Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.01.2025 12:51

Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт

Світ стрімко змінюється – глобалізація, цифровізація, розвиток логістики та універсальних бізнес-рішень, нових технологій. Для бізнесу це означає одне: залишатися локальним гравцем невигідно

Світ стрімко змінюється – глобалізація, цифровізація, розвиток логістики та універсальних бізнес-рішень, нових технологій. Для бізнесу це означає одне: залишатися локальним гравцем невигідно. Рішення: масштабування через експорт.

Коли внутрішній ринок досягає свого насичення, масштабування дає змогу не тільки подолати його обмеження, а й збільшити доходи, диверсифікувати ризики, забезпечуючи стабільний розвиток навіть в умовах економічних криз. Вихід на міжнародні ринки відкриває двері до мільйонів нових клієнтів і надає можливості для зростання, які недоступні в межах однієї країни.

У цій статті ми відповімо на такі запитання:

  • Чому українському бізнесу варто орієнтуватися на експорт

  • Чим вигідно відрізняється вихід на закордонні ринки через онлайн

  • Як швидко масштабувати бізнес за допомогою онлайн-інструментів

Чому бізнесу варто орієнтуватися на експорт

Орієнтація на експорт під час масштабування бізнесу має масу переваг.

  • Вихід на нові ринки. Масштабування передбачає не запуск нових продуктів або послуг, а розширення вже наявної структури на нові ринки. І в умовах збільшення виробництва, коли внутрішній ринок обмежений за обсягом, вихід на закордонних клієнтів допоможе знайти нову аудиторію, а значить прибуток.

  • Диверсифікація ризиків. Експорт допомагає уникнути ризиків, пов'язаних із локальною економічною ситуацією. Присутність на ринках різних країн схожа на розподіл активів – вона забезпечує стійкість у разі місцевої кризи.

  • Підвищення прибутку. При виробництві продуктів для більшої кількості покупців збільшується чистий дохід – за рахунок обсягу знижується собівартість товару, що враховує логістичні, маркетингові та інші витрати.

  • Зростання довіри до бренду. Бізнес, що вийшов на міжнародний ринок, частіше сприймається як такий, що заслуговує на довіру. Це працює одразу в обидва боки – як на зовнішній, так і внутрішній ринок. Також масштабування через експорт відкриває доступ до нових партнерських відносин, впровадження найкращих практик.

  • Стабільний розвиток. Компанії з експортною стратегією частіше зберігають конкурентоспроможність у перспективі, бо створюють умови стійкого зростання.

Експорт дає змогу компанії отримати доступ до платоспроможних покупців або сегментів аудиторій, які не представлені на внутрішньому ринку. А також дає перевагу перед локальними гравцями – бар'єр для входу на вашу територію.

Перед виходом закордон важливо ретельно підготуватися, що потребуватиме інвестицій у маркетинг, логістику та адаптацію, але окупиться в майбутньому. Однак є і більш вигідний та ефективний варіант – орієнтація на експорт через онлайн.

Чому вихід на закордонні ринки через онлайн вигідніший

Порівняно з традиційними методами масштабування бізнесу через онлайн дедалі популярніше серед компаній будь-якого рівня. Ось ключові причини цього:

  • Доступ до глобальної аудиторії. За допомогою інструментів соціального маркетингу в мережі Інтернет, а також універсальних рішень з доставки товарів (зокрема маркетплейсів) можна розширити охоплення свого бізнесу буквально на весь світ. При цьому ваша взаємодія з аудиторією відбуватиметься цілодобово.

  • Зниження витрат на розвиток. Просування в мережі, незважаючи на різноманіття інструментів, вимагає значно менших вкладень, ніж відкриття офісу або свого представництва в іншій країні. Це дає змогу економити на персоналі, оренді та багато іншого, розподіляючи збережені ресурси на онлайн-маркетинг.

  • Спрощення всіх процесів. Розвиток свого бізнесу в онлайні відкриває доступ до широкого інструментарію готових рішень – від платформ електронної комерції для онлайн-платежів і систем доставки до конструкторів сайтів, таких як Weblium, CRM (управління клієнтами) і CMS (управління контентом) систем.

