Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.07.2021 12:52

Проблеми і перспективи електронного документообігу України з країнами ЄС

Директор компанії "Intecracy Deals", голова ІКТ Комітету СУП

7 липня 2021 року Український центр європейської політики організував обговорення переваг для бізнесу від інтеграції України в єдиний цифровий ринок ЄС.

Яка проблема в Україні зараз

Українські підприємці дедалі частіше використовують сервіси електронного документообігу, які підтримують КЕП. У 2020 році електронним підписом затвердили майже 4 млрд операцій.

Однак зараз електронний документообіг доступний лише в межах нашої країни, адже іноземні електронні підписи в Україні вважаються недійсними, як і українські за кордоном.

Через це українські підприємці, які працюють із закордонними партнерами, не можуть вести документацію в електронному вигляді та підписувати договори електронними підписами.

Що треба зробити для вирішення цієї проблеми

Щоби вирішити цю проблему, треба підписати міжнародні угоди про взаємне визнання електронних підписів. А для цього необхідно запровадити єдині стандарти та формати електронних документів.

Забезпечити таку можливість може використання європейських стандартів обміну даними ASIC. СУП підтримує ініціативу Мінцифри — впровадити єдині стандарти обміну даними як для влади, так і для бізнесу.

Також слід приділити увагу кібербезпеці, щоби зарубіжні партнери були впевнені в надійності обміну та зберігання інформації.

Отже, необхідно взаємно визнати електронні довірчі послуги та впровадити єдині стандарти. Тоді українські сервіси ЕДО, наприклад, Dealssign і Edin, інтегруватимуться із закордонними аналогами DocuSign і Adobe Sign, а українські підприємці зможуть більш ефективно співпрацювати з міжнародними партнерами.

Які кроки вже зробила Україна

Наразі Україна бере участь у спільному пілотному проєкті з Естонією, в результаті якого естонський електронний підпис можна буде перевірити в Україні та навпаки. Це початок взаємного визнання електронних довірчих послуг.

Сподіваюся, що вже скоро імпорт та експорт перейде в електронний формат, міжнародна торгівля стане безпаперовою, а Україна перейде на європейські стандарти та взаємно визнає електронні підписи країн ЄС.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]