Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
21.03.2022 07:56

Застосування єДокумента (паспорт, посвідчення водія) в період дії воєнного стану

Адвокат (судовий захист), магістр права

Постанова КМУ: єДокумент є документом, що посвідчує особу в період дії воєнного стану

10 березня 2022 р. Кабінетом Міністрів України  була прийнята постанова № 248 «Деякі питання застосування єДокумента в період дії воєнного стану» (надалі – «Постанова»)

П. 1 Постанови КМУ передбачає, що Кабінет Міністрів України постановляє погодитися з пропозицією Міністерства цифрової трансформації стосовно застосування єДокумента, який є документом, що посвідчує особу в період дії воєнного стану, у формі відображення в електронній формі інформації, що ідентифікує особу та міститься в паспорті громадянина України та/або в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, та/або в посвідченні водія, а п. 2 Постанови КМУ затверджено «Порядок застосування єДокумента в період дії воєнного стану» (надалі – «Порядок»).

Порядок визначає процедуру формування, пред’явлення та встановлення достовірності єДокумента, який є документом, що посвідчує особу в період дії воєнного стану, у формі відображення в електронній формі інформації, що ідентифікує особу та міститься в паспорті громадянина України та/або в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, та/або в посвідченні водія разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом), який забезпечує перевірку зазначеної інформації (п. 1 Порядку)

Для формування та використання єДокумента особі необхідно встановити мобільний додаток Порталу Дія (Дія) на електронний пристрій, критерії якого підтримують використання такого додатка, підключений до Інтернету, і пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію користувачів із застосуванням механізму, передбаченого для безконтактних електронних носіїв, імплантованих до документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України відповідно до рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації або з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронних підписів, що базуються на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог Закону України “Про електронні довірчі послуги”, а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити фізичну особу (п. 3 Порядку).

(!!!) Особливістю використання еДокументу є  те, що особа пред’являє єДокумента на електронному пристрої, критерії якого підтримують використання мобільного додатка Порталу Дія (Дія), без додаткового пред’явлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України (п. 5 Порядку).

В свою чергу, перевірка єДокумента здійснюється з використанням унікального електронного ідентифікатора (QR-коду) і є обов’язковою умовою його використання особою та забезпечується з використанням засобів Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (п. 8 Порядку).

ВИСНОВОК: Застосування єДокумента за допомогою мобільного додатку Порталу Дія (Дія) в період дії воєнного стану є достатньої підставою для ідентифікування особи без використання паперових документів.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи