Як на долоні: Чим відзначилися одеські чиновники?
Цікаву інформацію, виявляється, можна отримати, проаналізувавши декларації чиновників, які, згідно Закону України «Про запобігання корупції», забов’язані відтепер надавати їх до відкритого доступу щорічно до 1 квітня. Оновлені штати РДА Одеської області са
Цікаву інформацію, виявляється, можна отримати,проаналізувавши декларації чиновників, які, згідно Закону України «Про запобіганнякорупції», забов’язані відтепер надавати їх до відкритого доступу щорічно до 1квітня. Відтак великий та амбіційний проект з моніторингу декларацій українськихдержавних посадовців надав можливість перевірити на честь і совістьбагатотисячну армію «сатрапів».
Але зупинимось саме на Одеській області. Оновлені штатиРДА самі собою напрошувалися на проведення перевірки матеріальногостану державних осіб, які саме задекларували свої прибутки за 2015 рік уберезні 2016. Відтак за результатами моніторингу виявилося, що серед 25очільників РДА Одеської області 8 мають явні порушення у декларуванні речовихправ на нерухоме майно. Додатково 2 особи спромоглися не припинити своюпідприємницьку діяльність, зайнявши таки посаду держслужбовця, що взагалісуперечить нормі закону. Таким чином, в цілому по Одеській області 32% голівРДА скоїли порушення при заповненні особистих декларацій про майно, доходи,витрати і забовязання фінансового характеру. І в більшості випадків мова йде непро випадкову помилку у сумі отриманого доходу чи кількості квадратних метрів,а навмисне приховування своїх статків від громадськості.
Цікаву тенденцію також можна відстежити аналізуючидекларації чиновників, що перебувають на різноманітних посадах, що належать докерівництв РДА Одеської області. Тут можна побачити і перших заступників голівРДА, і керівників апарату, і начальників фінансового управління, сектору АПК,освіти, відділу містобудування і т.д. За результатами перевірки достовірностіінформації, вказаної в деклараціях, відсоток порушень склав 31,7% (13 із 41державного посадовця), що по суті співпадає з показником порушень серед голівРДА Одеської області. Це є дуже важливе спостереження, адже часто панує думка,що голови РДА набагато більше схильні до приховування інформації персональногохарактеру, тим паче про власні здобутки, ніж інші члени «бюрократичної братії».А виявляється, що керівництво РДА від них ні в чому не відстає: всі 13 з 13 фактівпорушень стосуються відсутності у деклараціях рухомого та нерухомого майна,наявність якого сякі-такі реєстри все ж дали змогу підтвердити.
До речі, перевірка правильності заповнення декларацій тавідповідності вказаних в них даних відбувалася через залучення державнихреєстрів та усіх відкритих джерел інформації. Також для виявлення можливихзловживань цікаво було іноді ознайомитися і з біографіями декларантів,розміщеними подекуди на сайтах РДА.
Відтак інструменти громадського контролю почали приноситисвій вклад в очищення влади, але багато реєстрів досі потребують суттєвогодоопрацювання, так як в деяких випадках виникають ситуації, коли посадова особадекларує більше, ніж на неї можна знайти в реєстрах. Така парадоксальнаситуація просто не має права на існування. В будь-якому разі велика подяка і зате, що є, і за те, що створюється зараз руками активістів, волонтерів та небайдужих«програмерів». Головне, щоб до громадського контролю за діяльністю чиновниківнас долучалося все більше і подібні моніторинги проводилися перманентно. Бо це,насправді, страх, як цікаво та вкрай необхідно сьогодні.
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13455
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 13154
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5174
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4604
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 4547