Як на долоні: Чим відзначилися одеські чиновники?
Цікаву інформацію, виявляється, можна отримати, проаналізувавши декларації чиновників, які, згідно Закону України «Про запобігання корупції», забов’язані відтепер надавати їх до відкритого доступу щорічно до 1 квітня. Оновлені штати РДА Одеської області са
Цікаву інформацію, виявляється, можна отримати,проаналізувавши декларації чиновників, які, згідно Закону України «Про запобіганнякорупції», забов’язані відтепер надавати їх до відкритого доступу щорічно до 1квітня. Відтак великий та амбіційний проект з моніторингу декларацій українськихдержавних посадовців надав можливість перевірити на честь і совістьбагатотисячну армію «сатрапів».
Але зупинимось саме на Одеській області. Оновлені штатиРДА самі собою напрошувалися на проведення перевірки матеріальногостану державних осіб, які саме задекларували свої прибутки за 2015 рік уберезні 2016. Відтак за результатами моніторингу виявилося, що серед 25очільників РДА Одеської області 8 мають явні порушення у декларуванні речовихправ на нерухоме майно. Додатково 2 особи спромоглися не припинити своюпідприємницьку діяльність, зайнявши таки посаду держслужбовця, що взагалісуперечить нормі закону. Таким чином, в цілому по Одеській області 32% голівРДА скоїли порушення при заповненні особистих декларацій про майно, доходи,витрати і забовязання фінансового характеру. І в більшості випадків мова йде непро випадкову помилку у сумі отриманого доходу чи кількості квадратних метрів,а навмисне приховування своїх статків від громадськості.
Цікаву тенденцію також можна відстежити аналізуючидекларації чиновників, що перебувають на різноманітних посадах, що належать докерівництв РДА Одеської області. Тут можна побачити і перших заступників голівРДА, і керівників апарату, і начальників фінансового управління, сектору АПК,освіти, відділу містобудування і т.д. За результатами перевірки достовірностіінформації, вказаної в деклараціях, відсоток порушень склав 31,7% (13 із 41державного посадовця), що по суті співпадає з показником порушень серед голівРДА Одеської області. Це є дуже важливе спостереження, адже часто панує думка,що голови РДА набагато більше схильні до приховування інформації персональногохарактеру, тим паче про власні здобутки, ніж інші члени «бюрократичної братії».А виявляється, що керівництво РДА від них ні в чому не відстає: всі 13 з 13 фактівпорушень стосуються відсутності у деклараціях рухомого та нерухомого майна,наявність якого сякі-такі реєстри все ж дали змогу підтвердити.
До речі, перевірка правильності заповнення декларацій тавідповідності вказаних в них даних відбувалася через залучення державнихреєстрів та усіх відкритих джерел інформації. Також для виявлення можливихзловживань цікаво було іноді ознайомитися і з біографіями декларантів,розміщеними подекуди на сайтах РДА.
Відтак інструменти громадського контролю почали приноситисвій вклад в очищення влади, але багато реєстрів досі потребують суттєвогодоопрацювання, так як в деяких випадках виникають ситуації, коли посадова особадекларує більше, ніж на неї можна знайти в реєстрах. Така парадоксальнаситуація просто не має права на існування. В будь-якому разі велика подяка і зате, що є, і за те, що створюється зараз руками активістів, волонтерів та небайдужих«програмерів». Головне, щоб до громадського контролю за діяльністю чиновниківнас долучалося все більше і подібні моніторинги проводилися перманентно. Бо це,насправді, страх, як цікаво та вкрай необхідно сьогодні.
- Пенсійна рулетка Андрій Павловський 19:35
- Чому у відпустках приймають рішення про звільнення? Ольга Малахова 17:10
- Made in Vietnam, approved in Kyiv: схема по-новому Дана Ярова 17:02
- Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах Лариса Білозір вчора о 20:41
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова вчора о 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар вчора о 14:36
- У кожному дроні – сертифікат світової байдужості Дана Ярова вчора о 12:05
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 09.07.2025 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 09.07.2025 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
-
"Цифри шокують". Гетманцев оприлюднив дані про найбільші в Україні пенсії
Фінанси 12893
-
Борги українців продають на аукціонах. Що це значить для боржників?
Фінанси 5613
-
Банк ЄС анонсував 600 млн євро для України: найбільша сума – на відновлення ГЕС
Фінанси 4913
-
"По-справжньому довіряти одне одному": сім фраз, які використовують пари з міцною довірою
Життя 4825
-
Перший випадок зворотної релокації: у Чернігові запустили фабрику, привезену з Польщі
Бізнес 4780