Примусове вилучення власності Російської Федерації на території України
Примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів
Верховною радою України прийнято Закон «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» 2116-IX, який набув чинності 07.03.2022 р.
Проведення примусового вилучення (без будь-якої компенсації їх вартості) в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів здійснюється з мотивів суспільної необхідності (включаючи випадки, за яких це настійно вимагається військовою необхідністю) та ґрунтується на принципах законності, прозорості, об'єктивності, відповідності меті, стратегічної важливості та ефективності (ч. 1 ст. 2 Закону)
Якщо з «об’єктами права власності Російської Федерації» гранично зрозуміло (будь-яке майно, яке знаходиться та/або зареєстроване на території України), то «майно резидентів» підлягає більш детального прояснення.
Так в абз. 2 ч. 1 ст. 1 Закону вказано, що резиденти - юридичні особи (їх філії, представництва), що здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України на території України, засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких прямо або опосередковано є Російська Федерація та/або у яких Російська Федерація прямо або опосередковано чи юридичні особи, засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких є Російська Федерація та/або у яких Російська Федерація прямо або опосередковано має частку у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, інше членство (участь у будь-якій формі) у юридичній особі.
Об’єкти права власності Російської Федерації та її резидентів - рухоме і нерухоме майно, кошти, вклади у банках, цінні папери, корпоративні права, інше майно (активи), що знаходяться (зареєстровані) на території України та безпосередньо або через афілійованих осіб належать Російській Федерації та її резидентам (абз. 4 ч. 1 ст. 1 Закону).
З урахуванням вказаного вбачається, що під поняттям «резиденти РФ» розуміються не будь-які фізичні чи юридичні особи, які на Законних підставах здійснюють свою діяльність на території України, а юридичні особи - засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких прямо або опосередковано є Російська Федерація.
(!!!) Знову ж таки словосполучення «опосередковано» це значить підлягає доведенню!!!
Між тим, Рішення про примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів приймається Радою національної безпеки і оборони України та вводиться в дію указом Президента України (ч. 1 ст. 3 Закону).
Як запобіжний захід передбачено, що не пізніше як у шестимісячний строк після скасування чи завершення воєнного стану в Україні указ Президента України, яким введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів, підлягає затвердженню Верховною Радою України шляхом прийняття відповідного закону (ч. 4 ст. 3 Закону).
Стосовно вилучених об’єктів власності, то ч. 1 ст. 4 Закону чітко регламентує, що примусово вилучені відповідно до цього Закону об’єкти права власності Російської Федерації та її резидентів передаються у господарське відання на тимчасовій або постійній основі спеціалізованому державному підприємству, яке у разі необхідності створюється за рішенням Кабінету Міністрів України на базі вилучених об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів (цілісних майнових комплексів).
ВИСНОВКИ: Рішення про примусове вилучення (без будь-якої компенсації їх вартості) в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів, здійснюється виключно у суб’єктів господарювання, бенефіціарним власником (напряму або афілійовано) є Російська Федерація і приймається Радою національної безпеки і оборони України та вводиться в дію указом Президента України, однак останній на протязі 6 – місяців (після війни) повинен бути затверджений Верховною Радою у формі Закону.
«НІ ВОЙНІ», «НЕТ ВОЙНЕ», «NO WAR»; «НІ ВОЙНІ», «НЕТ ВОЙНЕ», «NO WAR»; «НІ ВОЙНІ», «НЕТ ВОЙНЕ», «NO WAR»; «НІ ВОЙНІ», «НЕТ ВОЙНЕ», «NO WAR»; «НІ ВОЙНІ», «НЕТ ВОЙНЕ», «NO WAR»
- Книги vs гаджети — конкуренція чи синергія? Віктор Круглов 00:52
- Законопроєкт 4380 – це про повагу до гідності людини та розвиток громад, а не про прибуток Лариса Білозір вчора о 19:15
- Задонатили на армію чи волонтерам? Можете повернути частину податку Юлія Мороз вчора о 14:51
- Як електронний документообіг трансформує великі компанії: досвід, що працює Олександр Вернигора вчора о 10:17
- Як правильно обрати тип експертизи для ювелірних виробів: поради експерта Віктор Худоченко 11.06.2025 18:25
- Что грозит отсрочке студентов от мобилизации: анализ законопроекта №13193 Віра Тарасенко 10.06.2025 22:13
- На сцену виходить Дональд Федорович, в руках тримає череп Дана Ярова 10.06.2025 19:35
- Неочевидні деталі, від яких залежить успіх івенту Олексій Куліков 10.06.2025 13:46
- Судова експертиза для адвокатів: як не програти справу через неправильний вибір експерта Юрій Григоренко 10.06.2025 12:46
- Невидимий бізнес не заробляє Олеся Стойко 10.06.2025 09:43
- Скандал з мобілізацією на Буковині: багато питань та шокуючі зізнання Дана Ярова 09.06.2025 19:06
- Коли справедливість перестає бути спільною мовою Андрій Мазалов 09.06.2025 18:00
- Ліміт 10% у закупівлях електричної енергії: чому позиція ВС є дискусійною? Віталій Булат 09.06.2025 15:41
- Освітня реформа: діти без освіти чи освіта без дітей? Любов Шпак 09.06.2025 15:09
- Професія, якої не вчать: як закупівельникам здобути знання? Дмитро Соловей 09.06.2025 11:37
- Скасування Господарського кодексу України. Головні положення змін 141
- Судова експертиза для адвокатів: як не програти справу через неправильний вибір експерта 114
- Скандал з мобілізацією на Буковині: багато питань та шокуючі зізнання 107
- Коли справедливість перестає бути спільною мовою 97
- Instagram-усмішка, яка шкодить. Що не розповідають ті, хто рекламує вініри 89
-
Що їсти ввечері, коли хочеш схуднути, – білкова вечеря: що це і як додати її в раціон
Життя 22924
-
"Я більше не можу": як почати відпочивати без тривоги, сорому і внутрішнього критика
Життя 9815
-
У Волинській області відкрили новий завод з перероблення курятини за 60 млн євро
Бізнес 8765
-
Найбільша у світі лізингова компанія отримає $1 млрд за вкрадені Росією літаки
Бізнес 7258
-
У Китаї на аукціоні продали популярну іграшку Labubu за $150 000
Життя 4661