу капіталістів і поміщиків, розбила кайдани гноблення, встановила диктатуру пролетаріату і створила Радянську державу - державу нового типу, основне знаряддя захисту революційних завоювань, будівництва соціалізму і комунізму. Почався всесвітньо-історичний поворот людства від капіталізму до соціалізму».
Те саме стосується і статей 70 та 71 розділу «III. Національно-державний устрій СРСР» в яких зазначено наступне:
«Стаття 70. Союз Радянських Соціалістичних Республік - єдина союзна багатонаціональна держава, утворена на основі принципу соціалістичного федералізму, в результаті вільного самовизначення націй і добровільного об'єднання рівноправних радянських соціалістичних республік. Стаття 72. За кожною союзною республікою зберігається право вільного виходу з СРСР. «Тільки ось проблема, в СРСР була докорінно відсутня процедура виходу з такого химерного утворення. Ввійти можна, а вийти ні. Ось така собі замануха. Право на самовизначення теперішні суверенні країни колишнього СРСР отримали лише в результаті економічної катастрофи та руйнування управлінської вертикалі.
Здається це, що зазначалось в статті 72 Конституції СРСР вже десь зустрічалось. Здається навіть в документах новітньої доби.
Читаємо статтю 1 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а саме: «Цей Закон регулює відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, а також добровільного приєднання до об’єднаних територіальних громад».
Та цікавим є не це а, власне, норми прописані в Розділі IV «Прикінцеві положення» якими внесено зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а саме п. 3 статті 6, який викладено в наступній редакції «Територіальні громади села, селища, міста, що добровільно об’єдналися в одну територіальну громаду, можуть вийти із складу об’єднаної територіальної громади в порядку, визначеному законом". А визначень, як вийти з ОТГ - не має. Що забули прописати? За цілих п’ять років? Чи гранту не вистарчило?
Йдемо далі, це ми розглядали зміни до ст. 6 "Про місцеве самоврядування в Україні". А що було до того? Щоб було більш зрозуміло в які майбутні потенційній турбуленції хтось втягнув Україну, доцільно привести витяг з ст. 140 Конституції України, «Місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України». Зауважимо, норма добровільності стосується лише сіл.
Отже, потрібно вияснити, як же вирішувалось питання об’єднання в громаду та виходу до набуття чинності Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», мало ж воно якось вирішуватись?
Щоб надалі без усяких кривотолків, доцільно повністю процитувати вилучені норми статті 6 з ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні".
Стаття 6. Територіальні громади
1. Первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста.
2. Територіальні громади сусідніх сіл можуть об'єднуватися в одну територіальну громаду, створювати єдині органи місцевого самоврядування та обирати єдиного сільського голову.
3. Добровільне об'єднання територіальних громад відбувається за рішенням місцевих референдумів відповідних територіальних громад сіл. Таке рішення є наданням згоди на створення спільних органів місцевого самоврядування, формування спільного бюджету, об'єднання комунального майна.
4. Вихід зі складу сільської громади здійснюється за рішенням референдуму відповідної територіальної громади.
5. У містах з районним поділом територіальні громади районів у містах діють як суб'єкти права власності.
Отже, оскільки існують об’єднані територіальні громади яких силоміць приєднали, а в них є можливість створення власної ОТГ доцільно місцевими радами прийняти положення про місцевий плебісцит про вихід з ОТГ окресленої перспективним планом і одразу про формування нової бажаної конфігурації ОТГ.
Варто нагадати деяким горе-керівникам, якщо вони вважають, що можна діяти за методом примусу то нехай пам’ятають, вони тягнуть нас в совок, а такі штучні утворення рано чи пізно розпадаються, але хвиля негараздів накриє багатьох.
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов 14:22
- За ґратами, але з гідністю: Як новий закон змінює підхід до прав ув’язнених в Україні Дмитро Зенкін 13:03
- Знищення архаїзмів: Чому на міжнародних маршрутах прибрали конкурсні комісії Альона Векліч 12:59
- Доцільність оскарження акту перевірки закупівель Держаудитслужби Євген Морозов 10:15
- Тест на державницьке мислення Євген Магда вчора о 18:48
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді Юрій Бабенко вчора о 16:36
- Як українським компаніям укласти PPA: Європейський досвід та рекомендації для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 13:27
- Оголошення громадянина померлим в судовому порядку Євген Морозов вчора о 11:06
- Закони зруйнованих домівок: як припинити право власності на знищену нерухомість Світлана Приймак вчора о 10:55
- Адвокатура +5 балів: нові правила професійного розвитку Дмитро Зенкін вчора о 10:40
- Податкова нарахувала податок без підстав: як захистити свої права Павло Васильєв 16.12.2024 15:33
- Реституція сторін за нікчемним договором оренди нерухомого майна Євген Морозов 16.12.2024 11:47
- Диплом за кутом: що не так із фальшивками та системою? Дмитро Зенкін 16.12.2024 10:15
- Пропущені строки звернення до суду військовослужбовцем: що постановив Верховний Суд? Світлана Приймак 16.12.2024 10:10
- Україна в глобальному водневому атласі Олексій Гнатенко 16.12.2024 08:53
-
З 1 січня перетнути кордон з оформленою у день виїзду "Зеленою карткою" водії не зможуть
Фінанси 16652
-
Завод, де виробляють Вухастик, перейшов у власність держави
Бізнес 10617
-
"Уперше за понад 100 років". Між столицями Німеччини та Франції запустили прямий поїзд
Бізнес 6387
-
Таємниця захмарних ставок. Чому оренда землі в Україні дорожча, ніж в Нідерландах
Бізнес 3822
-
Вакансій більшає, але фахівців бракуватиме. Як IT-ринок готується до кризи кадрів – кейс SoftServe
Технології 3672