Навіщо їм Шарій?
"Опозиційна платформа – За життя" Бойка-Медведчука офіційно заявила, що не вважає "партію Шарія" своїми конкурентами, а розглядає їх як союзників.
Активність фан-клубу певного відеоблогера, відомого нам під пафосним найменуванням «Партія Шарія», не помітити просто важко. Канали новин рясніють повідомленнями про сутички з націоналістами, побиття шанувальників блогера Шарія та про їхні акції спрямовані проти президента Зеленського. Виглядає все як мінімум, дивно. Рік тому фан-клуб Шарія вельми натхнення агітував українців за Зеленського і постійно влаштовував провокації на акціях Петра Порошенка. Що змінилося?
Зразу оговорюся, обговорювати особу живущого в Нідерландах колишнього хронічного ігромана Шарія сенсу нема як таке. В українські блогосфері він з’явився давно і відомий як агресивний маніпулятор і поширювач проросійських тез. Поява Шарія у політиці – наслідок ідеї про «керівника не з системи» і «нових облич», яку у свідомість українських громадян вживляли довгі роки. Очевидно, проект «Шарій» в українському політикумі просуває далеко не сам блогер на пожертвування прибічників – такі казки розкажіть комусь іншому.
Факти такі. Під час прес-конференції президента Зеленського, акредитацію здобули зразу два представники видання «Шарій.нет», в той час як за бортом лишилися відомі ЗМІ, такі як «Україна молода». Після скандалів пов’язаних із серією побиттів шанувальників Шарія, «Опозиційна платформа – За життя» Бойка-Медведчука офіційно заявила, що не вважає «партію Шарія» своїми конкурентами, а розглядає їх як союзників. Шарій відповів взаємністю. Обмін люб’язностями відбувся на тлі падіння рейтингу «Слуги народу» і особисто Зеленського, і водночас – явного зростання рейтингів ОПЗЖ, викликаного як раз бійками фан-клубу Шарія з націоналістами. Рейтинг самої «Партії Шарія» при цьому лишився практично незмінним – на рівні 2%. Тобто по-факту, фан-клуб Шарія здобуваючи синці і травми, наганяє рейтинг ОПЗЖ.
Нічого дивного. Давно відомо, прихильники Росії, а саме вони становлять переважно фан-клуб Шарія («Шарій – це Медведчук для молоді» - кажуть на соцмережах), в масі своїй люди консервативні. Ексцентричний блогер Шарій – явно не герой їхнього роману. На минулорічних виборах симпатії проросійських громадян завоювали дві політсили – ОПЗЖ та «Слуга народу». Давно відомо, що у «Слузі народу» 45% прихильників за зближення з Росією, ще 45% - за інтеграцію в НАТО і ЄС. Те, що це призведе до конфлікту – очевидно було від самого початку. Очевидно, демонстрація фан-клубом Шарія тези «влада не здатна протистояти радикальним націоналістам» призводить до розчарування частини виборців «Слуги народу» і переходу їх симпатій до ОПЗЖ. І схоже процесу цьому сприяє сама Банкова – знову таки згадаємо прес-конференцію Зеленського. Але з якою метою?
Відповідь – у історії. Єдиним президентом Незалежної України якому вдалося обратися вдруге був Леонід Кучма. Він протиставив себе силі, за яку НІКОЛИ не проголосувала б патріотична частина суспільства – комуністам. Результат відомий. Наразі рейтинг «Слуги народу» падає, і цього не уникнути. Як можна вийти з ситуації? Уявимо собі на мить, що завтра у другий тур виборів вийдуть Зеленський і Бойко – за кого масово проголосують прибічники Порошенка та Тимошенко? Можливий ще й інший сценарій. Якщо рейтинг Зеленського впаде до показника настільки критичного, що стане загрожувати виходу у лідери «ЄвроСолідарності» Порошенка, можливі дострокові вибори, після яких у Верховній Раді буде створена коаліція з «Слуги народу», ОПЗЖ і… «Партії Шарія». Спільними силами його в Раду проведуть. Нереально? Давайте дочекаємося виборів до Київради, і подивимося в коаліцію з ким увійде «Удар» Кличка. Сигнали надходять украй загрозливі.
Реальність така. Вуличним політкам пересічний українець співчуває, але обирати воліє політиків так би мовити «серйозних», без скандальної вуличної слави. Свіжий приклад – партія «Самопоміч», яка як ніхто була активна в часи Петра Порошенка на вулицях, проте не пройшла навіть до ВР. Очевидно, фан-клуб Шарія виконує для ОПЗЖ абсолютно ту саму роботу. Тільки пересічні прихильники Шарія про це не здогадуються.
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький 06.05.2025 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін 06.05.2025 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин 06.05.2025 11:45
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 184
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 178
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 134
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 109
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? 104
-
Чому Путін святкує 9 травня. Справжня історія Другої світової, яку не вчать у Кремлі
10777
-
Угода Україна–США: три ключові вигоди для нашої держави
Думка 6096
-
Нове житло на межі зникнення. Що говорить статистика про кризу на ринку нерухомості
Бізнес 5902
-
8 травня. Чи можлива українська історія Другої світової
Думка 3569
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 3473