Також такі інструменти, як системи розрахунку накладених платежів, дають змогу легко вирішувати питання оподаткування, юридичних або митних процесів.

  • Гнучкість у масштабуванні. Розвиток своєї присутності в мережі Інтернет, націлений на безліч аудиторій у різних країнах, дає змогу адаптуватися до будь-яких змін у попиті, тестувати нові сегменти без значних ризиків.

  • Прозорість і аналіз. Онлайн дає змогу стежити за діями клієнтів, якістю конверсії та повернення інвестицій у рекламу в реальному часі. Це дає можливість оперативно реагувати на нові дані, коригувати стратегію.

  • Якість обслуговування. Пряме спілкування з клієнтами через соціальні мережі, розв'язання проблем за допомогою підтримки та миттєва реакція AI-ботів на запитання створюють позитивний клієнтський досвід, посилюють довіру до бренду.

Фактично, онлайн-маркетинг дає змогу швидко вийти на будь-який новий ринок – при цьому ефективно залучати аудиторію з різних джерел: пошукові системи, соцмережі, таргетована реклама, що враховує мову, країну та інші параметри.

Щоб орієнтувати свій бізнес на експорт, достатньо створити або адаптувати під новий ринок три інструменти – бізнес-сайт, лендінги та соціальні профілі.

Як швидко вийти на новий ринок через онлайн

Для швидкого масштабування через експорт краще використовувати комбінацію:

  1. Власний сайт. Якщо ви плануєте довгу й успішну роботу на ринку, вам потрібен особистий сайт, що буде щонайменше візитною карткою бренду, а щонайбільше – онлайн-магазином. Якщо у вас є вебсайт, для його орієнтації на експорт достатньо запустити його нову версію іншими мовами, врахувати деталі, такі як система числення. В ідеалі найняти консультанта, що знає мову обраної країни.

Сайт легко редагувати, що дає змогу швидко оптимізувати його та оновлювати з урахуванням нових даних – запуск товарів, відгуки клієнтів, зміни в SEO. У нього можна інтегрувати CRM-системи для миттєвої аналітики дій клієнтів.

Сьогодні першу версію сайту можна запустити за кілька годин – для цього підійдуть конструктори сайтів. Такі платформи, як Wix і Weblium, використовують для цього AI, що за допомогою шаблонів і текстового запиту допоможуть створити сайт з нуля.

1. Лендинги. Це точковий інструмент, що дає змогу ефективно тестувати ринок або окремий продукт, швидко отримати перші продажі або зібрати дані про клієнтів. Його особливість: мінімум зайвої інформації, один точковий заклик до дії (купівля, підписка, надсилання даних).

Завдяки своїй цілеспрямованості, чіткому фокусу на завданні, лендинги вирізняються високою конверсією. Особливу ефективність вони отримують у поєднанні з контекстною або таргетованою рекламою. Їхній запуск максимально простий у разі використання тих самих конструкторів – розгортання сторінки за кілька годин і швидке коригування матеріалу на основі отриманих даних, тобто оптимізація лендинга.

2. Соціальні мережі. Для побудови лояльності та залученості клієнтів на нових ринках важливі розвинені профілі на соціальних платформах. Вони допомагають швидко взаємодіяти з аудиторією через коментарі, пости і трансляції.

За допомогою контенту (текстового, відеоформату) можна органічно отримувати нову аудиторію, якій цікава ваша сфера або конкретно ви. Це дає змогу зібрати в одному місці людей, що можуть бути майбутніми покупцями та захисниками бренду.

Однак важливо розуміти, що ефект від соцмереж не миттєвий – він вимагає довгого і постійного вкладення часу. Виберіть 1-2 платформи, популярні в цільовому регіоні та використовуйте їх для збільшення охоплення та взаємодії з підписниками.

Міжнародні ринки відкривають перед бізнесом величезні можливості для зростання. Онлайн-інструменти дають змогу скоротити час, знизити витрати і протестувати нові напрямки з мінімальними ризиками. Почніть з малого: запустіть лендінг, рекламу, щоб за лічені тижні знайти покупців і почати масштабування.

Ваш успіх на міжнародному ринку – лише питання готовності зробити перший крок!

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]