Ордерний гамбіт
Про можливі наслідки впровадження нової форми ордеру для адвокатської діяльності.
« — Только бы ордера достать, - прошептал Ипполит Матвеевич, валясь на постель, - только бы ордера!.."
Сподіваюсь, те, про що я зараз напишу, так і залишитьсялише моїми здогадками.
«17» грудня 2012 рокуРадоюадвокатів України було прийнято Положення про ордер адвоката та порядок веденняреєстру ордерів. Основним нововведенням цього положення стало те, що ордеривідтепер будуть мати серію та номер, зберігатися як документи суворої звітностіта видаватись РАР (Радами адвокатів регіону) централізовано, за заявамиадвокатів та адвокатських об’єднань.
Обдумуючи своє ставлення до введення ордерів наномерних бланках, я уже схилявся до того, що нічого такого страшного в цьомунемає. Так, звичайно, створюються певні незручності, але вони лише технічного характеру(неможливість персоніфікувати ордер, необхідність вписувати більше даних відруки, додаткові витрати часу на отримання у РАР). Крім того, аргумент, що бабусіз ЖЕКу до серійного ордеру будуть ставитись більш серйозно, заслуговує на увагу.
Та й ордер, річ не така обов’язкова, враховуючи, щона адвокатські запити майже ніколи не відповідають і цілком законно. Аповноваження на представництво можна підтверджувати угодою (в типовій угодіінформації буде не більше, ніж в ордері плюс повноваження). І навіть якщо з РАРє якісь непорозуміння і Вам не видають ордерну книжку, працювати можливо безнеї. З обмеженнями, але можливо.
Однак, як тільки номерні ордери «приживуться», задеякими оцінками, максимум за півроку, до процесуальних кодексів та ЗУ «Проадвокатуру» будуть внесені зміни… щодо документів, які підтверджуютьповноваження, і таким документом буде лише!!! номерний ордер та витяг з угоди.Звичайно, в пояснювальній записці до законопроекту буде написано щось на зразок«…з метою впровадження світових стандартів щодо адвокатської таємниці тазабезпечення прав адвокатів…». І все, надавати угоду буде грубим порушенням закону, з усіма наслідками…
Якщо ж після прийняття такого закону у Вас з РАР випадкововиникнуть якісь непорозуміння (наприклад не сплатили щорічні обов’язкові внески,або не хочете купувати мантію за ціною костюму Zilly, чи посміли вказати вдоговорі замість «правова допомога» - «послуги», чи може поставили під сумнівєдино правильну позицію щодо неприбутковості адвокатської діяльності!!!), Вампросто не видадуть ордерну книжку. Класика: «А-а-а… — А если небудут брать — отключим газ!»
В обласних колегіях «при КДК» членські внескиплатились лише тоді, коли треба було отримати нову ордерну книжку. А враховуючите, що членами ради стали все ті ж незмінні керівники колегій «при КДК», абонаближені до них особи, нічого іншого, як втілення давньої мрії загнати всіхадвокатів у «колегії», монополізувати видачу ордерів та збирати членськівнески, від них чекати не доводиться.
От і мотиви і задуми цього рішення стализрозумілими, бо «дерибан» на друці ордерів - це якось дріб’язково, а всіаргументи за введення номерних ордерів занадто вже непереконливі.
Я нікого ні в чому не хочу звинувачувати тасподіваюсь, що помиляюсь, як Майя зі своїм календарем, але народ віками помічав– «благими намірами дорога в пекло вимощена», особливо, якщо наміри від добрих чиновників,яких «влада псує».
Вважаю, що не потрібно такого «покращення», якими бблагими намірами воно не підсолоджувалось. Навіть якщо в сьогодні таких намірівнікого немає, це не значить що вони не з’являться, наприклад, коли номерніордери «приживуться», особливо враховуючи народну мудрість про владу, яка псує.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427